• yakında o "her zamanki" butonu da gider ordan, onun yerine "sike sike bunu kullanıcan" butonu gelir amk. zaten hayatımız dayatmalarla geçiyor, bir de sen daya sözlük, bi sen eksiktin amına koyiim. bütün sözlük istemiyorum diye bağırıyor, sen hala "beta" diyorsun. ha bir iki istisna var, adam "yeni halini çok sevdim, eski haline alışamamıştım" falan diyor, baktım 17 entry'si var. git onlara yap sen betanı, bize salça olma gözünü seveyim.
  • çok kısa bir şey isteyeceğim:

şimdi bir metin içinde diyelim ki bir kelime var. bu metinde o kelime, kelime olsun. şimdi bas o kelimeye, ne oldu? yeni bir sayfaya gittik di mi? gitmeyelim abi o yeni sayfaya. ben sadece manasına bakmak istiyorum o kelimenin. ya da başlığın tamamını taramadan neyle alakalıymış onun hakkında kabaca bir bilgiye sahip olmak istiyorum.

o yüzden artık mouseover mı oluuur, sağ frame'deki eşşek ölüsü gibi boş yere mi getiriliiir, siz karar verin, ama o kelimeyi bana okuduğum sayfayı veya tab'ı değiştirmeden tanımlayın.

hatta kime anlatıyorum ben bunu. sedat, abi, kindle'daki gibi aynen. kelimenin üstüne gelince özetini görelim. olmadı wikipedia'ya eski iş sözlüğe falan doğrudan link olsun, hatta otomatik link nereye gidecek biz seçebilelim falanlı. hala bir metni annotate edemiyoruz, dipnotlandıramıyoruz bari kelime tanımına bakarken metinden soğumayalım. kindle seven adamsın. o hızlı tanım gösterme hadisesinin güzelliğine çoktan aymış olman lazım. yaptır bunu gönüllerin başkanı ol.
  • son güncellemesi ile beraber gelen yaklaşık 150 değişiklik arasından öne çıkanlar ;

+ sözlükte içerik hacminin fazlalığından dolayı sol frame'i domine eden konular kendi kanallarına taşındı.
    + yoğun istek üzerine kullanıcı profilindeki bir kategoriye ait toplam entry/başlık sayıları geri geldi.
    + entry yazarken arama yapmanın zorluğu sebebiyle hayvan aramanın sonuçları öncellikle sol tarafta yüklenecek hale geldi.
    + anonimliği riske ettiği için "ben" menüsü altından nick kaldırıldı (çıkış yapılacağı zaman nick'i açık etmek gerekiyordu). menünün altında "kimim" üzerinde fareyi bekletince kim olduğunu göstermesi lazım.
    + başlık altındaki "içinde" menüsüne başlıktaki bugün girilmiş veya şükela olan entry'leri göstermek için "bugün" ve "güzelinden" linkleri geldi
    + mesajlar ve başlık yüklenişinde performans iyileştirmeleri
    + sitenin browser'larda daha da çabuk render edilmesini sağlayacak ufak performans iyileştirmeleri
    - iphone'da bugün menüsü altında badi/son gibi yanlış listelerin çıkması problemi düzeldi
    - bazı yönlendirilen başlıklardaki yanlış yönlendirme problemleri giderildi
  • beta, eksi sozluk'un altyapi degisiklik surecinin ilk asamasi. vardigimiz noktadan ziyade baslangic sayilir. en onemlisi sozluk uzerinde bundan sonra daha rahat gelistirme ve degisiklik yapmaya izin verecek olmasi. asp gibi antika bir teknolojiden kurtuluyor olmamiz da cabasi.

sozlukculerin temel kullanim aliskanliklarini bozmadan arabirimle alakali ciddi problemleri halletmek (frame'lerden kurtulmak gibi) bizim icin baya zor oldu. buna ragmen kullanislilikla ilgili her turlu elestiriye ve buldugunuz hatalarin bildirilmesine ihtiyacimiz var. varolandan daha rahat daha kullanisli olduguna ikna olana kadar calisacagiz ve gerekirse bu ugurda olecegiz!

sub-etha'nizdan israrla isteyiniz!

(bkz: eksi sozluk beta bug'lari)
  • henüz kimse fark etmemiş ama "büyük" bir yenilik barındırıyor.

not: eski sürümü kullananlar için altyazı geçiyorum: büyük harfi destekliyor!

edit: eski sürümden de görülebiliyormuş. hadi hayırlı olsun.
  • değişimi sevmeyen biri olarak denemeye üşendiğim hede. hala internet explorer kullanan, cm 99 ve heroes 3 oynayan biriyim. ekşibeta benim neyime.
  • en güzel özelliği aşağıdaki her zamanki butonu.
  • "#spor" diye bir şey varsa orada madem, ben

"#edebiyat" isterim,
    "#müzik" isterim,
    "#film" isterim,

isterim yani.*
  • her sene bi yenilik yapmazsa ölecek hastalığına yakalanan microsoft çaycısının son icadı. evlat olsa sevilmez, kanlı olsa dövülmez.
  • git gide samimiyeti arttiran site. evet. ilk geldigim gunlerde mesajiniz gonderildi efendimiz! entry'niz girildi efendimiz! gibi sozlerle yavsiyordu bana. sanirsin ben yuzuk o gollum. simdilerde mesajin gonderildi diyor. korkuyorum yakinda, atma o mesajin amuna goyum atma diyecek.
hesabın var mı? giriş yap