• tanrının müziğini çok beğendiği ve sadece kendisine çalması için yanına almaya karar verdiği mükemmel şahsiyet
  • scream,blody,gore albümüyle başlayan death sevgimiz leprosy albümüyle zirveye doğru koşuyordu.izmir karşıyaka'da hakan plak vardı. gider orada kaset doldururduk.sahibi hakan sıkı death fanıydı.günümüzün yarısı orada geçer metal muhabbeti yapardık .derken death 'in bir avrupa turnesi yapacağını öğrendik.ve chuck'a gönderilmek üzere kendi çapımızda death'in izmir'de konser vermesi için bir imza kampanyası başlattık.herkes elindeki kağıtlarla imza toplamaya başladı ben de ege üniversitesi'ne yeni başlamıştım orada 1500 kadar imza topladım.neyse toplanan imzaları hakan aracılığıyla death'in plak şirketine gönderdik.o kadar ümitliydik ki geleceklerinden heyecanla 1 ay kadar bekledik derken birgün hakan plak'a gittik ve acı haberi öğrendik.hakan'a kargo gelmiş death grubundan.içinden screm bloody gore tişörtü, yeni çıkan albümleri olan spiritual healing in plağı albümün afişi ve bir mektup çıkmış mektup yamulmuyorsam davulcuları bill andrews'dandı.ilgimiz için çok teşekkür etmiş.ama maalesef tur programında türkiye yokmuş o yüzden bize teselli hediyeleri göndermiş.böyle mütevazı gruptu death.
    ah be chuck bir kere canlı izleyebilseydim seni içimde hep ukde kalmıştır.toprağı bol olsun death metalin mozartı
  • dünyanın en mükemmel birkac müzisyeninden biridir. her albümü, her şarkısı bir müzikal deha ürünüdür... tani$mak için herşeyi yapardim. beyninde ur olduğunu ögrendiğimde ağlamaklı olmuştum, ki neyse iyileşti... yakinda death'in live albümü çıkacak ve kulaklarımız tekrar bayram edecek..
  • çok müzik adamı dinledim bugüne kadar. özellikle progressive rock, classic rock, hard rock, heavy metal, jazz ve blues türünde müzik yapan gruplara ait çok sayıda orijinal plak ve cd dinledim. ancak bugüne kadar hiç 8 adet albümü olup da her yeni albümde müziğini bir öncekinden daha ileri bir seviyeye taşıyan müzik adamı görmedim.

kendisi benim ve birçoklarının nazarında ölümsüz bir müzik adamıdır. hem zaten live in dynamo konserinin başında şöyle dememiş miydi, 'are you ready, to be still alive, after the 'death'?

edit: buraya chuck schuldiner'ın clean vokal ile kaydettiği story to tell demosunubırakmak istiyorum. ve tabii ki albümdeki versiyonunu da.

"when you taste the truth you will
    see like others before me, to you
    i am past, a story to tell
    tell it!"
  • derler ki: "chuck is not dead, he is death."*
  • şu anda

bon scott, freddie mercury, layne staley - vokal
    chuck schuldiner, dimebag darrell, randy rhoads, criss oliva - gitar
    cliff burton, roger patterson - bas
    keith moon, john bonham, cozy powell, randy castillo - davul

kadrolu bir grupla cennettekilere müzik ziyafeti çektiğine inandığım insan.
  • bu gece ruhuna spirit crusherı dinlediğim muhteşem müzik adamı. huzur içinde yat.

he is not dead. he is death.

http://www.youtube.com/watch?v=woml9m5ubsc
  • daima yüreğiyle müziğini icra etmiş, asla para ve şöhret peşinde koşmamış, mükemmel bi' insan olmasının yanı sıra 3 kedi, 2 köpek ile yuvasını paylaşmış müzisyen.

para konusunda; 'evdekilere mama götürebildiğim ve artan paramla da gitar tellerimi yenileyebildiğim sürece daha fazla paraya neden ihtiyaç duyayım' şeklinde açıklaması olan insandır ayrıca.

hiç kuşkusuz 20. yüzyılın en güzel insanlarından biriydi. 13 yıl önce bugün parasızlıktan dolayı tedavisine devam edilemedi ve yaşamını kaybetti. bir kez daha yüreğim ve saygımla anıyorum.

rahat uyu evil chuck.
  • bazilari müzik yapar,bazilari ise yaratir (rock station)
hesabın var mı? giriş yap