• aşağı linkteki inceleme videosunda şöyle bir yorum(top comment) var ki yürekleri dağlıyor:

http://www.youtube.com/watch?v=fo-0tbvfe5y
    --- spoiler ---
    4:52 is the moment when i started crying
    i mean i am an artist and im fuckin poor i cant afford shit like this
    and here? he is drawing a stick man
    fffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuuuu
    --- spoiler ---
  • amerika'da 1999 usd olan 21ux modeli ülkemizde 7500 tl'dir
    (bkz: oha)
  • 2012 versiyonları görücüye çıkmış ekranlı grafik tablet.

24 inçlik full hd modeli geçen senelerde çıkmıştı. bu sene yeni versiyonları da eklendi. 24 inçlik modeline touch screen özelliği eklendi bu sayede kalem ile çizim yaparken elimizle çizim alanına pinch zoom ya da ratote yapabileceğiz. bunu yaparken ipad ya da android tabletler gibi çizim alanı elimizi hissetmiyor yani kısaca elimiz için ayrı bir dokunmatik panel ve kalem için yine ayrı bir dokunmatik panel kullanılmış. iyimi kötü mü bilmiyorum ama ben daha çok 22 inçlik full hd modelini sevdim. şurada güzel bir incelemesi var.
  • 21" modelini 2-3 sene boyunca, canını çıkarana dek kullandığım çılgın cihaz.
    çılgın olmasına çılgın, güzellikleri yazılmış zaten. ama eksileri de var. şöyle ki;

1. eve iş götürmeyi imkansız kılıyor, çünkü dana kadar. söküp toplayıp arabaya yüklemek, tekrar kurmak saatler alıyor.
    2. tamamen geriye yatırıldığında masayla birlikte ciddi bir yüksekliğe erişiyor. bu da çalışırken bazen ayağa kalkmayı gerektiriyor!
    3. yazın ihlas elektrikli soba gibi ısınıyor, kollarını terletiyor kullanıcının.
    4. ağırlığından ve hantallığından dolayı yatırıp dikleştirmek, sağa sola çevirmek yoruyor lan adamı. hamallık resmen.
    5. aşırı pahalı. tamam çok teknolojik, çok işlevsel ama bugün itibariyle 1900 euro+kdv az bir para değil.

bunun yerine cillop gibi bir wacom intous4 alın, atın 35x50 çantanıza, yanınızda taşıyın, evirin çevirin... 1 haftada alışırsınız ve cintiq'de ne yapıyorsanız aynısını, hatta pratikliğinden dolayı fazlasını yaparsınız.
  • bir buna bir de monster'da satılan 15 bin liralık notebooka bakarken istemsiz iç geçiriyorum lan. yılmaz aslantürk viralini yapmıştı ilk, o zaman o kadar sallamamıştım da gerçekten fena bi alet.
  • gordugum anda vuruldugum, beni "aargh, cinnet cinnet!" diye bagirtan (approx. 3000$ olmasi itibariyle) guzelim alet. applegeeks bu aletle cizilmektedir, sonuclar gayet mukemmel.
  • külüstür ipad'imi artık ipad pro ile yenileme vakti geldi diye bakınırken gözüme ilişe ilişe, yamacıma yanaşa bulaşa aklımı çelmiş fakat aynı aklımı bu müsrifliğe değer mi sorgulamalarına gark ettiren grafik tablet serisi. dijital çizimde hızla gelişen bir çaylağım henüz. ama benim buna gönlüm var gibi gibi. öte yandan ya ziyan olursa elimde. ühühü! keşke seni hiç tanımamış olsaydım cintiq.
  • sketchbook programı kullanıldığında kağıt ve kalemi unutursunuz. ancak bir sorunu vardır, elinizin altındaki ekran laptop gibi ısınır, çok terletir.
hesabın var mı? giriş yap