• öldükten sonra bizi bekleyen türlü türlü zevklerle bezenmiş sonsuz hayatın geçeceği yer. fakat dikkat ediniz, "sonsuz hayat"... huriler, şaraplar ve hurmalar... çok güzel, hiç bir itirazım yok, fakat sonsuza kadar?.. yani ölüyosun, cennete gidiyosun, bi ömür de orda geçiriyosun, aa ölmedin... hadi bi ömür daha geçiriyosun, aa yine ölmedin... beş yüzyıl geçti, süper... huriler, şaraplar... ooh... binbeşyüz yıl daha geçti... iki milyon yıl daha geçti... ve hala önünde bir sonsuzluk var... hurilerle ve hurmalarla... ikiyüzellimilyar yıl geçti... huri, hurma, huri, hurma, huri, hurma... abicim, sekizyüzyetmişbeşkatrilyon çarpı on üzeri altıyüzseksenüç trilyon yıl geçti... ve daha yolun başındasın... çünkü önünde sonsuz yıl daha var... hurilerle ve hurmalarla... allah allah?...
  • en muhafazakar network.
  • duyduğum en güzel tasviri şöyledir:

öldükten sonra diğer tarafa giden bir haham hem cenneti hem de cehennemi görmek istemiş. bunun üzerine yanına refakat için verilen melek onu bir odaya götürmüş. odanın tam ortasında uzun bir masa ve bu masanın üzerinde de bir kazan varmış. kazandan öylesine muhteşem bir koku yayılıyormuş ki, içinde çok lezzetli bir yemeğin olduğu hemen anlaşılıyormuş. masanın etrafında oturan bir sürü insan da ellerinde uzun saplı birer kaşıkla bu kazandan yemeği alıyorlarmış ancak kaşıkların sapları fazla uzun olduğundan o muhteşem kokular saçan yemeği ağızlarına bir türlü götüremiyor ve acı içinde kıvranıyorlarmış. sıra cennete geldiğinde haham biraz şaşırmış çünkü geldikleri bu ikinci odanın ilkinden farkı yokmuş. aynı masa, aynı kazan ve aynı muhteşem koku. tek fark masanın etrafındaki insanların neşe içinde gülüşüp şakalaşıyor olmalarıymış. haham anlamaz gözlerle meleğe bakmış ve sormuş:
    - nasıl olur da diğerleri acı içinde kıvranırken bu insanlar böylesine mutlu olabiliyor?
    melek cevaplamış:
    - çok basit, buradakiler kaşıkları kendi ağzına değil de karşısındakinin ağzına uzatarak yemek yemeyi akıl edebildiler.
  • islam'a göre cennete kafadan gidecekler müslüman olacağından, bir mülteci kampından farkı olacağını sanmadığım mekandır.
    araplar, zenciler ve türkler cennette giderken, iskandinavyalı çıtırlar, brezilyalılar, çekler, kısacası dünyanın güzellikten biraz nasibini almış bütün ırkları cehennemde yerlerini alacaktır.
    bu entriyi biraz da cehennemdeki yerimi garantilemek için yazıyorum, bekleyin sambacılar, zebanilerden kaçıyorum.
  • ne yazıkki günümüzde insanların (çoğunluğunun) belli bir trende veya modaya uyarak küçük gördüğü bi yer. acaba düşünmez miyiz hiç, hayatta kendimizi adadığımız bütün zevkler bitiyor tükeniyor en sonunda, bitmese bile insanın güze bir şeyden aldığı her zevkin marjinal faydası o zevki her tattığına azalır ayrıca insan hep daha fazlasını ister. işte insan -kendini zorlayıp iyilik yapma kapasitesine sahip olan insan- nası olur az önca saydığım üç özelliğin olduğu sadece bir dünya hayatı için yaratıldığını düşünür.hayvan dediğimiz canlılar da böyle düşünüyor.düşünmüyorlar hissediyorlar.fakat biz düşünebiliyoruz ve düşünüp çaba sarfedip iyilik yapabiliyoruz. ama bence kafamızın içindeki çok değerli şeyi hep kötüye kullamışız öyleki bizden daha aşağılık saydığımız canlıları bile yokediyoruz.ve bence asla cenneti dünya formatında düşünmemek gerekir.mesela insan şöyle der: "orda hiç sorumluluk yok, insan sıkılır ben istemem" ama sen dünya formatıyla (bu kadar yüzeysel) düşünürsen tabi böyle olduğunu sanırsın. işte cennet, bence yaratıcısına nankörlük etmeyen insanların çaba sarfederek yaptıkları tüm iyiliklerin sonucudur.
  • *cennette bekar kişi kalmayacaktır.
    *cennettekilerin en alt derecesine günde 72 kadın verilecektir.tam mümin ise günde 100 bakire ile cinsi münasebette bulunacaktır.
    *cennette kadınlar cinsi münasebette bulunduktan sonra yine bakire olacaklardır
    *cennette erkeğe 100 erkek gücü verilecektir. * *
    *cennete girenler 33 yaşına döndürülecektir
    *cennetlik erkekler,cennette vücutları kılsız,yüzleri sakalsız,gözleri sürmeli olarak gireceklerdir *
    *cennete giden kadın dünyada din uğruna şehit olan erkeklere verilecek,fakat kadın orada beş erkek isteyemeyecek, sadece bir erkek isteyecek, ama o adamın beş erkek gücü olacak,ona her türlü zevki yaşatacaktır. *
    *cennete giden erkeklerin cinsel uzuvları eğilmez,hep dik kalır.
    *erkek hem karısıyla hem de hurileri ile sabahtan akşama kadar sürekli cima (seks) yapabilecek

bu derin bilgiler imam ve hatip olan ali rıza demircan'ın 'islama göre cinsel hayat' adlı kitabından alınmıştır.buna göre cennet son derece iyi organize olmuş modern bir genel ev..
    o halde birkaç sorum var
    bu ne lan cennet=sabah akşam mıçmıç mı? ayrıca neden erkeklere veriliyoruz.?her şey mi canım seks?
    cennete gitmemek için öldürmek,çalmak dışında ne yapmak gerek.hayır yani diğer kapı da cehennem!
    ya cayır cayır yanacağız ya mıç mıça gideceğiz.2 ucu boklu değnek bunun.

komik olanı da aklını seksle bozmuş,sapkın fikirli adamların bu şekilde dini çirkinleştirmesi,insanlarımızında garip bir şekilde bunların peşinden gitmesi.
  • ahmet enes tarafından seslendirilmiş, dinlendikçe dinlenilen şarkı. çok manidar sözlere sahip. sözler demişken;

hadi fani bu hayat ümit bağlayamam
    olmadı diye oturup ağlaymam
    gönlü geniş olan sükutu öğrensin

sevgimi yok yere ele bağlayamam
    gelir mi diye hayallere sığınamam
    kemale eren kendinden versin

sevdim kaç kere bilemem
    yaşadım yok inkar edemem
    bıktım senle baş edemem ben
    zaman öylede geçiyor
    hayat böylede bitiyor
    ama umudum cennetten

dalkavuk olanı hizaya getiremem
    sorma bana ben görünmezi göremem
    merak eden kendine yönelsin

boş yere kimseyi oylayıp üzemem
    geçici şeylere heves edip üzülemem
    fikrim hevesimi alt etsin

sevdim kaç kere bilemem
    yaşadım yok inkar edemem
    zaman öylede geçiyor
    hayat böylede bitiyor
    ama umudum cennetten

ben gözü görmeyene resim gösteremem
    değerimi bilmeze değer öğretemem
    o önce haddini öğrensin

biten sevgiye imrenip özenemem
    boş sözü duyup düstür edinemem
    eden kendine ah etsin

bildim lakin söylemem
    gördüm ama izah edemem
    dünya senle baş edemem ben
    zaman öylede geçecek
    hayat böylede bitecek
    bitsin umudum cennetten

sevdim kaç kere bilemem
    yaşadım yok inkar edemem
    zaman öylede geçiyor
    hayat böylede bitiyor
    ama umudum cennetten

dinledikçe dinlenilir.
  • evsizlerle, afrikalılarla, tecavüz mağdurlarıyla, faili meçhullerle, askerlerle, fakirlerle, gariplerle ve deliler ile dolu olmalı. tanrı yeryüzündeki adaletsizliği ancak bu şekilde bertaraf edebilir.
  • öldükten sonra mutlaka görülmesi gereken mekanlar listesinde 1. sırada yer alır
  • anlayabildiğim kadarıyla dinlerce insanın yaşamı boyunca uzak durması gerektiği söylenen şeylerin meşru olacağı bir boyut. yane şimdi burda günah olan şeyler orada günah olmayacak mı? böyle şarap, bira, tekila çeşmeleri huriler falan? e, o zaman şimdi niye günah bunlar? *
hesabın var mı? giriş yap