• flyalone'un askerden canlı olarak bağlanıp, rober hatemo'dan esmer yarim'i seslendireceği şenlik. bana ithafen tabi ki.
  • gecen sene yurt disindaydim, bu sene sehir disindayim. seneye insallah istanbul'da olur, zirveye gider, yeri gelir kalkar gobek atar, yeri gelir daimi duet badim the beatles ile ali desidero kasarim. inan bunu cok istiyorum sozluk *.

yeni baslayanlar icin doksanlarin turk pop muzigi zirvesi:
    - ne yaparsaniz yapin cok egleneceksiniz. otesi yok bunun.
    - neredeyse butun sarkilari ezbere soyleyeceksiniz. telas etmeyin. olur oyle.
    - kimi sarkilarin koreografik hareketlerini de yapacaksiniz.
    - sesiniz kisilacak. ertesi gun sunum filan varsa onlem alin.
    - o gunlerin "pop"u oldugu icin bol bol arabesk, fantazi dinleyeceksiniz.
    - cok eglenceksiniz! *
  • az önce kutlu bana bir yardım çağrısı iletti:
    batman beşiri kapaklı ilköğretim okulu'nda öğretmenlik yapan bilal akbaba'nın kalem, silgi, defter, kitap, ansiklopedi, hatta çocukların ilgisini çekip okumasını sağlayacak çizgi roman, karikatür tarzı her türlü araç gerece ihtiyacı varmış.
    zirveye getireceiğiniz eşyalar tarafımdan kutlu'ya ve ondan da bilal beye iletilecektir.
  • çoktandır eşrafı göremedik, bu akşam bir aktivite var mı diye baktım limon'a da güzel denk düşmüş.

lâkin +1'imle şöyle bir telefon konuşması geçti ki aramda, mideme kramplar girdi =)

artı - akşam napiyın?
    ben - doksanların türk pop müziği zirvesi varmış, başka plan yapmadıysan gidek.
    artı - 90'larla türk müziğinin ne alakası varmış abi?

asdfsfj
  • doksanların tam da ortasında yer alan 19 mart 1995 fenerbahce galatasaray maçının hatrına, sinan erkoç'tan havam yerinde ve bora gencer'den öptüm seni şeker adlı güzide şarkıların çalınmasını istiyorum. ayrıca mustafa sandal'dan araba, burak kut'tan yaşandı bitti, serdar ortaç'tan karabiberim çalınmazsa bu zirvenin bir yanı hep eksik kalır. levent yüksel'in bi daha isimli harika şarkısı da unutulmamalı. sürpriz adaylarım da her ne kadar tam olarak pop müzik şarkıları olmasalar da, metin şentürk'ten maymun gözünü açtı, mahsun kırmızıgül'den sevdalıyım ve emrah'tan sevdim mi tam severim. herkese şimdiden iyi eğlenceler diliyorum, fenerbahçe maçının bitimiyle ordayım...
  • şu anda mekanda hakan peker ile son düzenlemeleri yapıyoruz. herşey kontrol altında. tüm hazırlıklar tamam. terasta uzaklara daldım az önce ve şunu düşündüm: burası bu gece yıkılacak oğlum! evet.
  • ilk katılacağım zirve olması dolayısıyla katılmamayı düşündüğüm zirve. 200 tane birbirini tanımayan adam arasında daha önce hiç görmediğim bir mekanda tepinmek yanlısı değilim. ama olabilir de. uff insanı direk ikileme sokuyorsun be sözlük. şizofren etcen en son...
  • bu zirve için henüz evden cikmamis olan varsa bana bas ağrısı kesici bisiler getrsin..
    sevaptir..
    korkunç basagrima rağmen katılacağım zirve..
    mocca gloria jeans ten bildirdi :(
  • an itibariyle yavastan baslayan zirve.

--- spoiler ---
    - bunu kim soyluyordu?
    --- spoiler ---
  • nedensel olarak erken ayrılmış olsam da tadı damakta kalacağı belli olan zirvedir.

millet çılgınlar gibi doksanlar popunu anıyor! doksanlar!.. hem de doksanlar pop!..
hesabın var mı? giriş yap