• efem bence muzigin surpriz yumurtasi olan bu sahane grup, anlik olarak mod degisikliklerine gark olan, bir ani bir anin uymayan, her seyi bir arada dinleme telasi icine girip, her seyi birbirine bulastiran insanlar icin tasarlanmis bir kurtaricidir.

caniniz ayni anda caz, metal, rock, biraz swing, biraz aglak, biraz hoplak, biraz enstrumantal ama biraz da soprano, bazen brutal, biraz flemenko, biraz darkwave, bazi bazi acaip acaip seyler dinlemek istiyor ve aynı anda operaya gitmek veya kabare basinda saatlerinizi eskitmek, ah birileri cazla kafami utulesin, ama distortionlarla da kanimi kaynatsin istiyor da derdinize derman bulamiyorsaniz, diablo swing orchestra'dan sasmayin, sastirmayin. baslatin muzigi, ayni anda modlardan modlara kosun, saniyeniz saniyenize uymasin, nerde oldugunuzu, ne hissettiginizi sasirin.

lepleziz evet.
  • tim burton filmlerinden fırlamış izlenmi yaratan bir tarza sahip bu arkadaşlar.
  • ben tarzlarına şu adı veriyorum;

"masalımsı rüyalanan renkli metal."

hem eğlendirir, hem güldürür, hem hüzünlendirir, başka dünyalara yolculuk ettirir... renkler arasında yumuşak geçişler yaparsanız... sürprizlerle doludur parçalar...

herkesin bir kez dinlemek için şans verip ufkunu genişletmekte kullanması gereken yapıtları vardır.

bir parçası asla fikir vermez, çünkü hepsi birbirinden çok başka etkilerde parçaları vardır.
  • ya hastalıklı bir grup bu. bir taraftan heavy metal ama diğer taraftan jazz'da var, opera'da var... yer yer gogol bordello esintileri de taşıyor. sonuç olarak adamlar feci eğleniyor ve bize bunu yaşatıyorlar. umarım hep böyle yaparlar albümlerini.
  • isvecin bogrunden firlamis avantgarde grup.. daha once borderline hymns adinda bir ep'leri olmasina ragmen asil cikislarini yeni albumleri the butchers ballroom ile yapacaklarini dusunuyorum.. cok yetenekli kardesler ve yaptiklari muzik gercekten ozgun.. ilk 11leri soyle,

gitar, vokal: daniel hakansson
    gitar, perkusyon, efekt: pontius mantefors
    vokal: annlouice logdlund
    bas: andy johansson
    davul: andreas halvardsson
    cello: johannes bergion
  • olmaz böyle bir müzik dediğim süper gruplardan, geçen yıllarda bu cümleyi unexpect'in avant-garde sınır tanımaz müziği için kullanmıştım, burada ise birbirinden çok başka türleleri tek potada hiç sırıtmadan bir müzik parçasında biraraya getirebilmelerinden kullanıyorum, bazı parçalar var ki hangi filmin soundtrack'i olsa yıllarca dinlenir bıkmadan, usanmadan.

edit : bir tane daha sıyrıldı onlarca grup arasında benim için

ısrarla dinleyiniz
    (bkz: pure reason revolution)
  • türü bir türlü türlenemeyen ve bu yüzden kendini sevdiren grup. neo classical progressive fusion metal yapıyorlar gibi ama bu tanım 10 kelimeye kadar çıkar sanırım (bunu deneyip ortaya bulamaç çıkaran çok grup olmuştu.) herkesin harcı değil. ama bu grup hissettiği müziği yapmış, çok da güzel yapmış. kalıplardan kurtulmuş, dinleyeni de kurtarmış. parçaların isimleri de birbirinden güzel *. özellikle heroines, poetic pitbull revolutions ve balrog boogie (beetlejuice şu parçada dans etse ne güzel olur) mükemmel
  • 2011'de türkiye'de görmemizin olası olduğu gruptur. türkiye'de konser verme ihtimallerine yönelik soruma grubun vokalisti daniel håkansson şöyle cevap vermiştir;

--- quote ---

hopefully we can secure a date in turkey in 2011. nothing conformed yet though.

cheers
    /daniel

--- quote ---
  • ya hiç dinlemeden yok olup gitseydim düşüncesi insanı karanlıklara sürüklerken, rengarenk bir katliamın müziğini yapan eşsiz grup.
  • yeni keşfettiğim über yetenekli orkestra. dinlemesi çok keyifli. bir çok müzik türünü tek parçada birleştirip harika sesler çıkartıyorlar. buna benzer bir kaç grup daha bulmayı temenni ediyorum. önerilerinize açığım.
hesabın var mı? giriş yap