• entry "ben" "ben" "ben.." diye başlayıp "ben de işte böyle de tatlıyım/ böyle de zekiyim!" nidaları ile bitiyorsa o anıdan da bi b.k olmaz. o yazardan da bi b.k olmaz.

anı anlatılmasın demiyorum. dengesini, tadını tuzunu bi ayarlayalım diyorum.
  • bir nevi kıssadan hisse çıkarma durumu. "evladım ben sana anı anlatıyorum ama sen oradaki mesajları alıver" tarzındaki yaklaşım. ha tabi, sadece yazıdan ibaret olduğu halde, bu kadar okuma üşengecini bünyesinde bulundurarak müthiş çelişkilere imza atan sözlüğümüzde yapılması, abesle iştigal olabiliyor o başka.
  • yazarın canının sıkıldığının direkt ispatı olan eylem
  • dangalaklık. bunaklık. bana ne senin yaşanmışlıklarından... yaşanmışlıklar...ahaha...

geçen beşevler'de bi markete girdim, marketin duvarında sigorta paneli gibi bir şey var ve sürekli biiipliyor. market sahibi de bi düğmeye basıp susturuyor ama 10 saniye geçmeden yine başlıyor cihaz biiplemeye. kasaya gittim, ödemeyi yapıyorum, biipleme devam ediyor, "bu biipleyen şey ne ki acaba?" diye cihazı incelerken market sahibi benim sesten rahatsız olduğumu düşünerek yine o düğmeye bastı ve hepimiz havaya uçtuk. hahaha yok lan uçmadık. korkma.
    neyse ne diyordum? ha evet. market sahibi benim sesten rahatsız olduğumu düşünerek yine o düğmeye bastı ve basarken de "la karşımda bi hanımkadın var, dur kibarca söyleneyim" derken "amma gafa siktin hee" diye atarlandı. yine olmadı yani, özünü gizleyemedi içi dışı bir erkeyim. zaten ben onu düşünecek durumda değildim. anırarak gülme isteğimi boğarak paramı verdiğim gibi dışarı fırladım. böyleyken böyle oldu.
  • tecrübenin en iyi öğretmen olduğu* göz önüne alınacak olursa, böyle bir kutsal bilgi ortamına epey katkıda bulunacak olaydır. yadsınmaması gerekir (ama bokunu çıkarmamak lazım değil mi pek değerli sözlük yazarları)
  • entryleri ilginc ve eglenceli yapma tekniklerinden biri
  • güsel olduğu zamanlar da az değil bence, tecrübelerini anlatıyosun biyerde...
    (bkz: sadece anektodal entry girmek)
  • (bkz: amanin ani)
  • entrylerin yarısına yakın miktarında rastladığımız durum. alakasız başlıklarda eğreti durmasıyla da anlaşılabilir.
hesabın var mı? giriş yap