• portnoy'un ayrılması iyi ya da kötü olur, ayrı tartışma konusudur. ama grup keşke portnoy dönene kadar başka bir isimle çalışmaya devam etse.
  • fanlar tarafından gruba katılması istenen davulculardan biri için:
    (bkz: marco minnemann)

not: gavin harrison'un gelişi de beni mutlu eder.
  • duydunuz mu dream theater kendinden ayrılmış. ayrışmış da diyebiliriz biz buna. yarılmış hatta...
  • portnoy davulunu bırakır umarım yeni davulcuya set masrafı çıkmasın şimdi.
  • mike portnoy' un ayrılmasından sonra davulları, virgil donati' ye emanet etmiş olan gruptur.

yaklasik 4 yil sonra gelen edit: oha, ne sallamisim amk
  • vinnie colaiuta, mike mangini, virgil donati gibi isimlerin de arasında olduğu 7 davulcu deneyeceklermiş mike portnoy'dan boşalan koltuk için. adı geçen isimler ekstra hayvan, taptığımız isimler lakin, biraz asparagas gibi be abi. yani ne bileyim, ben vinnie colaiuta yahut virgil donati olsam, "kanka seni bi deneyecez" diyen adamların saçını okşar evlerine gönderirim. fenerbahçeli yöneticilerin "figo'yu izlemeye gidiyoruz" açıklaması gibi sanki biraz. acayip.
  • nickimin ortaya çıkmasını sağlamıştır. ketchupla daha lisedeyken yeni çıkan albümlerinin telefonda malumatını ediniyordum. grubun ismini ilk kez duymuş ve anlamamıştım. bunca zamandır kullandığım dreamkeeper' ın peydah olması da işte bu anlamamaya bağlıdır.
  • eğer mozart, beethoven ve vivaldi günümüzde yaşasalardı ve beraber bir progressive rock grubu kurmaya karar verselerdi icra edecekleri müzik aynen bunların ki gibi olurdu diye tahmin ettiğim coşmuş grup.
  • bir daha böyle bir efsanenin dünyaya gelemeyeceği konusunda, bahse girilebilitesi yüksek, son dönemlerde gündeme bomba gibi oturan, grubun ex-bateristi mike portnoy'suz hali için "olsun be! eski şarkıları yeter, albüm yapmasalarda olur!" gibi, fanlarının hal takınmasına sebebiyet veren, bazıları ise bu durumu normal karşılamadığı, intahar girişimde bulunma gibi istisnalar gösterebilen, hatta bu durumun bir çok dream theater fan'ı için "m.ö ve m.s" denilecek kadar büyük, bir dönüm noktası oluşturabilen, progressive metal virtüözcüklerinin yada tanrılarının, yarattığı hayal sahnesidir..
hesabın var mı? giriş yap