• az önceki konuşmasının sebebi ve özeti şuydu:

yaklaşık iki bin kişilik bir grup iki saat boyunca hilafet istiyoruz diye yürüyüş yapmışlar ve kendilerine hiçbir müdahale olmamış. cüneyt özdemir de; "öğretmenler, öğrenciler, madenciler, doktorlar vb. yürüyüş yaptığında değil iki saat, iki dakika bile izin verilmiyor. düşünce özgürlüğü gereği hilafet isteyenlere de saygı duyulabilir. ama hilafetin hiçbir zaman gelmeyeceği bu güzel ülkede, bu davranış demokrasinin ruhuna fatiha okumaktır." dedi.
  • az evvel yaptığı bir hareket ile benim gözümde sıfıra inmiş gazeteci.

oturup türkiye'nin ve akp'nin suriye polikasıyla ilgili, chp izmir milletvekili rıza türmen ile konuştular. sürekli olarak akp'yi savunur bir çizgide konuştu ve rıza türmen yılların verdiği tecrübe ile her manevrasında oturaklı cevaplar verdi özdemir'e.

programın en sonunda cüneyt özdemir şu iğrenç hareketi yapmayı kendine reva gördü (cümle birebir olmasa da bu yönde);

"sayın rıza türmen, biliyorsunuz programımızı izleyicilerimiz twitter'dan da takip ediyorlar. bir seyircimiz şöyle yazmış: 'rıza türmen köye dönüp hayvan otlatsın, belki o zaman daha işe yarar', ne diyorsunuz?"

buradan kendisine (özdemir) sesleniyorum; karşında dopdolu, apaydın, tertemiz ve yaşıyla duruşuyla ve saygısıyla mükemmel bir insan olan rıza türmen oturuyor. nasıl bu kadar terbiyesizce bir hareket yapabiliyorsun? nasıl bu kadar basitleşebiliyorsun? orada bir takipçin rıza türkmen'in küfür etse onu da mı okuyacaksın?

samimi söylüyorum az evvele kadar ne olursa olsun duruşuyla saygı duyduğum bir adamdı cüneyt özdemir. fakat belli ki yanlış tanımışız kendisini. emin ol cüneyt, bu ayarda sohbetler beyaz tv'de spor programlarında bile dönmüyor.

sinirden elimi ayağımı titretti adam akşam akşam..
  • bu adam çıktı, sarıyer’de chp 3üncü parti olabilir dedi, sarıyer’i chp aldı, antalya’da akp adayını tanıttı “halk hizmete bakar, chp hizmet yapmıyor” dedi, chp antalya’yı rahat kazandı. istanbul’da murat kurum çok iyi toparladı, kendini çok güzel ifade ediyor dedi adam 10 puandan fazla fark yedi. tüm tahminleri akp lehineydi, chp, parti tarihinin en büyük zaferlerinden birini kazandı. hep ruşen’e gömüyor “seçimleri bilemiyor, ne derse tersi çıkıyor” diye, bu seçimde ne dediyse tersi çıktı.

kısaca akp yanlısı algı yapacağım derken çok fena ofsaytta kaldı. geçmiş olsun.
  • ''benim yayından sonra anlıyoruz ki sedat peker hadi abi ile konuşmuş. bunun görüntülü konuşmasını twitter'dan yayınlamış. ortalık yıkılıyor. türkiye yıkılıyor. pekiiiii. bu sırada muhalefet ne yapıyor? kılıçdaroğlu neden çıkıp bir şey söylemiyor? imamoğlu? nerdesiniz abi? hiçbir şey! koca bir sessizlik. tamam iktidara gerekirse vuralım. ama kabul edelim ki bu ülkede bir muhalefet sorunu var. z kuşağı bilmez şimdi hahahahahaha...''
  • hatay sokaklarında dolaştığı videoyu izlerken ben de street view ile onunla birlikte dolaştım. o yıkıntılar daha önce nasıl görünüyordu acaba diye merak ediyor insan. sokakların eski halini görerek videoyu takip etmek neler yaşandığını daha da net olarak gösteriyor.

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

görsel
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

önce
    sonra

edit: ekleme

daha geniş hali için ;
    (bkz: #149375085)

edit: bu girdide kullanılan görseller bilgilendirme amacıyla, ilgili kişilerin tıklaması usülü ile meraklarını gidermek amaçlı hazırlanmıştır. ekşişeyler ya da diğer bilgisel üzerinden kar etme amacıyla organize edilen sayfalardaki copyright sorumluluğunu kabul etmiyorum.
  • bugün büyük ihtimalle, dün habertürk'den kovulan veyis ateş'i kanalına konuk alacaktır. çünkü cücü biliyoruz ki aklama mekanizması olarak çalışıyor.

- veyis ateş, hakkınızda, bir iş adamından, 10 milyon dolar istediğiniz söyleniyor, istediniz mi?

+ hayır, istemedim.

- teşekkürler veyis ateş. evet tarafsız gazeteciliğimiz ile sorulmayanı sorduk ve bir iddianın daha gerçekliğini sizlere sunduk sayın seyirciler.
  • (bkz: beyazlatıcı)

diyelim ki devleti dolandırdınız, hemen cüneyt'i arayıp bir canlı yayın organize ediyorsunuz. cüneyt sizi pirüpak yapıyor.

diyelim ki hiç kimsenin ulaşamadığı aranan bir suçlusunuz. büyük gazetecimiz cüneyt size bir şekilde ulaşıp canlı yayına alıyor, akça pakça yapıyor.

varsayalım hükümet'in tepki çeken bir icraatının öznesi sizsiniz, cüneyt dururken propaganda bakanlığına ne hacet. bir canlı yayınla yaptığınız şeyin aslında ne kadar da ponçik, kamu yararına bir iş olduğunu anlatıp kamuoyunu rahatlatabilirsiniz.

çok büyük ihtimalle yaptığı işin bir tarifesi de var ve böyle bir şey varsa günün birinde ortaya çıkacaktır. çünkü gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

"haklıdan yan değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. güç merkezi değişirse dönerler fırıldak olurlar "

(bkz: cüneyt özdemir ile aklan bakalım)
  • türkiye'ya dönme vakti yaklaştıkça liberal, "ortanın iktidar tarafına meyleden adamı" fabrika ayarlarına dönüşe başladı, neyse bir dönsün ergenler ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak.

hesaplı adam ama, kendisi ile aynı kalibre ve cenahtan can dündar gibi biraz gazetecilik güdüleri, biraz bazı lobicilerin kulağına fısıldanmaları ile yanlış hamle yapıp damalı eşşek durumuna düşmedi.

bunlar 2000 lerin başından beri türkiye'de "ya aslında bu islamcılar fena çocuklar değil, onların feraseti ile vesayet kalkıyor...''cu liberal tayfasının neferleri. cüneyt ortalık iyice bulanınca biraz kafa izni aldı , etliye sütlüye karışmadan, yarı cahil türk beyaz yakalısının hoşuna gidecek nağmeleri yapan ama ekmeğine bakan tipik meslek ahlakı yoksunu gazeteci tipi, hem de en iyilerinden.

bu arada mehmet barlas'ı bazen eleştirdiğine ve geyiğini de yaptığına bakmayın kendisi kavuğunu teslim alacak kişidir.
  • akp'ye limitsiz benefit of doubt kredisi açıyor. muhalefete ise doğru yaptığı kanıtlanana kadar yanlış yaptığı varsayımı üzerinden gidiyor.

o ne demek? o şu demek.

süleyman soylu'nun mafya veya dolandırıcı ile fotoğrafı çıkınca "tabi bu bir bağlantısı olduğu anlamına gelmez, herkese gbt mi yapsın? denk gelmiştir fotoğraf çekmiştir"

imamoğlu'nun aynı şekilde bir fotoğrafı çıksa diyeceği şey şu olacak: "işte, hepsi aynı, hepsi mafya. akp chp fark etmez. hadi diyelim ki haberi yok fotoğraf çektirdiği kişinin mafya olup olmadığından, e bu nasıl bir beceriksizlik? sen adamla fotoğraf çektiriyorsun ama kim bu, neyin necisidir haberin yok. türkiye'de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var. "
  • objektif olmayan, yandaşçılık yapan ya da bilgisizlikten dolayı kalitesiz işler yapan youtuber.

dün "zevzeklik hakkı ve gerilim hattı" videosunda depremle ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. çeşitli şeyleri eleştirdi. istanbul ile ilgili afet planının ne olduğunu bilmediğinden bahsetti ve imamoğlu'nu eleştirdi.

videoda eleştirmediği tek şey hükümetti. ne deprem vergisinden bahsetti, ne "algının" mükemmel olmasına değindi, ne giden yardımlardan aslında suriyelilerin yararlandığına değindi, ne enkaz altında erdoğan'ın gelmesini bekleyen kişiye değindi.

bugün yayımladığı videoda da ekrem imamoğlu'nu eleştirdi, süleyman soylu ve diğer bakanları övdü. suriyelilerden bahseden yok, deprem vergisi ile ilgili açıklamaya değinen yok. evi yıkılıp hiçbir yardım almadığını beyan eden ve isyan eden teyzenin videosu ile ilgili yorum yok. ensar vakfına giden yardımlarla ilgili yorum yok. sözde tarafsız, yersen.

birand'ın yetiştirdiği bir "gazetecinin" birand'dan hiçbir şey kapmamış olması gerçekten üzüyor insanı. adam bugünleri görmüş olsaydı belki de 2 tokat atardı kendisine.

ne diyeyim, belki de bu yanlamaları olmasaydı türkiye'ye dönemezdi. neden yurtdışına çıktığına dair çeşitli spekülasyonlar duymuştum, belki de bir diğer ahmet hakan vakasıyla karşı karşıyayızdır.

edit: belirtmeyi unutmuşum birkaç senedir kendisini takip ediyordum. bugün takibi bırakıyorum. ne zaman tarafsız olmaya karar verir, o zaman izlemeye devam ederiz.

edit 2: benden sonra girilen entrylere bir şey demiyorum ama bu yazdığım entryden “imamoğlu’nu eleştirdi diye muhalifler nefret kusuyor” anlamını çıkarıyorsanız muhtemelen paralı trollsünüz. entrynin neresinde imamoğlu’nu eleştirmiş olmasından rahatsızlık duymuşum? rahatsız olduğum şey, imamoğlu’nu eleştirirken olan cüreti iktidarı eleştirmek için göstermemesi. aksine bakanları savunması.

okuduğunuzu anlayın, saçma sapan mesajlarla kutumu doldurmayın.
hesabın var mı? giriş yap