• işiniz yoksa, yorgunsanız ve ağır bir film izlemek zor geliyorsa, yani böyle işte vakit geçsin diye birşeyler seyretmek isterseniz izlenecek filmlerden.
  • --- kesinlikle spoiler içeriyor ---

17 yaşındayken evlendiği 24 yıllık karısı tarafından aldatıldığını öğrenen efendi adam'ın* bir piç adam* tarafından yardım olsun diye piçleştirilmeye çalışılması üzerine kurulu bir film. piçlik 101 eğitimini teoride tamamlayan esas loser'ımızın öğrendiği bu yeni bilgileri pratiğe dökerken bir an için "herkesin içinde bir piç vardır" iması yapılsa da hemen ardından piçliğin üzerinde eğreti durduğunu, bu işi aslında içine sindiremediğini görüyoruz. piçliğe övgü olarak başlayıp efendiliği yücelten, hatta gözde piçimizin 180 derecelik bir dönüşle aslında efendi olmayı tercih etmesiyle seyirciyi ters köşeye yatırmaya çalışan bir hikaye. "aşçı bahçıvanı, bahçıvan şoförü, şoför uşağı, sonra hepsi uşağı" tadındaki finali ve olmazsa olmaz "herkesin doğruyu görmesini sağlayan duygusal tirad" sahnesi ile "hadi canım, yok artık" dedirten bir yanlışlıklar komedyası.

--- kesinlikle spoiler içeriyor ---

izlerken eğlendim mi? evet. bir daha izler miyim? belki birkaç yıl sonra, mecbur kalırsam. ryan gosling photoshop'lanmış gibi mi duruyor? evet.** emma stone güzel mi? kesinlikle.
  • american beauty parodisi.
    komik ve hiç bir yere gitmeyen konusuyla sıradan bir aile komedisi.
  • "sabun köpüğü" gibi bir tanımlama vardır ya fimler için; crazy stupid love da tam bu tanıma uyuyor. vaktiniz varsa, eğlenmek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.belki çok komik değil ama eğlendiriyor, sarıyor, kendisini izlettiriyor.

konu itibariyle biraz klişe ve tahmin ettiğiniz gibi gelişse de;

--- spoiler ---

yine de ryan abimizin aşık olduğu kızın, elemanımızın kızı çıkması güzel bir enstantane oldu. hele ki o evde herkesin bir araya geldiği sahne biraz abartıda olsa çok güldüğüm ve eğlendiğim sahnelerden biri olmayı başardı. geri alıp tekrar izlemiştim.

--- spoiler ---

ryan gosling'i görünce vücudu bakımından gaza gelmeyen, giydikleri bakımından da ulan ben neler giyiyorum günlük hayatta bi de herife bak demeyen erkek çok az vardır sanırım.
  • steve carell, ryan gosling, julianne moore, emma stone, marisa tomei ve kevin bacon gibi geniş bir oyuncu kadrosuna sahip, oldukça hoş bir romantik komedi. özellikle marisa tomei'ye bu filmde hayran kaldım. sabun köpüğü gibi bir konusu var filmin ama gayet güzel eğlendiriyor.
  • 3 ayrı hikayenin olduğu daha doğrusu sizin öyle sandığınız ve çok iyi bir şekilde bağlandığı çıtır çerez ama son zamanlarda izlediğim en iyi komedi filmidir.

hikayelerin bağlandığı sahne çok iyi ters köşe yapmıştır ve filmin en iyi sahnesidir. o sahnede kopmak garantidir.
  • hem çok iyi oyuncu kadrosuna sahip hem de komik tam eğlencelik bir film. sinemada film izlerken rahat gülemeyen, olabildiğince gülümsemekle yetinen bir insan olmama rağmen özellikle bir iki sahnede ciddi ciddi güldüm.
  • eglenceli, hos ama gereginden fazla uzatilmis. en az yarim saat daha kisa olabilirdi.
  • son zamanlarda izlediğim en eğlenceli, süper romantik komedi. bazı sahneler var ki birkaç kez izlemek bile kesmez. oyunculuklar da harika. ryan gosling güzel yapımlarda oynamayı seçiyor, bu yüzden izledim dürüst olmak gerekirse. ama filmden sonraki son kanaatim emma stone çok şirin hatun. soyadının hakkını veriyor.
hesabın var mı? giriş yap