• ramiz dayı her hafta yazarlığımı sorgulatıyor, daha ne diyeyim!
    --- spoiler ---
    ölüm değildir kaçınılmaz olan şey, kaçınılmaz olan şey dönüp bakmaktır hayatın gözlerinin içine...
    --- spoiler ---

bir de bu ezel'in en çaresiz aşığı cengiz mi ne!?
    --- spoiler ---
    seni bile senin için aldattım ` :yok artık`
    --- spoiler ---
  • bu dizide esas kurban kerpeten ali'dir. bana kim olmak istersin hayatta deseler "ali" derim.
    o da başka bi hikayenin konusu.
  • bu dizi bir şekilde olmuş,ama sormayın ""nesi olmuş,nasıl olmuş" diye çünkü ne dayı gibi güzel laflarım var size, ne ali gibi derinliği sığlığında cevaplarım, ne de cengiz gibi kandırabilir cevaplar yerine.ama izlerken sonu gelecek diye üzülüyorum,pazar günleri artık bir hayli eğlenceli ertesi gün ezel olduğu için,pazartesi değil yani ezel.

ilkokul çocukları gibiyim,bütün gün ders çalışıyorum akşam ödülüm ezel.

ellerinize,oyunculuklarınıza sağlık...
  • her bölümün giriş gelişme sonuçla bitmesinin dışında en sevdiğim yanı ramiz dayının ali ile diyalogları ve cümlelerinin sonuna 'kardeş'i imalı bir şekilde söylemesi olan dizi.
  • dizi bitiş jeneriğinin sonunda söyle bir yazı geçti. "bu bölümde hiç bir canlıya zarar verilmemiştir". içime su serpildi. hamamböceğinin ali nin ayağı altında gerçekten ezildi mi sorusuna cevap oldu. teşekkür ederim kendilerine.
  • --- spoiler ---

04.01.2010 tarihli bölümde ali'nin ezdiğini sandığı hamam böceği, ramiz dayı'nın çürümüş mutfak dolabından çıkarıp adam ettiği hamam böceği olabilir. önümüzdeki bölümde çıkar kokusu.

--- spoiler ---
  • hep bize gelecek hakkında ipucu veriyor ama anlayamıyoruz.

--- spoiler ---

tefo'nun ali'ye acımayacağını, kardeşine bile acımadığını göstererek anlattılar ama ben yine sonradan anladım.

--- spoiler ---
  • kamil'in karizmasının yegane kaynağı bıyıkları değil sesidir. dayıdan sonra dizideki en etkileyici ses tonuna sahip kişi ilan ediyorum kendisini.
  • diziyi izleyen ve böyle bir dizinin türkiye sinirlari icinde cekildigine sevinen insanlarin, bu diziyi "izlemeden!" atip tutan onlarca insana kahkahalarca güldügü dizidir. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanin en güzel örneklerini burada bizlere izletmistir de. kendilerine türkish rambo dvd'si hediye etmek isterdim ama param yok.

ayrica kazanana ucak bileti hediye ediyormus gibi gibi;
    (bkz: #17664292)

edit: monte cristo
  • --- spoiler ---
    ramiz karaeski'nin kumarhane patronu olduğu bilinen bir durumdu. dizinin resmi web sitesinde yazdığı gibi, önceki bölümlerin birinde de bu konunun bahsi geçmişti.

ali ve cengiz'in soydukları kumarhane ramiz'in midir, değil midir bilemem ama ramiz'in yaşanan olaylarda taraf olmasının sebebi o kumarhane değildir.

hapisten çıktığında cebinde bir kuruşu olmayan, meteliksiz ezel'i bu duruma getirecek kadar servete sahip olan ramiz karaeski'nin, ali, cengiz ve eyşan arasında pay edilen para için (sanırım on milyon dolar civarıydı) canını ortaya atacağını zannetmiyorum.

ramiz'in hesabı daha eski ve başka bir mevzuya dayanıyor. daha önce de yazmıştım, ramiz ile serdar arasında geçmişte yaşanan bir olay var, dayı'nın böyle intikam hırsı ile yanıp, tutuşmasına sebep olan bir olay. hatta, vakti geldiğinde ezel'i bile bir kalemde silip atmasına değecek kadar.

velhasıl kelam, benden söylemesi;

yeğen ayağı, göt ayağı.

edit : black eyed witch ikaz etti, sağolsun. kumarhane soygunundan kaldırılan para 4.3 milyon dolarmış. dayı bu para için sikini bile kıpırdatmaz.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap