• her ne kadar başarıyla özdeşleşmiş bir eğitim hayatıyla anılıyor, memlekete her ziyaretimde halen daha başarı hikayelerimin şehir efsanesi formatında nesilden nesile aktarılışına şahit oluyorsam da, anında müdahale edip "hayır, bu benim tercihim değildi" diyerek öldürücü darbeyi indiriveriyorum mekanın göbeğine. bu cevabın "o kadar iyiydim ki" şeklinde yorumlandığını tahmin edebiliyorum; fakat "onlar o kadar kötüydüler ki" şeklinde yorumlanacağı güne olan inancımı kaybedene kadar sürdüreceğim nefes alıp vermeyi.

ve evet, artık onlar o kadar da kötü değiller. teklerde [güz 1 diyelim, bahar 2. yaz okuluna kalınca bi aptallaşıyordum tabii] gayet başarılı, lise yıllarından kalma bir performans sergilerken, çiftlerde sıkıntı yaşar bir hal almıştım zamanla.

2006-güz:

-nasıldı sınav?
    +e koydum çocuğu, mühendislik etiği nihayetinde. çevremde etik kavramına yaklaşımıyla takdir toplayan biriyimdir.
    -farkediliyo, evet.

2007-bahar:

-kaç almışsın diferansiyelden?
    +zor sordu ibnenin oğlu ya. 75 gelmiş bana
    -curve kaç?
    +ne curve'ü?

[hakikaten de ne curve'üydü ama o zamanlar]

2007-güz

-oo, tatil yaramış ha?
    +reis, bahçe zebzesi yedim hep.
    -baktın mı notlara
    +baktım, curve 43 çıkmış, 60 almışım ben. nası oluyo şimdi onun notlaması?
    -standart sapma değeri var...

2008-bahar
    -abi curve'e ne veriyo bu kadın? 3 puan altındayım
    +...

2008-güz
    -scheduling açıklanmış, curve'ün baya altındayım reis
    +benimkine baktın mı?
    -seninki de curve'ün biraz üstü
    +curve kaç?
    -hatırlamıyorum.

gerçekten de hatırlamıyodum ama. evi tarif ederken tansaş'ı referans kullanır olmuştum artık;

2009-bahar
    -ok, çıkışta geliyorum o zaman. tansaş'ı geçtikten sonra 200 metre aşağıda demiştin dmi?
    +evet, sağ kolda
    -ok. gelirken şarabı da alayım ben. var mı civarda alınabilecek bi yer?
    +zahmet etme hiç, ben alırım onu.
    -ama iddia kaybettim, ben alıcam. sözüm var.
    +ok, tansaş'ı geçtikten 350 metre ileride sağda sauvignon bulabilirsin
    -evden sonra 150 metre mi oluyo bu?
    +tansaş'a göre biliyorum ben, evden tarif etmeye kalkınca karışıyo.

[bazen o dükkana gitmek için önce tansaş'a kadar yürüyorum bi, hakkaten karışıyo çünkü]

-ya bu management'tan 70 almışım, beraber çalışmıştık hani
    +hadi ya. curve kaç?
    -ne curve'ü?

anlattım tabii. curve'le başladık sohbetimize.
  • sene 1992...gecenin bir koru...tv karsısında uyuyup kalmısım...bir gozlerimi actim ki,trt2'de curve konseri...'ziktirin gidin dalga mi geciyonuz lan' deyip tekrar uyumusum gayri ihtiyari...bu konser yayını ,time.com'un '20. yuzyılın en garip 1000 olayi' listesinde 173. sirada yer almis.yani bak valla...
  • john petrucci'nin suspended animation albümünün altıncı parçası.

feci biçimde joe satriani havası taşıyan harika bir parça olmuş. her yeri ayrı güzel.
  • liz claiborne imzalı 1996' da çıkarılmış bir parfüm. hafif bir o kadar da hoş çiçeksi bir kokusu vardır. italyan mandalini, portakal, limon, orkide, nilüfer ve sarı frezya kokularından oluşuyormuş.
  • türkçesi çan eğrisine yaklaşık olarak tekabül etmesine* rağmen, inatla ortalama yerine kullanılan ingilizce sözcük. tamam itiraf ediyorum alışkanlıkla bende curve kaç çıkmış, curve den yedim demek gibi abukluklar yapıyorum ama:
    (bkz: hocanın dediğini yap yaptığını yapma)
  • 10 dakika boyunca gerilim yaşatan mükemmel bir kısa film. hayran kaldım.

izlemek isteyenler buraya..
  • klibi de gelmiş olan gucci mane ve the weeknd ortaklığı. albümü henüz tam olarak dinlemedim ama albümde şu ana kadar denk geldiğim en başarılı parçasının bu olduğunu söyleyebilirim 1017 üstadın.

klibi
  • bir mobil uygulama. anladığım kadarıyla mastercard altyapısı kullanarak size sadece tek bir kart kullanarak mastercard, visa, amex kredi kartları ve debit kartlarınızı tek bir karta indirgemenizi sağlıyor, yani cüzdanınızda sadece tek bir kart olarak bunu taşıyorsunuz ve kullanacağınız zaman mobil uygulamadan kullanmak istediğiniz kartı seçebiliyor, değiştirebiliyorsunuz, ücretsiz bir paketi olduğu gibi (örneğin bunda yüzde 2.5 geri ödeme alabiliyorsunuz seçili yerlerden alışveriş yapıldığında) veya ücretli paketlerden satın alarak bu avantajı yüzde beşe kadar çıkarıp ayrıca ek bazı avantajlar elde edebiliyorsunuz. ayrıca yine anladığım kadarıyla geçmişe dönük 14 günlük harcamalarınız için kart değiştirebilme opsiyonu da sunuyor ki bu muazzam ve ilgi çekici bir özellik. bir diğer özellik de tüm işlemlerinizi anlık olarak uygulamadan takip edebiliyorsunuz. belki farklı özellikleri de vardır, ilk göze çarpanlar bunlar oldu. henüz türkiye'de kullanılamıyor ama yakın zamanda gelir diye düşünüyorum.
  • tim egan yapımı kısa gerilim filmi
    altına bir sürü safoz "kadın oraya nasıl geldi? sonunda düştü mü?" gibi şeyler yazmış. film insanın içinde bulunduğu depresyonu ve oradan çıkamamasını temsil ediyo. bulunduğu ortam imgesel bir ortam.sonu seyirci yorumuna bırakılmış gibi geldi bana.
  • çok iyi bir grup idi ancak toni halliday gibi bir kadının egosu altında ezilmesi üzücüdür. *

garbage'a benzetende de ne bileyim, kulak yoktur.
hesabın var mı? giriş yap