• herkesin görüşüne sonsuz saygı duyarım

ama

şu filme güzel değil,hiç komik değil diyen

arkadaşlar neye gülüyorlar çok merak

ediyorum.

zira son zamanlarda izlediğim en eğlenceli türk filmi.
  • hakikaten kötü bir komedi filmi. daha önce söylenmiş, tekrarlamada beis yok; absürt komedi bu değil. mimikler ve espriler o kadar zorlamaki salondan çıkmamak için zor tuttum kendimi. şafak pekdemir tek rahatsız edici olmayan karakterdi. aslında komik bir adamsın sen emrah kaman, niye böyle bir film çektinki.
    son söz: kötü film dediklerinde herhangi bir yapım için, etkilenmemeye çalışırım ve izlerim o filmi ama; bu gerçekten kötü bir film be kardeşim.
  • cem yılmaz'ı ne kadar sevdiğimi kelimelere dökemem, o yüzden uzatmayacağım. ben bir mizah dergisinde karikatür çiziyordum, üniversitedeydim, bir tat bir doku çıktı, dünyamız değişti. gençliğimin bu adamın gençliği ile çakışması ne muhteşem bir şey. ben ölene kadar yaptığı her iş için bende sonsuz kredisi var.

kaman kardeşlerin mizahını da çok seviyorum. kardeş payı güzeldi, kaçma birader belki son 10 yılda çıkmış en komik yerli film.

ama bu yeni filmde büyük bir arıza var. cem yılmaz'ın meşhur proje masasında kaman kardeşler ehlileştirilmiş, fazla kontrol altına girmişler. bu adamların mizahı vahşi bir at gibi, bırakacaksın kontrolsüz koşsun, delirsin. cmylmz fikir sanat'a uymak için fazla kaygılanmışlar, fazla sıkılmışlar, kendi mizahlarını yapamamışlar, tutuk kalmışlar, muhteşem iki malzemeden iyi bir yemek çıkmamış ne yazık ki.

büyük bir tecrübe oldu kendileri için ama bir dahaki projede insiyatifi kendilerinin almalarını dilerim.
  • izlediğim en komik olmayan komedi filmi fragmanına sahip film.
  • bu filmde de emrah kaman'ın sulu, cıvık halleri kardeş payı emrahın kopyasıydı. karakterde hiç bir fark göremedim. yine kelime oyunu yapış, yapış espiriler bunaltıcıydı. allah'tan sinemada izlememişim çok mutluyum. izlemeyenler hiç pişman olmaz. izlemeyin; zaman kaybı.
  • çok komik film. ama bu filmi izlemek için ona uygun ruh halinde olmanız gerekiyor. absürt komedi (işler güçler, kaygısızlar, kardeş payı, leyla ile mecnun, v.s.) seviyorsanız büyük beklentilerle izlemezseniz gayet gülebilirsiniz. senaryoya ve oyunculuğa takılmayın, her film oscar adayı olacak değil. fazla analiz etmeye gerek yok, izle, gül, geç tarzı bir film.

çok komik 8-10 espiri var, hele ki cenaze evinde "amerikalı vs türk cenaze adetleri" temalı sekansta koptum. keza "pezevenklerin elinden aldım" kısmı, pamuk tarlasındaki sekans, filmin başındaki adamların üzerine düşen dondurmayı yalayarak bitirme espirilerine de yarıldım.

emrah kaman kardeş payındaki karakterine çok benzemiş. kemal sunal'la karşılaştıran tipler var sözlükte, çoğacayip.
  • oynadığı tüm rollerde aynı tiplemeyle insan içine çıkma beleşçiliğinin prim yaptığı şu günlerde, izleyici sıkıntısı çekmeyecek filmdir.
    ulan recep ivedik'e laf ediyoruz "ne bu böyle 5. filmdir adam gegiriyor osuruyor gülüyorsunuz, bıkmadınız mı" diye! e peki sorarım, bunlar ne yapıyor? hadi recep seri filmi! kendini aynı saçmalığın sonsuz döngüsünde tekrar etmesi normal!
    bir diziyle edindiği karakterden çıkamayıp artık onun tekrar tekrar dizisini, reklamını, filmini yapan bu sisteme entegre parazitlere ne buyurursun!
    hayır, iş sadece komedi değil ki!
    yani konu sadece emrah kaman veya gupse özay gibi boyna aynı mimik aynı ağız, aynı ton ve doğaçlamayla oyunculuğu temcit pilavına çevirip, edip olacağı 6 dakikalık bir skeci 120 dakikalık sinema filmi diye paraya çeviren piyasacılar değil ki! aynı sıkıntı tuba büyüküstün veya özcan deniz, kıvanç tatlıtuğ ne bileyim fahriye evcen'da falan da var. yani şimdi bunların bir noktaya bön bön bakıp salya sümük ağlamak veya atarlanıp olay yerini terketmek dışında bir numarasını gören oldu mu? bir filmleri, bir sahneleri için de "ulan ne ustaca oynamıştı, hala etkisinden çıkamadım" diyebileceğin olağanüstü bir kare var mı? hepsi bildiğin klip!
    ha satıyorlar ama! çok iyi satıyorlar! iyi reklam. iyi pr. sırtını bkm'ye yaslayana karada zaten ölüm yok! yürüyorlar bir şekilde.
    iyi ilişkiler sürdüğü, façalar da bozulmadığı sürece daha da sürer.
    ama filim, ama sanat, ama oyun! he o biraz sıkar. sabun köpüğünden hallice kalır itibar!

edit:fazla kelime
  • bileti 4.25 tlye aldığım için o kadarlık gülme beklentisiyle girdiğim film. karşılar inşallah.
    edit: 1.45 tllik güldürebildi, gitmeyin kurtarın kendinizi.
  • görünen o ki türk komedi filmlerinde şive kültür bakanlığı tarafından bir yasaklansa millet yapacak komiklik bulamayacak
  • gayette güzel eğlenceli ve komik bir film yok arkadaş neye gülüyorsunuz siz inan çok merak ediyorum.

izleyin.
hesabın var mı? giriş yap