• - "nerdesin ?"
  • bu kişiyle ilgili kayda geçmesi gereken bir nokta var ki, o da sözlükteki bir ekolün başlangıcına imza atmış olmasıdır:

(bkz: siktir git bi cay koy ya/1)
  • gecen twitter da birilerinin eeeh eytere bea yazdığını gördüm. tey teeey dedim 'akbulut'a bu kalıbın yanlislikla yaratıcısı ve bizzat sorumlusu benim. hani dedi sözlüğe bakıp bana. ben de baktim (bkz: eeeh eytere bea/1) i bana gülüp de o yazmıştı. e yok. gitmis.

yillarca yazisip da hic tanısmadigim bir sozlukcuyu daha geçmişte bir yerlerde andım. bir gün gelip okursa buralari selam olsun.
  • iyiniyetli, acik kalpli insan. fair player.
  • (bkz: sourtimes mailing list)te bi kac kisilikle bulunan biri, bilmedigim bi isimden mail gelince artik cle'dir diyorum..
  • askerden doneli pek bi itirafkar oldum garip bi haz duyuyorum acikcasi. hos artik sozluge cok yazi yazamasamda bu gecikmis itirafi yazmakta icimi hayli rahatlacaktir.

sozlugu ilk okumaya basladim donemler -ki 2003 yilina tekabul- ortalikta bu kadar fazla yazar yoktu ve takip etmek simdiye nazaran cok kolaydi. o donemlerde tanistim cle'yle. tanistik diyemiyorum cunku o zamanlar yazar olmamamdan kaynakli mesajlasma firsatimiz olmadi. bazi gunler sirf cle ne yazmis acaba merakiyla girerdim sozluge. o kadar farkli ama o kadar yakin geliyordu ki yazdiklari. ozellikle ebeveynleriyle olan diyaloglariyla ilgili olan entryleri cok baska bir noktaya tasiyordu kendisini gozumde. gelgelim platonik hisler beslemeye basladim kendisine. ufak bir engel vardi yuzunu hic gormemistim buna da cozum olarak o zamanlar parlamaya baslayan simdilerin unlu bir oyuncusunun siluetiyle birlestirdim cle'yi. simdi bakinca sacma gelebilir ki hakikaten o zamanlar 19 yasinda bir insan olarak nasil boyle dusuncelere kapilmisim hayret ettigim oluyor. ama dedigim gibi o zaman aykiriyi aramakla mesgul olunan zamanlar ve cle hakikaten aykiriydi.

su yuzden soyluyorum daha sonra o unlu oyuncuyla tanisip sohbet etme firsatim oldu ama onun eslestirdigim cle olmadigini farkedince cok uzulmustum. sonradan kustu sanirim cle sozluge. gecikmis bir itiraf olsun cle bir zamanlar cok sevildin cok.
  • centre linguistique pour étrangers

anadili fransızca olmayanlar için yayınlar hazırlayan, kurslar açan kurum. türkiye'de de kitapları okunmaktadır.
  • nba'deki cleveland cavaliers'in kısaltması...
  • her seyin en danonesini, hic olmadi daninosunu alma sebebi. (bkz: gelcem ben sana)
  • bi türlü kendisine layık görüp de gönderemediğim zarfı hala çekmecemde duran, bi tanecik pasta. (bkz: #1021425)
hesabın var mı? giriş yap