• bir iddialaşma ürünü sitedir.

geçen gün ssg ile oturuyoruz havadan sudan konuşurken konu sözlüğe geldi tabi ister istemez; şuna yakın bir konuşma geçti aramızda:

ben: yahu ssg kaç sene geçti; nasıl oldu da bu kadar popüler olan bir site hiç hacklenmedi?
    ssg: aslında hacklendi ya, sözlüğün açıldığı seneydi tamer şahin diye bir eleman sözlüğün adresini kendi serverına yönlendirmişti falan, uğraştırmıştı baya
    ben: sonra bir daha olmadı mı hiç?
    ssg: bir kaç şey oldu ama pek önemli değil
    ben: aslında sözlüğün kullanıcı veritabanı hazine gibi duruyor orda, herkes elinde olsun ister
    ssg: hahaha! olm manita mevzu falan varsa yardımcı oluruz ayıp ediyorsun, yalnız genelde erkek çıkıyor :)
    ben: hahaha ya bırak şimdi, ben istesem 200-300 kişilik datayı bir günde toplarım, şaşar kalırsın
    ssg: nereye topluyorsun, sözlüğün database'i gayet güvende duruyor onu unut zaten. e sözlükte bir cinlik düşünüyorsan format falan var uçarsın.
    ben: tamam o zaman var mısın iddiaya :) bir günde toplayacağım en az 250 kişilik datayı!
    ssg: hahaha tamam lan. yalnız ne datası toplayacaksın baştan söyle
    ben: bak ne toplayacağım; sözlük nicki
    ssg: nick mi? ben de bir şey sandım
    ben: dur yahu dinle; o nicke ait e-mail
    ssg: oha
    ben: ve de gerçek isim ve soyadı
    ssg: hahahaha! tamam lan varım!
    ben: tamam anlaştık :)
    ssg: ee nasıl yapacaksın bari? anlat merak ettim :) müdahale etmeyeceğim söz
    ben: bak şimdi; kıytırık bir site açacağım tamam mı, diyeceğim ki arkadaşlarına atıyorum bin kere tıklat bu verdiğim linki. karşılığında da iphone kazanacaksın
    ssg: hahahaha! yok artık!
    ben: tabi link vermeden önce kayıt olmasını isteyeceğim; mail ve ad soyad yazacak
    ssg: e sallar bir isim
    ben: olur mu iphone kazanacağını sanıyor, paşa paşa verecek gerçek adını soyadını
    ssg: e peki, diyelim bir iki sazan geldi kayıt oldu siteye, verdi adını soyadını falan. bir şey elde etmiş olmuyorsun ki? kayıt olan kişinin sözlükte hangi kullanıcı olduğunu nereden bileceksin ki?
    ben: siteden aldığı linki gelip sözlükte yazacak diğer sözlükçüler tıklasın diye :) her kayıt olan gelip sözlüğe link yazacak, böyle böyle her gören siteye kaydolcak, furya olacak sözlükte linkler uçuşacak
    ssg: baba sen uçmuşsun ya :) hayatımda bu kadar saçma sapan bir plan duymadım. ben sana söyleyim bunu sözlükte kimse yemez.
    ben: göreceğiz :)
  • sözlükçülerin ne kadar maymunlaşabileceğini göstermesi açısından faydalı oldu. hoş tabi bu siteye ihtiyaç yoktu bunun için pek ya...
  • aklıma einstein'ın bir sözünü getiren site.

"iki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. fakat ikincisinden o kadar emin değilim"

hadi canlar tıklayın birbirinizi.
  • ne garip bir ırk olduğumuzu hissettiren hede.

(bkz: hayat ne garip böyle ibneler felan)

edit: milliyet linki verip milleti kandıranlar, umudum odur ki iphone yerine yapma penis kucaklarsınız.
  • bu siteye üye olup sonrasında buraya link koyanların; "tüm arkadaş listeni davet et facebook gold üyeliğe geç, %100 çalışıyor" tarzı sayfalara hemen hayran olup tüm arkadaşlarına davetiye gönderdikleri yönünde söylentiler var, ne derece doğru bilemedim.
  • sözlükte bununla ilgili link verenleri mallar sürüsüne ekledim (link üzerinde oynama yapan aşmışları da mevcut, ki onlar bambaşka. hissettiklerimi ifade edemiyorum kelimelerle). hiçbir görüşlerini ciddiye almayı düşünmüyorum şu saatten sonra. gerçi ciddiye alınacak görüşleri olduğunu da sanmıyorum zaten. sözde zeki, eğitimli, donanımlı, vizyon sahibi adamlar. kendilerini bu şekilde etiketliyorlar en azından. fakat zeka seviyesi olarak "ben allah'ım, bu da isa" diyen adama 2 trilyon kaptıran esnaftan zerre ilerde değiller bence. hayattan çok şey beklememeleri gerekiyor. üzülürler aksi halde.
  • sözlük yazarlarının büyük bir bölümünün çulsuz, işsiz güçsüz adamlar olduğunu bizlere hatırlattı.

aferin herpisine ayrı ayrı.
  • muhtemelen ekşi sözlükten haberi olmayan site. 2 günde batırırız lan biz bu adamları.
  • bu başlık altında bu siteye adamakıllı link vermek yasak değildir efendim. onu demek istemiyor moderasyon.

ama "lost ile ilgili süper bir teori buldum aha linki" diyip, lostpedia lini veriyor gibi yaparak altına bu sitenin (e-castig midir nedir) linkini verirseniz, ya da nobrain.dk linki falan verirseniz, lost linki zannedip istemediği bir siteye rızası dışında götüren bir link olduğu için hakkınızda pek iyi olmaz.

ama bu sitenin ilgili başlığı altına akıllı uslu nereye gideceği belli linkle verirseniz, tıklayan da, giden de kendi rızasıyla, nereye gideceğini bile bile tıkladığı için hiçbir şey olmaz.

yanlış mı düşünüyorum?
  • alexa üzerinden baktığımızda bu siteye girenlerin ülkelere dağılımı aşağıdaki gibidir. (bkz: #18404527)

evet, güzel ülkemiz mal yoğunluğu bakımından ikinci. birinci olamadığımıza sevinsem mi, ikinci olduğumuza üzülsem mi bilemedim. bi de her ortamda "abi bu amarıgalılar çok salak lan" diyen arkadaşlara kapak olsun. mal yoğunluğunda abd'yi ikiye katlamışız. haaadi hayırlı traşlar.

romania - 17.7%
    turkey - 10.6%
    united states - 5.7%
    latvia - 4.8%
    slovenia - 4.2%
    indonesia - 3.9%
    france - 3.6%
    italy - 3.5%
    macedonia - 3.4%
    india - 2.8%
hesabın var mı? giriş yap