• "sabun köpüğü" gibi bir tanımlama vardır ya fimler için; crazy stupid love da tam bu tanıma uyuyor. vaktiniz varsa, eğlenmek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.belki çok komik değil ama eğlendiriyor, sarıyor, kendisini izlettiriyor.

konu itibariyle biraz klişe ve tahmin ettiğiniz gibi gelişse de;

--- spoiler ---

yine de ryan abimizin aşık olduğu kızın, elemanımızın kızı çıkması güzel bir enstantane oldu. hele ki o evde herkesin bir araya geldiği sahne biraz abartıda olsa çok güldüğüm ve eğlendiğim sahnelerden biri olmayı başardı. geri alıp tekrar izlemiştim.

--- spoiler ---

ryan gosling'i görünce vücudu bakımından gaza gelmeyen, giydikleri bakımından da ulan ben neler giyiyorum günlük hayatta bi de herife bak demeyen erkek çok az vardır sanırım.
  • --- spoiler ---

bana çok kişisel bir şey sorsana

--- spoiler ---

şu cümle tüm filmi kurtarıyor.
  • --- spoiler ---

fena şom ağızlı diyaloglar var yalnız filmde:
    steve jobs, demi moore & ashton kutcher birlikteliği vs gibi.
    umarım conan o'brien'ın başına bir şey gelmez.

--- spoiler ---
  • tam eğlencelik. marisa tomeinin yarattığı karakter çok başarılı. steve carell zaten muhteşem.

--- spoiler ---
    arabadan kendini atıp yuvarlanma sahnesini düşündükçe hâlâ gülüyorum. aynı zamanda hüzünlü bir sahne ama. gerçeğe tahammül edemeyip kaçmanın vardığı son nokta.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    hannah'ın , jacob'un üst bedenini çıplak görünce allah kahretsin seni bu ne photoshoplu gibisin dedikten sonra loş bir yerler var mı orda takılalım tepkisi çok tatlıydı.

--- spoiler ---
  • --- kesinlikle spoiler içeriyor ---

17 yaşındayken evlendiği 24 yıllık karısı tarafından aldatıldığını öğrenen efendi adam'ın* bir piç adam* tarafından yardım olsun diye piçleştirilmeye çalışılması üzerine kurulu bir film. piçlik 101 eğitimini teoride tamamlayan esas loser'ımızın öğrendiği bu yeni bilgileri pratiğe dökerken bir an için "herkesin içinde bir piç vardır" iması yapılsa da hemen ardından piçliğin üzerinde eğreti durduğunu, bu işi aslında içine sindiremediğini görüyoruz. piçliğe övgü olarak başlayıp efendiliği yücelten, hatta gözde piçimizin 180 derecelik bir dönüşle aslında efendi olmayı tercih etmesiyle seyirciyi ters köşeye yatırmaya çalışan bir hikaye. "aşçı bahçıvanı, bahçıvan şoförü, şoför uşağı, sonra hepsi uşağı" tadındaki finali ve olmazsa olmaz "herkesin doğruyu görmesini sağlayan duygusal tirad" sahnesi ile "hadi canım, yok artık" dedirten bir yanlışlıklar komedyası.

--- kesinlikle spoiler içeriyor ---

izlerken eğlendim mi? evet. bir daha izler miyim? belki birkaç yıl sonra, mecbur kalırsam. ryan gosling photoshop'lanmış gibi mi duruyor? evet.** emma stone güzel mi? kesinlikle.
  • spoiler
    filmin bir yerinde jacob, cal'e "steve job mısın, bill gates misin ne sikime takım elbise altına new balance giyiyorsun" tarzında bir şeyler söyledi. harbi çok haklıydı.
    spoiler
  • filmin sonlarında cal'ın eski karısı emily'ye hitaben;

--- spoiler ---

"i have loved her, even when i've hated her. only married couples will understand that one." (ondan nefret ettiğimde bile onu çok seviyordum. bunu sadece evli çiftler anlayabilir.)

--- spoiler ---

demesiyle ortalığın anasını ağlattığı romantik romedi. film boyunca o kadar çok güldüm ki, tam da başıma bir şey gelmese bari dediğim anda bu cümleyi duyup hayatın ve ilişkilerin anlamını falan sorgulamaya başladım. ne güzel bir repliktir öyle...
  • ----çok azcık spoiler---

steve carell başlarda arabadan kendini attığında ben de kendimi atıyordum yere gülmekten. bilmiyorum çok komik geldi. çok yapabilitem olan bi hareket.ondan olabilir.

----çok azcık spoiler---
  • sinemada değil de evde de izlenilse olur filmlerinden. steve carell yaşlansa da mimikleri hala güldürüyor. ryan gosling ise... yaratılan güzel şeylere örnek resmen. öyle bir vücut yapmış ki, gidip görmeyen için özet bile geçemem.

--- spoiler ---
    ryan gosling'in yaptığı dans tüm kadınlar üzerinde %100 çalışıyor onu görmüş olduk.
    olay örgüsünün sonlandığı bahçe sahnesinde, herkes haykırarak gülüyordu.
    --- spoiler ---

bir de, ryan gosling'i namusu olarak kabul edenleri, düelloya davet ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap