• hayatı boyunca gelen vurmuş giden vurmuş,acıların çocuğu,amerikanın küçük emrah'ı dır benim gözümde! sempatik,şeker mi şeker,yemede yanında yat cinsinden,aşkdan deli divane,yakışıklı,taş gibi bir adam iken katherine salağı bunun yerine kardeşine aşık olur!ki o salak stefan katherine götürülürken bile ''aman olan oldu önümüze bakalım'' düşüncesinde kalan zırtapoz biridir. damon olmasa katherine'i kurtarmaya çalışmak aklına gelmezdi. neyse,sevdiceği öldüğü için yaşamak istemez ölmeyi beklerken salak kardeşi sonsuz yaşamı zorla buna dayatır. yine salak kardeşi kurban alemleri yaparken, hayatını yaşarken bu zavallı kurbanları kurtarmaya çalışır. en sonunda baktı olmuyor terk eder kardeşini,hayatını katherine'i kurtarmak için harcar,bu yolda sadece vampirliğinin gereğini yapar,güç toplar,her şey katherine'i kurtarabilmek içindir. ama katherine de bunu aldatmıştır. elena'nın iyimserliğine sığınır,ona aşık olur,bu sefer ömrünü onu kurtarmaya harcar iken elena'da ''stefan'da stefan'' der başka birşey demez.
    herkes ''kötüsün sen kötüsün'' der ancak iş kıçlarını kurtarmaya gelince yine damon'a giderler! zaten neye göre kime göre kötü!adam vampir,insan kanına ihtiyacı var ve adam zaten elena'nın aşkından taze kan içmeyi de bırakmıştı! ama hayat buna adil davranmamaya kararlıdır. kiminle yakınlık kursa bok yoluna harcanır gider!
    velhasıl kelam 3. sezonda hayatın buna da gülmesini, stefan salağına verdiği şansların onda birini bu adama vermesini diliyorum!
  • vampirler aleminin en seksi, en karizmatik, en ateşli ve en piç vampiri. insanda -özellikle kızlarda- bana ait olmalı şeklinde düşünmeye yönelten ian somerhalderın canlandırdığı the sexy.
  • salvatore kardeşlerin bayık olmayanı, aşmış yakışıklılıkta ve karizma olanı, sevdiği kız ölüme giderken "senin fikirlerine ne kadar gerizekalıca da olsa, hatta apaçık intihar da olsa çok saygılıyım aşkım, nasıl da iyi bir erkek arkadaşım değil mi?" diyerek kıç üstünde oturup hiçbirşey yapmadan bakmak yerine birşeyler yapıp onu kurtarmak için çırpınananı. kardeşi olacak ezik ebleh de o yüzden başka zaman kasım kasım kasılıp kendisine "ben çok da iyiyim, herkes de beni seviyor ve sayıyor, seni ise kimse sevmiyor ve saymıyor, zaten sen her zaman her şeyin içine edersin ve kötüsün sen kötüsün" alt mesajlı (hatta kimi zaman açık açık) nutuklar çekerken başı şıkıştığı anda "abiiiiiiiii, kötü adamlar sevdiceğimi aldı, bişeyler yap abi, kurtar onuuuuuuuuuu, ne olur" diye bunun kapısını çalar. kendisinin de dediği gibi bir süre aptalın (ki en kıt akıllı olan kendi kardeşi stefan salvatore) arasında kalmış zeki insan. kendisini "duygulara" açtığından ve insanlığını tekrar hissetmeye başladığından beri, henüz duyguları kontrol etmeyi öğrenemediğinden, şu aralar biraz dengesiz ve düşünmeden hareket ettiği de olsa şu haliyle bile başım sıkışsa gelsin bu amca ilgilensin de kurtarsın beni isterim andaval kardeşindense.
  • tam anlamıyla mimik kralıdır.belki tahtı dean winchester ile paylaşabilir.
  • hakkinda bu kadar az entry girilmesine cidden sasirdigim asmis vampir, dizi karakteri. sanirim dizi cnbc-e'de gosterilmiyor diye boyle.

spikegillerden bir vampirdir bu arkadas, vampir olmaktan son derece mutlu ve gururlu, eglenceli, hiperaktif, espirili, "insanlar happy meals on legs"dir mottosuyla yasayan. dizinin en guzel one-linerlari onun agzindan dokulur her zaman (en son soyledigi "sober is depressing" favorilerimden bu aralar). bir yandan da 'karsisinda herkesin ayagini denk almasi gereken vampirler' kategorisinde eric northmanla yarismaktadir, zira hem guclu bir vampirdir hem de azicik psikopattir, kendisini "kizdirmaya" gelmez, kizmaz da zaten, direkt oc alir - o kadar ki ne zaman birisi bunu tehdit etse, bir sekilde canini acitsa "tamam, kesin oldu, belki yarin, belki yarindan da yakin" diye seyrediyorum resmen diziyi. ne zaman ne yapacagi belli olmayan, bu yuzden gonlunu hos tutmak "hayatta kalmak" icin en iyi stratejiniz olan bu vampir arkadasimizin en onemli ozelliklerinden biri de antik yunan heykellerindeki o ozene bezene kaslari tek tek islenmis erkek heykellerinin ete kemige burunmus hali olmaisdir. kelimenin tam anlamiyla "tas" gibidir, mukemmel bir vucuda sahiptir ve onu da bol bol sergiler the vampire diaries dizisinde. kisaca izlemesi apayri bir zevktir bu arkadasi...
  • espiri anlayışı olan yakışıklı vampir. diyaloglarıyla the vampire diaries gibi bir dizi de güldürmeyi başarabiliyor. stefan için hayatı how i met your mother da yaşıyor dedi ya koptum.
    tekrar tekrar izlettiriyor adam. birde son olarak ;

- o nasıl kaş göz oynatmaktır be adam!
  • salvatore kardeşlerden "kötü" olarak lanse edileni. oysa vampirlikle ilgili durumları stefan'dan daha iyi idare ettiği aşikar olan, ilk sezondaki o vurdumduymazlığı kalmayan karakterdir. 2.sezon'da elena'ya aşkını itiraf edip unutturuşuna ağlayışı, ilk sezonda katherine'in kiliseden çıkmayışınına isyanı, elena'ya "i will always choose you" deyişi, elena'yı tehdit ettiği için isobel'e yaptıkları, klaus'la elena'nın arasında durarak onu korumaya çalışması, elena'ya unutturduğu ilk tanışmaları izlenesidir. the vampire diaries'in izlenemesini sağlayan karakterdir. elena'nın dizinin sonunda onunla birlikte olacağına emin olduğum karakterdir ayrıca.
  • varoluşsal buhran geçiren vampir. vampirlerin kökenine pandik atma cüretini gösterecek kadar gamsız görünse de içinde fırtınalar kopmaktadır. diziyi izleten yegane karakterdir dense pek yadırganmaz.
  • "ian somerhalder vampir olsaydı nasıl olurdu?" sorusunun cevabı. işte böyle birşey olurdu. ne de güzel olurdu... bu adam öyle bir adam ki; vampirler gerçek olsa, gelse beni ısırsa dedirtiyor insana. hayır gerçekte aman aman yakışıklı bir adam değil, hatta hiç değil. ama damon salvatore oldu muydu, nedendir bilinmez aşık olmamak elde değil. diziyi izleyen hangi kıza sorsanız damon da damon.. düşünceli, yakışıklı, romantik aşık stefan salvatore varken neden damon derseniz ben de size derim ki: hatunların efendi adam yerine piç tercihi...
  • 24 saat icinde izledigim ilk 12 bolum the vampire diaries'den hareketle hakkini vermem lazim; true blood ancak yaz mevsimini senlendirebildiginden, su soguk ve karanlik kis gunlerinde eric northman'in boslugunu basariyla dolduran vampirdir kendisi. ian somerhalder'i lost'tan cabuk sutlayan senaristler/yapimcilar utansinlar.

1. sezon sonunda ekleme: senaristlerin bu karaktere apacik kiyak gectigini dusunuyorum, cunku dizideki en guzel replikleri soyleyen, en guzel bakan, en guzel duran adam hep bu. yakisikliligi filan bir yere kadar, ifadelerindeki zenginlik, "hep damon ciksin, ay yasasin damon'lu sahne!" moduna sokuyor beni. ayrica vampir gibi vampir. sumsuk stefan'a sumugunu yedirir. ilk bolumde stefan iyi kardes, damon ruhsuz kotu kardes diye sunulduktan sonra hikayenin tatmin edici olmasi icin zaten iki kardesin karakterinin degisip bi nevi birbirine yakinsamasi gerekiyordu, aynen o oldu. stefan'in vampirligine teslim oldugu anlar gorduk, damon da bununla beraber hisleriyle baristi filan yavas yavas.. siyah beyaz karakterler yerine "gri", gri olmasindan kelli "yeme de yaninda yat" karakterler oldu ikisi de. ama yine de damon'un karakter gelisimi, eric northman'inkine benziyor, ikisi de guzel yazilmis karakterler o yuzden. "abarttin" demeyin, bir dostoyevski karakterleri degil tabii ki, ama televizyon icin cok basarili karakterler bu ikisi. yurrrhu be damon salvatore, kim tutar seni.. simdi elena ile neler olicek helecanla bekliyorum, ama eger kevin williamson bu hikayeyi de dawson's creek modeli ilerlettiyse, damon ile elena'nin gercek anlamda sevisgen hale gelmesi bir sezon daha alir diyorum.. hayirlisi, amin.

2. sezon sonrasi edit: yaw gelen vurmus giden vurmus megerse damon'uma.. istemedigi halde stefan yuzunden vampir olmus.. hele daha sezon basinda ketrin kevasesinin "ben hep stefan'i sevdim" deyisi vardi, bi de ustune ayni sekilde elena'dan ayar yiyince sanki ben reddedilmis gibi oldum. sonra disine gore bi rose vardi o kizcagiz da oldu gitti. sezon sonunda kendisi olumden dondu.. ozetle damon bu dizinin en buyuk "acilarin cocugu"dur, ne yapsa yeridir. buna ragmen yine en kafasi calisan ve nuktedan karakteridir. stefan ve elena birbirlerine ve baskalarina en lame laflari ededursunlar, damon'in agzindan her cikani facebook status'um yapasim gelir. evet boyle. 3. sezon sonrasinda goruselim yine. artik pasi aldin damon'cugum, bu sezon bir gole ceviriver.
hesabın var mı? giriş yap