• kesinlikle mantıklı bir öneridir. dinle beyin yıkanacaksa bunun küçük yaşlarda bomboş, tazecik beyinlerde yapılması elzemdir. ne de olsa büyüdükçe beyin yıkamak, kendine göre şekil vermek zorlaşıyor insan oğluna, kızına.

hatta hiç durmasınlar anaokulundan başlasınlar !
  • uyuştucuya başlama yaşını devlet eliyle küçültmek anlamına gelir öneri. çünkü neden:

(bkz: din afyondur)
  • princess carya- (#çocuğumu okula göndermeyeceğim temalı bi entry) kesinlikle katılıyorum

brick top -> princess carya: yalnız sürekli aynı şey düşüyor aklıma, dışardan bitirme sınavına girerse üniversite sınavında ortaöğretim başarı puanı düşük mü eklenir diye :))

princess carya- bilemiyorum. ama 7 yaşında beyninin yıkanmasından iyidir. ben bugun bu haberi gördükten sonra imkan yok okula göndereyim. hep şey diyordum, okulu seçerim, hocayı seçerim.. özel olrak rica ederim herhangi bir dini konuya değinilmemesi hususunda.. buna saygı duyacak bir hoca elbet bulurum..
    müfredatın 1. sınıfna konduktan sonra artık yapacak bir şey yok.. açık öğretim okuyacak. sosyal olabilmek için de kurslara danslara falan gidecek. örgün öğretim gözümüzün önünde külliyeye dönüyor yahu

brick top -> princess carya: yalnız yasal zorunluluk var hatırlatırım. yani istemesek de yollamak zorundayız. hapis cezası bile var yollamamanın :p onu nasıl halledeceğiz..

princess carya- http://aio.meb.gov.tr/
    princess carya- hayır açıköğretim hakkı var.

brick top -> princess carya: bu ne ya anlamadım ben.. dışardan ilkokul mu okuyor nasıl bi şey bu.. sınavlara da giriyorsa din sınavına da girecek demektir ama ???

princess carya- ama tüm eğitimini ben vereceğim. üniversiteye kadar. ya da özel hoca tutacağım ortaokul lisede.. ama hocaların cinli derslerine bırakmayacağım eğitimini.. ki din dersini geç okulda ezberci ve saçma bir eğitim hiçbir işine yaramaz zaten.
    sosyal olabilmesi için kurslara yüzmeye dansa nereye gönderirsek pedagog tavsiyesiyle gider. ama eğitimi evde görecek.

brick top -> princess carya: bbc for kids diye bi kanal var, çocukluktan itibaren paso belgesel izleyerek büyürse liseye geldiğinde o bile sana ders verebilir artık :)) bi de kitap okuma alışkanlığı kazandırırsan zaten sırtı yere gelmez :))
    sosyallik için kurs fikri süpermiş, ben de zaten onu düşünüyordum en çok, asosyal olur evde eğitim verirsem diye, ama kursa giderse o sorun da kalmaz :)))
  • "din dersi" değil de "din kültürü" ile ilgili eksik ve yanlış verilen bilgiler insanları ne yazık ki tarikatlerin kucağına itmektedir. ancak çözümü 1. sınıfta başlayan "din dersi" olamaz diye düşündüğüm durumdur. 1. sınıf öğrencisi din kültürü hakkında konuya eleştiri yapıp yorumlayabilmek için gerekli olan soyut zeka olgunluk düzeyinin çok altındadır.

ayrıca;

din kültürü dersi nasıl iyi müslüman olunur dersi değildir.
    ahlak bilgisi peygamberlerin güzel ahlakından ibaret değildir.
  • birilerinin gelecege yatirimina hizmet eden oneri. eger maksat ahlaki gelisim ise onun yerine kucuk prens gibi kitaplar birinci sinifta okutulmaya baslansin.
  • aklıma ünlü bir aforizmayı getiren öneri.

"dünya, 15 yaşından küçük çocuklara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa, belki o zaman ona umut besleyebiliriz."

arthur schopenhauer
hesabın var mı? giriş yap