• (bkz: fethullah gülen)

(bkz: tip)
  • ülkemizde hala evlenmeyen tipler var, çünkü bu ülkenin gençlerinin çoğu hala iş bulamamış, çünkü bu ülkenin gençlerinin zamanının çoğu sonunda onlara da şaibe karıştırdığınız sınavlara hazırlanmakla geçiyor, çünkü sizden umudunu kesip özel sektörde iş bulmuş kesim çok yoğun şartlar altında çalışıyor, çünkü kazandığı paranın üçte birini, siz oğulluranıza gemi alasınız, şirket kurasınız diye vergi olarak size ödüyor, üstüne de çıkıp böyle zırvaları dinlemek zorunda kalıyor..evet çok doğru, bu ülkede evlenmek gibi filan dertleri olmayan tipler var, dertleri bu detaylardan önce insan gibi yaşamak..
  • ülkenin adını taşıyan radyo televizyon kurumunda çeyiz şov isimli bir program yayınlanırken "başbakan ne demiiiş" diye şaşırmaya, üzülmeye büzülmeye hiç gerek yok bence, "evet evet oh evet" diyerek girilecek yeni düzenle resmi dilimiz seda sayan türkçesi` :gııız bacıııım anaaam, aydınımızgülben ergen, müziğimizrazıysan gel`-kıraç, gündelik yaşam akışımız öğlen kuşağında yayınlanan "kaynanama kendimi beğendirmek için kıçımı yırtıyorum-adanalı aynur84", "annemi de aldım geldim yabancı kuku arıyorum mehehe, keşke cacık yapmayı da bilse:/", "sunucunun bana kurbaaan olduğu yarışmalarda genç karı arıyorum" temalı freak showlar olacağı için oturup dövünmek yerine alışsan iyi olur canım.

halbuki doğuştan birer kampanyalı evlilik paketi ile dünyaya gelsek, olay hep şöyle cereyan etse, ülke ne güzel olur, her yerde bir mistik bir ney müziği, daimi bir ramazan eğlencesi alanı ambiyansı filan:

okulu yeni bitirdim, yani tam "eh artık evlenme yaşı, orta sehpa alma vakti" mottosunu tutmam yereken yerdeyim, ama kendimi omuzlarımdan damper kalkmış gibi hissediyorum. sol omuzumda ciddi bir kas ezilmesi var uzun zaman laptop taşımak ve uzun upuzun çizim saatlerinden dolayı. çok ciddi bir psikolojik ve fiziksel stresten yeni kurtuldum, ve açıkçası tayyibim.. yeni yeni uyum sağladığım, gözümü yeni açtığım şu hayatta -belki cinsiyetimden dolayı inanamayacaksın ama- ne evlenmek, ne de senin 3! 3! 3! diye ısrar ettiğin çocukların 1! 1! 1!'ini doğurmak bile aklımın kıyısından, köşesinden, ucu ve bucağından geçmiyor. çünkü yorgun, bezgin, ama yeni, meraklı ve ölesiye bencilim` :hiç gocunmuyorum, hiç`

ama tüm bunlar ne gereksiz bir çaba, ne boş ve dünyevi işler, ha?

mesela kendisinin en sevdiği güzide lokasyonlardan birinde doğmuş büyümüş olsaydım,

bilip bilmeden başıma taktığım parlak rengarenk türbanımı dar bir gömlek ve kalçaya oturan uzun eteklerle, "giyinmek güzeldir cıbıl kafirler" sloganlı bir mağazadan aldığım pardesülerle tamamlasaydım,

sonra ablalarıyla sohbetlere katıldığım, mercimekli köfte yediğim bir abdül furkan'la tanışıp abilerime yakalanmadan fıtı fıtı mesajlaşsaydım, bazen evlenince girişeceğimiz hormonlu atraksiyonlardan konuşup ertesi sabah birbirimize 8000 karakterlik kandil mesajları atsaydık,

telefonum "seni hastalığımda, sağlığımdaa, yarabbim duy sesimii bla bla" şeklinde çalsaydı, bu kısıtlı hayatımda bana "yarın bir çılgınlık edip kahve dünyası'na gidelim" mesajı attığı için özgür bir dünyaya açılan kapı bellediğim tek erkekle bizim şarkımız diye önüme gelene dinletseydim,

sonra abimler yakalayınca apar topar nişanlansaydık, büşranur gelinlikten seksi bir nişanlık üstüne bolero, cundullah pastanesinden nişan çikolatası sipariş etseydik,

artık nişanlı olduğum için rahat rahat "görümcemgillerle piyer lotideeee :))" albümleri doldursaydım facebook'a.

haremlik selamlık bir salonda fonda çalan modern enstrümantal ilahiler eşliğinde tavuklu pilav yiyerek evlenseydim, başında 10 satırlık arapça bir şeyler yazan düğün davetiyem olsaydı,

evlenip aile apartmanına yerleşseydim, yeme içme ortak kayınvalide evi - çaktırmadan aşk-ı memnu izlemek, arkadaşlarım kübrasu ve kevser'i ağırlamak, seks yapmak için kendi evim arası yaşayıp giderken en büyük sosyalliğim görümcelerimin çocuklarının sünnet mevlütleri, kızkardeşime görücü gelmesi olsaydı,

beren nur ve ezel hamdullah isimli iki çocuğuma kayınvalidem bakarken ben mutfakta mutluluk içinde bulaşık yıkasaydım allahın günü, oğluma sevimli sevimli küfürler öğretselerdi, kızıma süphaneke okutup videosunu çekselerdi,

yazları onların köyüne gidip biraz da orada gelen gidene hizmet etseydim, yerel domates festivali'ne gitseydik, kıraç, uğur aslan gelseydi filan..

kocamın akrabaları gelip 45678 gün evimde konaklasaydı ve banyo klozet takımlarım her daim ıslak olsaydı, evimde de nemli kesif bir koku..

yaşım tansiyonum demeden günlerde mevlütlerde baklava, etli pilav, tuzlu dolmaları götüren kayınvaldem yatalak olup başıma kalsaydı, rümeysa butik marka trikolarımın üzerinde çamaşır suyu lekeleriyle, hasta bakmak, çocuk yetiştirememek, kocam aile pastanesine gelen kızlara bakıyor mudur acaba diye düşünmeye bile üşenmek,

40 yaşında bir kocakarı olarak son kullanma tarihimi doldursaydım, 30 kilo alıp hayata uzaktan baksaydım, oğlumun gece içip öğlen abilerde takılmasına, kızımın skinny jean üstüne tunik giyip ne anlatmak istediğine baksaydım, baksaydım, su gibi'yi açsaydım, saçımı songül karlı sarısı boyatmaya karar verip unutsaydım,

ne güzel olurdu değil mi, hayat hep bir boşanmak istemiyorum, küstüm şov tadında, ben parmakla gösterilen bir tip olmaktan kurtulmuş, her şey padişahımızın istediği gibi olmuş..

ama hayat hep istediğin gibi olmuyor, ne yapacaksın. her çinli meydanlara doluşup zıplama hayaliyle yaşamıyor, kimisi "eehh eve gider uyurum manyak mıyım" filan diyebiliyor. ha ben evlenirim bak ama, sen görebilir misin onaylar mısın bilemem çünkü after a long time, in a galaxy far far away..
  • rte'nin yeni bombası: “ülkemizde öyle tipler var ki onların evlenmek filan gibi bir dertleri yok. temenni ederiz ki onlar da evlensin.”

http://haber.gazetevatan.com/…i-yok/326820/1/gundem
  • vatandaşlarından "öyle tipler" diye bahseden bir kişinin ifadesidir efendim. ö

ifade şudur:

“zaten ülkemizde öyle tipler var ki onlarda zaten evlenmek, şu-bu derdi zaten yok. onlar ayrı bir şey. biz kalkıp onların yaşamına karışamayız, o ayrı bir mesele. temenni ederiz ki onlar da evlensin. temenni ederiz ki bekârları kızdırmayız.”
    ayrıca tip ile ilgili olarak bkz vermek isterim ki kelimenin anlamına varalım.
    (bkz: sülalenin tipini düzeltmek kaygısıyla evlenmek)

ayrıca tip ile ilgili olarak bkz vermek isterim ki kelimenin anlamına varalım.
    (bkz: sülalenin tipini düzeltme amaçlı kız arayışları)
  • anladığım kadarıyla rte bizi görmüş. shire mhire derken saklanacak yer kalmadı sonunda. korkuyorum 13 eylül sabahı kapı çalacak, "alın bu karınız, bunlar da 3 çocuğunuz" deyip, paketi teslim edip gidecekler.
  • her mecraya ayni halti yaziyorum da, yetmiyor.

bu deklarasyon resmen birilerinin benim kukicigimle bozdugunun kaniti. yok evlen, yok uc cocuk dogur, ekmek firini mi lan bu?
    bana girenin hesabini da o yapiyor benden cikanin da. kukumun kahyasi misin be adam?
  • evlenmek filan gibi bir 'dert'leri olmayanlara seslendiğine göre;
    (ara: zannedersem tek)
  • evlenmeyen bir tip olarak sayın başbakan hazretleri tayyip efendimi üzmüşüm. ey tayyip !! sen evlenmeyen tipler var derken benim tipime baktın mı ? kim evlenir lan benle tipime bak, tipimi sikeyim.
hesabın var mı? giriş yap