• olmaz böyle bir müzik dediğim süper gruplardan, geçen yıllarda bu cümleyi unexpect'in avant-garde sınır tanımaz müziği için kullanmıştım, burada ise birbirinden çok başka türleleri tek potada hiç sırıtmadan bir müzik parçasında biraraya getirebilmelerinden kullanıyorum, bazı parçalar var ki hangi filmin soundtrack'i olsa yıllarca dinlenir bıkmadan, usanmadan.

edit : bir tane daha sıyrıldı onlarca grup arasında benim için

ısrarla dinleyiniz
    (bkz: pure reason revolution)
  • müzik türlerini çorba etmiş, bağımlılık yapan muhteşem grup. çevremden dinleyip de sevmeyene rastlamış değilim. bir de kırmızı manyaklığı var bunlarda biraz. konserde giydikleri kıyafetler, albüm, web sitesi her şey kırmızı.
  • anlatılmaz yaşanır grup. müzikleri tarif edilmesi zor ama şahanedir.
  • sarkilarinda caz, flamenko, oryantal ve hatta elektronik (!) muzigi metalle harmanlayip onunuze sunan grup. metali ve avant-garde muzigi seven kisiler bu grubu kacirmamalidir.
  • yeni albumleri eylulde fi$kiriyormu$.. eyo!

(bkz: sing-along songs for the damned & delirious)
  • yeni albümden parçaları "tapdancer's dilemma" myspace sayfalarından dinlenebilen grup. güzel şarkı.
  • yeni albumlerindeki tracklist'i duyurmus grup

coverart: http://www.diabloswing.com/…gs_bergting_lowres3.jpg

1. a tapdancer's dilemma
    2. a rancid romance
    3. lucy fears the morning star
    4. bedlam sticks
    5. new world widows
    6. siberian love affairs
    7. vodka inferno
    8. memoirs of a roadkill
    9. ricerca dell’anima
    10. stratosphere serenade
  • gupların genelde kendine özgü bir ruh halleri vardır ya.. kimileri en neşeli görünen şarkısını bile söylese acayip hüzünlüdür aslında derinden derinden, o hüzünle keyif alır insan müzikten*.. işbu tanımın tam zıddı olabilecek örneklerden biriyse işte bu şeytani swingciler.. öylesine bir coşku, öylesine bir neşe, öylesine bir vur çatlasın-pat oynasın, öylesine bir roman* neşesi.. solist hatunun hep gülümseyerek söylediğini hayal ediyorum ben, bir beth gibbons suratıylaysa asla ! portiskafagillere de toz kondurmayız, orası apayrı mevzu..

antidepresan reçete:

1- balrog boogie kapsül
    sabah 1 - akşam 1 (aç karnına)

2- heroines draje
    sabah 1 - öğle 1- akşam 1 (açmış, tokmuş, mühim diil.. dinle, coş gitsin)

2. albümleri de çıkmış durumda nihayet..
  • efem bence muzigin surpriz yumurtasi olan bu sahane grup, anlik olarak mod degisikliklerine gark olan, bir ani bir anin uymayan, her seyi bir arada dinleme telasi icine girip, her seyi birbirine bulastiran insanlar icin tasarlanmis bir kurtaricidir.

caniniz ayni anda caz, metal, rock, biraz swing, biraz aglak, biraz hoplak, biraz enstrumantal ama biraz da soprano, bazen brutal, biraz flemenko, biraz darkwave, bazi bazi acaip acaip seyler dinlemek istiyor ve aynı anda operaya gitmek veya kabare basinda saatlerinizi eskitmek, ah birileri cazla kafami utulesin, ama distortionlarla da kanimi kaynatsin istiyor da derdinize derman bulamiyorsaniz, diablo swing orchestra'dan sasmayin, sastirmayin. baslatin muzigi, ayni anda modlardan modlara kosun, saniyeniz saniyenize uymasin, nerde oldugunuzu, ne hissettiginizi sasirin.

lepleziz evet.
  • son albumleri tom waits 'in metal versiyonu tadinda olan keyifli, isvecli avantgarde metal grup.

http://www.youtube.com/watch?v=ostu38yuuho
hesabın var mı? giriş yap