• düğün dernek olayını gereksiz bulur, ancak anne babanın yıllarca başkalarına taktığı altınları iade almak için takı törenine hayır demeyebilir. çocuk olmasa evliliği de gereksiz bulur zaten.
  • buna alternatif sunan hatundur. mesela," beni taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu'ya götür." ya da "gel canım rhayader'de bisiklet sürelim." gibisinden, aferin çok bal.
  • elalemi sallamayandır.
    aynı zamanda düğün istemeyen erkek ve hatta düğün istemeyen kayınvalide, düğün istemeyen elti...* bulması gerekendir.
  • türk vatandaşlığına geçmeye çalışan hatundur. çoğunlukla kocasını da görmez zaten. milliyet olarak da kuzey ülkelerinden genellikle (bkz: formalite evlilik)
  • asil istemedigi nikahtan sonra yapilacak bir kutlama/parti degil ayip olmasin diye cagrilan insanlarin dolustugu, taki toreni, pasta kesimi, oyun havasi, gelin arabasi, telli duvakli gelinlik gibi istenmeyen tuylerle dolu bir düğündür buyuk ihtimalle.

yoksa dogumgununde, mezuniyetinde vs. parti yapan insan evlenince de bunu sevdikleriyle kutlamak ister. ama iste dugun konseptini degistirmek, ben yaptim oldu demek kolay degil. oyle olunca da yapmasak daha iyi diye dusunebiliyor hatun kisi.

mahalle baskisina boyun egmesin bence, isi bastan sıkı tutsun. asi gelin.
  • en mantıklısını düşünmüş olan hatundur. birtakım arsız akrabaları eğlendirmektense aynı parayı kendine harcamak isteyendir, saygı duyulasıdır.

edit:düğünleri takdir eden görülmemiştir zaten, her zaman arıza çıkaran bulunur. ayrıca hiçbir düğünde dönence veya hail and kill çalmaz. varsa yoksa garip garip müzikler. tabii siz iki beden küçük bir kıyafetle, yaz sıcağında terlemiş hatta ıpıslak, üzerinizde sim kafanızda kocaman bir topuz, ayaklar davul gibi şişmiş, minare gibi topuklar üzerinde..aptal aptal sırıtma cabası. üstüne de para veriyorsun. tee allamm.
    gelen mesajlar sonrası edit:yapmadım, yaptırmam. death çalmayan düğünü napalım, isteyen kendi kendine evinde oynasın.
  • düğün istemeyip, düğüne yapılacak masrafı balayına harcamak isteyen hatun kişisidir.
    bu balayı genelde yurtdışında planlanıp, düğün istemeyen damat kişisiyle ülke seçiminde anlaşılırsa; ekfiil yerini bulur.
    istemek, istememek, yapmak ve yapmamak süreci sancılıdır.
    aile söz sahibidir.
  • nesli tükenmiş türler arasındadır.
  • o düğünü ister seve seve ister başka türlü yapacak hatundur.

düğün ailelerin şenliğidir, gelinin damadın ne istediğini sallayan olmaz.
hesabın var mı? giriş yap