• içler acısı çalışma sistemine sahip bir hastanedir.

ürolojiye muayene olmaya gidersiniz olmazsınız neden ? sabah açılan listeye adını yazdırmış ilk 20 kişi gün boyu muayene olabiliyor gerisi dışarı lütfen....

liste ne zaman açılıyor (iyi dinleyin ) sabahın 5:00 'inde neyse 3te kalktım 4te otobüse bindim 5te ordaydım ve adımı yazdırdım.

şimdi 20 kişilik bir liste var di mi ! bi de muayene edecek doktorlar var eyvallah !

eğer sigortadan değil de özel muayene olacam dersen , yani 60-70 tl verecem dersen listeyi dikkate almaksızın direk muayene ediliyorsunuz. o 20 tane enayi liste bekleye dursun siz önden buyrun paralı bey hesabı.
    sonra listedekiler asistanlara/çaylaklara muayene olurken para verip liste gözetmeksizin pat diye içeri alınan paralılar uzman doktorlara muayene ettiriliyor.

3. sınıf dünya ülkeside yok bu kadarı yemin ederim .

şimdi iktidara bok atacak yer aramıyorum ama adalet ve kalkınma partisi ülkemizi sağlık konusunda oldukça ileri seviyelere taşıdı diyen sempatizanlar. bu mu müthiş yeni sistem ?

bu düpedüz rezillik. devlet hastanesinde parası olan vatandaşa kral sigortadan yararlanana auschwitz yahudisi muamelesi yapılıyor .
    aynı hastanenin aciline giderseniz ya da birini götürürseniz direk taahütname imzalattırıyorlar. hastane değil sanki çek senet mafyası ..

evet evet akp sağlık konusunda bayaaa bir adım atmış.
  • babannem çok yaşlandı. 88 yaşında kadın. kulağında çınlama var ve durduk yere müzik sesleri duyuyor. evet, duyuyor ve delirdim mi acaba diye çok üzülüyor. ya dur babanne bir gösterelim dedik, sevindi, kbbye götürdük. bir deva beklemiyordum ama belki biraz moral olur, ne bileyim ya. neyse gittik, bir uyuz yeni yetme hekim aldı babannemi karşısına. mühendis, öğretmen, madam curie ile yazışmış, hayat boyu dimdik durmuş kadına, heee o müzik sarmadıysa al bir radyo pop çal pop dedi güldü. dalga geçti yahu kadınla. babannem de eski kuşak, doktor dedin mi kendine bir çeki düzen veriyor. giyinmiş falan. anlayamadım dedi, heyecanlandı. belki deva bulacağız ya orada, duymak istiyor. ben araya girdim, ya babanne çınlamadan olabilirmiş diyor dedim. doktor bozuntusu belki mesajı alır da kadını üzmez diye. yok. bir daha aynı espriyi yaptı ama bu sefer bağıra bağıra. bu sefer duydu, ama hiçbirşey demedi babannem. ben de demedim. o yanımda diye diyemedim. iyice üzülür diye diyemedim. içim yana yana durdum. çıktık, gittik.
  • imkanınız varsa ölmek üzere bile olsanız gitmemeniz gereken hastanedir. malesef.

doktorların hiç bir soruya cevap vermediği tek hastane olabilir.

yakın zamanda başımıza şöyle bir olay geldi; annem sabah uyandığında yüzünden ayağına kadar kıpkırmızı bir şekilde kaşıntıyla uyandı.. mide ağrısı da üstüne gelince koşa koşa geldik bu hastaneye..acile..sabah girdik akşam 11 e kadar kimse bilgi vermedi serum dışında..sonra 5 gün yatırdılar hastanede ve her yeri delik deşik edildi .. sağolsunlar iki gün sonra bağırsakta iltihap var kurutmamız gerek diyerek serum dışında bir bilgi verdiler.. bu esnada sürekli tetkik yapılıyor ama çıkan sonuçları kimse bilmiyor. muhattap bulamıyorsunuz. hemşireler başından savuşturuyor. açıklama olarak hemşireler hep aynı şeyi diyor "doktor ameliyatta". yahu 1 kişi mi çalışıyor koca hastanede? buraya kadar neyse devlet hastanesi işte dedik geçtik..
    5 günün sonunda annem hastaneden çıkmadan önce karaciğerinde kitle olduğu tespit edildi. söyleyen doktorun ifade ettiğine göre ilk geldiğinizde de farkındaydık demeleri. sonra
    röntgen istendi fakat röntgen için 73747389145 gün sonrasına randevu verildiği için özelden çektirip gelebilirsiniz dendi.
    gittik çektirdik.. özeldeki doktor gerim gerim gerilmiş bizi rahatlatmak için o kadar tatlı ve esprili konuşuyorduki bir de üstüne sorduğumuz soralara da cevap verdi sağolsun.. röntgene bakıp hayır karaciğer temiz dedi..nasıl yani dokuz eylül kitle tespit etmişti ama..neyse..tabi annem bu esnada yerle bir olan psikolojisini anında toparladı.
    dokuz eylül'e geri gittik.. röntgen sonucunu doktora verdik.. doktor karaciğerde kitle var dedi tekrar ve kan almaları gerektiğini söyledi. çıkan sonuca göre tekrar konuşacaklarmış. peki başırsak dedik? üstüne 5 gün hastanede bağırsak iltihabı kurutmak için kalındığı dosyalarda belirtilmiştir diye düşünüyordukki doktor ne bağırsağı dedi.. ne demek ne başırsağı? küfür was here. doktorluk tam olarak böyle bir şey mi küfür was here.?
    ya arkadaş bu kadın hasta mı değil mi?
    ne biçim bir hastane bu ne adam akıllı cevap veren var ne kadına doğru düzgün bilgi veren..
    allah bu hastaneye düşene sabır versin..
    gerçekten çok kötü bir ilgi var.. ve daha kötüsü yanlış teşhis var..
    size diploma veren üniversiteye yazıklar olsun..
  • bazı saygıdeğer, bilgili hocalarını tenzih ederim ki geri kalanı çöptür. yoğun bakımı ise çöpten beterdir, izmir’de senelerdir bu kalitesiz ve saçmalıkta olan bir yoğun bakım kadar dandik bir servis yoktur. kritik durumdaki hastalarınızı siz siz olun götürmeyin buraya, hastanızın yanında sinirden hasta olursunuz ve bu senelerdir böyle...
  • bundan birkaç sene öncesine kadar döner sermayeye yatırılan makul bir ücret karşılığında (5 sene önce 320 tl gibiydi) tüm hocalara; bölüm başkanı profesörlere dahi ameliyatınızı olabiliyordunuz.
    şahane bi imkandi. kızımın geniz eti ameliyatını kbb bölüm başkanı hoca yapmıştı. hatta o hoca ameliyata girdiği için anesteziyi de anestezi ve reanimasyon bölüm başkanı hoca yapmıştı.

bu olay artık bitmiş. eşimin geçirmesi gereken ufak bir operasyonun muayene randevusunu almak için aradığımızda öğrendik.

üzdü
  • öğretim elemanı olarak acil servisinde bu akşam 3 saat sadece bir serum takılmasını beklediğim sevgili üniversitemin sevgili hastanesi.

2 başarısız damar yolu açma girişiminden sonra "hocam şanssızlık işte" diyen zavallı paramediklere bişey demeden elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. ortalık kan gölüne dönünce " tamam tamam önemli değil bu ay kan vermedim zaten kızılaya" diyerek heyecanını yatıştıracak şeyler söylemek istedim.

ancak bu hastane bitmiş arkadaşlar. donanımsızlık, pislik, kaos ve zavallı doktorlar.. kaos içerisinde bir düzen bir sistem kurmaya çalışan onlarca doktor var ve işleri gerçekten çok zor.

bana çıkarken geçmiş olsun dediler ama bence esas onlara geçmiş olur umarım en kısa zamanda
  • sistemi çökmüş, acili polikliniğe çevirdikleri, kokuşmuş bir hastaneye döndürülmüş hastanedir. neymiş bina sayısını arttırdıkça hastane olunmuyormuş!
  • playlistinde el condor pasa'nın değişilmez bir yeri olan hastane. dokuz eylül üniversitesi hastanesi gediklisi pink zeppelin bildirdi.
  • bu hastane hakkında internet sitesinden rahatlıkla bilgi edinebilirsiniz. bazı servisler için bizzat randevu almak gerekiyor çoğunlukla da internetten randevu alınıyor. hastaneye randevunuzdan oldukça erken gitmelisiniz böylelikle randevu saatinden önce muayene olabilirsiniz. laboratuvarının çalışma sistemi de gayet güzel : hasta yönlendirme formu ile görevliden sıra numarası alınıyor ve numaranız yandığında kan tüplerinizle birlikte tekrar bir sıra numarası veriyorlar ve bu numara ekranda belirdiğinde içeriye girip kan veriyorsunuz.genellikle sonuçlar aynı gün veriliyor.hastanenin her zaman her yeri pırıl pırıl . istanbul'da ise
    şişli etfal hastanesine yıllardır giderim, gördüğüm manzara pislik ve düzensizlik. kimin ne iş yaptığı belli değil . randevu sisteminde sorun yaşamadım ancak kan merkezi çok ilkel. insanlar gelişigüzel sıra oluyor yaşlı başlı insanlar sıra kavgası yapıyor. kan tüplerini alıp içeriye girdiğinizde de köşe kapmaca oynar gibi oradan oraya koşuyorsunuz.daha dün gittim gene bir takım duvarlar yıkılmış tadilat vardı.yetkililerin başarılı hastaneleri örnek almalarını bekliyoruz.
  • bütün poliklinik randevularının perşembe günleri öğlen saat 3'te açıldığı hastane.

birkaç saat içinde randevu almazsanız çok büyük ihtimalle öbür haftaya kalırsnız.
hesabın var mı? giriş yap