• -bak 3 gün önce aldim bu kitabi ama cok hosuma gitti hemen bitirdim.
    -himm samandan mi bu sayfalar?
    -hı hı..seni de düsünmüs yayin evi...
  • gece topluca sahilde oturuluyordur.. dunyanin en yuzeysel adami uzaklara dalmi$tir, arada bir yanan ate$e $oyle bir bakip, tekrar gozlerini uzaklara dikmektedir. sonra kalkar elleri cebinde, efkarli efkarli yurumeye ba$lar kumsalda.. arkasindan da hatun yurumeye ba$lar..

di$i: nereye gidiyosun?
    d.e.y.a: gelme
    di$i: ama?..

yurumeye devam eder.. yurur de yurur.. kumsali gecer, kayaliklari gecer ve devam eder.. hala ufka ve en uzaklara bakiyordur.. du$uncelidir..

di$i: nereye gidiyosun?
    d.e.y.a: gelme
    di$i: ama..

du$unceli ve elleri cebinde bi halde uzaklara baka baka yurumeye devam eder. en sonunda denizin kiyisina iner.. bir $eyler yapar.. hakikatli bir $iiiiirrrrrrrr sesi yukselir denizden.

di$i: ayy napiyosun sen yaa
    d.e.y.a: gelme demi$tim.
  • -30 yıldan sonra sadece tek bir konser için bir araya gelen pink floyd'u izlemek için seçilen 100 şanslı kişiden biriydiniz. nasıl bir geceydi? neler hissettiniz?
    -bira 5 milyondu. tuvaletler pisti.
  • josh: bu çinlilerin ekonomik olarak güçlenmeleri...
    marillion: hmmm... (kafa baska yerde)
    josh: amerika...avrupa...makro...
    marillion'in ic sesi: [king'e 4 çikar mi acaba]
    trol: hindistan... software...
    josh: ekono... ittifak... vergi... avrupa birligi...birligi...birligi (fade out)
    marillion'in ic sesi: [trol var, ben varim, ismail de oynasa...bu sefer saglam kagit sayarim haci, koz icin de düzgün kagit gelirse cikmam kacinil...]
    josh: sen ne diyosun bu ise ?
    marillion: ha? eee...bu çinliler dünyanin mina kor valla...
  • en son macerasında manitasına "gidiyorum buralardan kendimi aramaya, denizaşırı yolculuklara beni arama artık" diyerek karizmatik bir şekilde taka sıyla engin denizlere açılıp gözden kaybolduktan bir müddet sonra dönerek "yavrum çakmağı masanın üzerinde unutmuşum hadi canım uzatıver bi zahmet" diyerek ne denli yüzeysel bir adam olduğunu fevkalade açık bir şekilde gördüğümüz iflah olmaz gönül ve kunil adamı dır bu.devamını bekliyoruz çok güldüm valla helal olsun.
  • bizim elemanın kapısına yan komşusu sabaha karşı ter kan içinde gelio..abi karım doğuruyo felan diyo arabasıyla hastaneye yetiştirmesi imasıyla...bizimki hemen koşturuo atlet don gidio komşuya...bağırıo ortalığa su ısıtın diye...komşusu telaşlanıo..abi sen anlıo musun bu işten manasında..bizimki çok rahat devam ediyo suyu beklemeye..suyu ısıtıp getiriolar...bizim eleman çıkarıo nescafesini hazırlıo sıcak suyla...sonra yaran cümleyi patlatıo bizimki...nescafesiz güne başlayamıyorum die...arka planda da çocuk pırt die çıkıo...heheheh...
  • [ 4saat evvel kanlı canlı yaşanmıştır. ]

zabıta cadde başında komün haldeki mısırcılara üç cepheden şok çıkarma yapar.mısırcılar kıskıvraktır,zabıta ise tezgahlara/arabalara el koymakta kararlıdır.ortalık karışır.olaylar 'ölümüzü çiğnemeden bu tezgahı bağlayamazsınız' safhasındayken dünyanın en yüzeysel adamı bir eli cebinde oracıkta belirir,ağır adımlarla yanaşır,pimi çeker;

- mısır kaça .?

o buralarda..ve ben ona çok yakındım.
  • - ringde ondan üç tane görüyorum.
    - ortadakine vur.

rocky iv, 1985
  • izmirde bir lisede gerçekleşen olaydır,

okul 4 katlıdır ve öğrencinin biri hırkasını camdan atması için sınıftan bir arkadaşını arar ve hırka 4. kattan aşağa atılır. bu sırada 3 katta derste olan matematik hocası, camın önünden hızla geçen hırkayı görüp, öğrencinin birinin atladıgını zanneder. adam pencereyi açar, aşağa baktıgında düşen hırkayı üstüne geçirmiş ve tozları temizlemekte olan öğrenciyi görür*. ve verdiği tepki;

- ee atlarsan en üst kattan temizlersin tabi üstünü başını...
  • bir benzerine taksici kisvesinde rastladığım adam. istanbuldaki patlamaların üstünden bir hafta geçip ve evden istanbula yeni gelip taksiye bindiğimde ilk defa hsbc nin önünden geçerken arabayı istop ederek 30 saniye boyunca manzarayı inceledikten sonra "dee amuğa koduklarım" diyerek yol boyunca başka tek bir kelime etmemiş amcam. hafta boyunca envai çeşit yorumunu dinlediğim mevzuu ya yaklaşım beni korkuttu... bir kavrama bu kadar temel yaklaşılır mı.. oluyor işte.
hesabın var mı? giriş yap