• mesaj kutuma gelen ilkellik abidesi, mallık göstergesi mesajlardan bıkarak, son bir yazı yazmak istiyorum. zaten uzun zamandır ekşide beni ve benim gibi düşünenleri rahatsız eden konular dönüp dolaşmaktaydı. o kadar ki seksistlik, normal bir durum gibi ele alınmaya başlandı. sürekli "bilmem ne yapan kız", "şöyle kız" böyle kız" başlıkları, bunları izleyen "her sevgilim bir kere versin, karım bakire olsun" adamcıkları, "mekandan karı kaldırma yöntemleri" gibi ve daha sayamayacağım çoklukta başlıklar döndü dolaştı. zannediyorum ki tüm bu konulara erkek egemen bakış açısıyla entrilerini giren kişiler şu anda inci sözlüğün kullanıcıları aynı zamanda. sonrasında incinin her yazdığı şakşaklandı, inci sözlük gibi ilkelliğin olabildiğince gözler önüne serildiği bir site ortamların en komik sitesi gibi görülmeye başlandı, meşrulaştırıldı.

şimdi de son bomba, benim de içinde bulunduğum hatunlar listesi. daha doğrusu başlık hatalı, onlara göre bu bir "sözlüğün orospuları listesi". biri ne yazmış: "modernlik kisvesi altında orospuluk yapan kızlar". başlığın altında yazan laflarsa at hırsızı tipli adamlardan bekleyeceğim laflar. ama yok, okuduğum birkaç sayfada gördüm ki, burada yazan adamlar üniversite mezunu, iş güç sahibi adamlar. işte işin can alıcı noktası da burası. bu herifin bir annesi var! bu zavallı kadın ne yazık ki böyle bir adam yetiştirmiş. belki oğlunun nasıl biri olduğunu bilmiyor bile. bu çocuğu büyütmüş, okutmuş. ama bu çocuk ne yapmış? okuduğu kitaplardan, hayat boyu edindiği deneyimlerden hiçbir bok kazanamamış. kafası yalnızca hayvansal içgüdüleri çerçevesinde çalışıyor. zira vizyonu yok, kendini geliştirememiş. ve sokakta gördüğümüz parasız, pulsuz, ilkokul terk kırolardan hiçbir farkı kalmamış. hatta ki kendine gerekli imkânlar sağlandığı halde kişiliğini geliştiremediği için, daha zavallı bir konuma düşmüş.

ve asıl konuya geliyoruz: kadınlardan korkmaya başlamış. gerçek hayatta yapamadıklarını, yapamayacaklarını sanal ortamda ulu orta anlatmaya başlamış. öyle ki, kullanılan kelimeler, tercih edilen kendini ifade etme biçimi mide bulandırıcı. merak etmeyin, küfürden korkan polyannalar değiliz biz. küfür etmek başka, sizin o sitede yaptığınız başka. altında yatansa bizden dibine kadar korkuyor olduğunuz. o kadar korkuyorsunuz ki, bizi baskı altına almaya çalışıyorsunuz, bizim özgürlük alanlarımızı kısıtlamaya çalışıyorsunuz, kıyafetlerimize karışmaya çalışıyorsunuz, bizi yaftalamaya çalışıyorsunuz. ama bizim karşımızda başarısız olmaktan ölümüne korkuyorsunuz. o nedenle de bizi kapatmak istiyorsunuz. bizi hem dışarıdan kapatıyor, hem de içimize kapanmamızı istiyorsunuz ki uyanmayalım, başkaldırmayalım, kadınlığımızın farkına varmayalım. ağzımızı kapatıp oturalım. bu iş "kızını dövmeyen dizini döver"e kadar gider. üstelik üniversite mezunu, iş güç sahibi, ama karısını döven o kadar çok adam var ki bu memlekette, duydukça aklım almıyor. ama yok, sizin aklınız ancak bunlara çalışıyor. en ufak bir savunmaya karşı cevap olarak "onlar da twitter'da, facebook'ta kendilerini ifşa etmeselerdi, kendileri kaşındı" diyebiliyorsunuz. zaten biz ne yaparsak yapalım, her zaman "biz" kaşınıyoruz. "kadın kuyruk sallamazsa, erkek peşinden koşmaz" değil mi? işte tüm bu düşüncelerinizden dolayı zavallısınız benim karşımda. benim giydiğim eteğe laf atabiliyorsunuz. sözlüğümüzdeki "mini etek" başlığında yazılanlar da yeteri oranda mide bulandırıcıdır. biz her koşulda aranıyoruz, her koşulda fahişe oluveriyoruz. neden? çünkü istediğimiz gibi davranıyoruz. istediğimiz kıyafeti giyiyoruz, istediğimiz sözü söylüyoruz. çünkü biz güçlüyüz. sizse zayıf. ve bu zayıflığınızı bizim üzerimize gelerek kamufle etmeye çalışıyorsunuz. cinselliği "sikmek" ile bağdaştırıyorsunuz. yazarken bile rahatsız oluyorum, biliyor musunuz? siz ise bunu hissederek söylüyorsunuz. çünkü bir kadınla sevişmek, onu sikmek demek değil mi?

sokakta her allahın günü yediğimiz laflardan, otobüslerde birazcık sıkışık olunca bir yerlerimize dokunmaya çalışan adamcıklardan bıktık, bir de şimdi sanalıyla hiç uğraşamayız. ama üzerimize gelirseniz, uğraşmaktan da geri kalmayız. çünkü artık bıktık sizin gibi adamlardan. ben ve benim gibi kadınlar sizin gibileri gördükçe kadınlığımızla gurur duyuyoruz. her yerde, her koşulda var olmaya devam edeceğiz. twitter'da da, facebook'ta da, zirvelerde de, bilmem nerde de. hepsinde karşınıza çıkacağız.

yazık bunca okumuşluğunuza, yazık sizi yetiştiren annelere, yazık sizinle birlikte olan kadınlara! hayatınızı boş işlerle geçirdiğiniz için daha da yazık size! hiçbir şey üretmediğiniz/üretemediğiniz için yazık!
  • benim için nicki unisex aq diye not düşmüşler. incisözlükten bile erkek kaldıramıyorum ya ona yanarım. ha bir de biri "lan ben artık seks yapamıyorum, evrimleşerek sadece 31 çeken bi insan oldum" yazmış. gel la gel, vercem sevabına asdfsadd

edit: inci sözlükçüler bile reddediyo lan beni. depresyona girecem allahıma asdasadsa çok küfür etmişler arkamdan.

edit2: oha, ekşiye entry girmiş vercekmiş beyler diye başlık açmışlar! hepinize diil lan, sadece evrim geçirene vercektim ben.

o diil de, beni tanıyan bikaç kişi varmış orda, kim olduklarını cidden merak ediyorum.

inciciler için özet: kamuya açmamış beyler.
  • inci sözlük'ü büyüttükçe büyüten, abarttıkça abartan, entry'lerine bile yarılan içimizdeki irlandalılar sayesinde açıldı bu başlık.

(bkz: yüz verdik ayıya geldi sıçtı halıya)
  • zirvelere giderken yanınızda bulundurmanız gereken mükemmel bir kaynak kitap.

(bkz: ölümsüz eserinden)
  • sozluk ortaminda 'bu benim formspringim, bu facebook sayfam, bu twitter hesabim' falan yazmamamiz gerektigini ogreten liste.
  • hani toplu tecavüz haberleri vardır. insanın aklını izanını zorlayan...
    bir sürü yaratık, tam anlamıyla, insan demeye şahit isteyen bir sürü yaratık bir araya gelir, bir kadına - erkeğe- çocuğa ya da birçok çocuğa tecavüz ederler.

her şey anlaşılabilinir belki biraz düşününce... anlaşılmasa da olur belki ama bu?
    bu noktada hep aynı şey gelir akla: "bir insan çıldırabilir, şuurunu kaybedebilir, canileşebilir, insanlıkla alakası kalmayabilir ama... ya bir sürü insan aynı anda delirirse ne olur? aynı anda nasıl bu kadar alçaklaşabilirler? biri olsun demez mi "durun yapmayalım?" nasıl olur da hep birlikte canavarlaşırlar? nasıl?"
    diyordum hep, aynı mantık burada, bu olayda da geçerli işte.

ancak ve ancak durup düşünmeden olabilir bu.
    durup düşünmek? yok.
    yapılan şeyi sorgulamak? yok.
    peki ne var? dürtüler.
    başka ne var? cezalandırma isteği.
    kimi? kendi gibi olmayanı, kendinden farklı olanı.

neden?
    çünkü...
    yanıt çok:

- mini etek giydi, hak etti.
    - işveli baktı, hak etti.
    - konuştu. hak etti.
    - gel der gibiydi.
    - gözleri istek doluydu.
    - böyle bir sitede aylardır duruyor, yazıyordu.

sonuç: hak ediyordu, hakkını verdik!
    - kim?
    - biz.
    - siz kimsiniz?

işte, tam da bu.
    bir insan delirebilir ama... nasıl olur da bir sürü insan aynı anda bu kadar şuurunu kaybeder?

cevabı içinde saklı:

- siz kimsiniz?
    - biz sürüyüz.
  • [son demiştim ama bazı sebeplerle (iki entry) ve bir kelimenin kullanılış biçiminden duyduğum rahatsızlık dolayısıyla ek yapma ihtiyacı hissediyorum]

böylesine vandal eylemlere anarşist demek geleneği 80'lerden beri hayatımızda yerini almış bir olgu. anarşist kelimesini, siyasi amacı olan özgürlükçülükle ilişkilendirmeden, sadece luddism'e biçimsel yönüyle gönderme yaparak kullanma alışkanlığı pek geleneksel bir davranıştır. inci sözlük'ün anarşizan tarafları olabilir, ama bu eylem anarşist bir eylem değildir.

özellikle inci sözlük'ün kuralsızlığı üzerinden anarşist kelimesinin kullanıldığının farkındayım, fakat bu kelimeyi kullananlar şunu bilmiyorlar ki, anarşist eylem ve kuralsızlık düşüncesi ciddi bir etik donanımla bileşiktir. anarşist birey mutlak özgürlüğe yönelik eylemi aracılığıyla hegemonyaya karşı başkaldırırken, tüm diğer şeyler bir tarafa, başka bir bireyi ezmemek en önemli kriteridir.

işin anarşizme yönelik boyutu şöyle; anarşistlerin vandalizme çeşitleri yanıtları vardır. pasifist anarşistler içlerindeki vandalizm eğilimlileri dışlarlar. şiddet yanlısı anarşistler vandalizme karşı şiddeti savunulabilirler. bunların arasında kalan kimi eğilimler de (eylemde pasifizmi savunanlar mesela) vandalları dışlar ve saldırı durumunda kendilerini savunurlar. yani anarşizm ile vandalizm arasındaki yegane ilişki, sanrılı ilişkilendirilme çabalarının aksine, karşıtlık ve kendini ondan savunma üzerine kuruludur. çünkü vandalizm özgürlükleri savunmanın aksine, tam da özgürlüğe baskın çıkmak üzerine kurulu olduğundan, faşizmle ilişkilidir.

gündelik hayatta bir sivil faşist (militan ırkçı) ya da ne bileyim bir sosyal faşist (tecavüz savunucusu, cinsel ayrımcı) çıkıp, anarşizmin zararları ve vandalizmin normalleşmesi süreci üzerine söylev çekince bunları söylemek zorunda kalabilirsiniz; hayatın cilveleri işte.

vandalizmin normalleşmesi süreci aslında faşizmin kabullenilmesi sürecidir. taciz zaten hiçbir zaman cinsel ilişkiyi amaçlamaz (bunu yazmıştık), tacizin amacı kadınları yola getirmek, yani kapatmaktır. kadınları cinsel ilişki aracılığıyla cezalandırmak sürecine ise tecavüz adı verilir ki bunu antisosyal kişilik bozukluğu (psikopati) gündeminde incelememiz gerekir. bunlar hegemonyaya karşı koyma sürecinin değil, hegemonyanın (patriyarkanın) nimetlerinden faydalanılmasına karşı koyan ve bireylik bilinci geliştirebilmiş kadınların benliğini deşerek sindirme girişimi niteliğindedir.

bireyleri sindirmeye çalışan vandalları anarşist sanan debildir.
  • bu listede yer alanlara "hak ettiniz" menşeili yazılar yazanları mallara almaktan yoruldum açıkçası. çünkü esas sorun ya da bu "hak ettiniz meselesi zaten "aha kısa etek giymiş aranıyo" diye tecavüze kalkışan adamdan farksız. sinyor angutyo farkında değil, resimleri koyması, yok güzel yok çirkin yazması değil, düpedüz hakaret etmesi ve bunu da, internette fotoğraf yayınlanıp rumuzla ekşide yazı yazılması üstünden meşrulaştırması."***
  • olay enteresan bi boyut kazandı.. "artık kızlarımıza dil uzatıyorlar bilader.." aşamasına gelindi.. insan yasak sokakların* ortasında hissediyor kendini..

http://www.youtube.com/watch?v=2xio9yetvro *
hesabın var mı? giriş yap