• kara yosunu taksonomisti, şair, hoş sohbet, güzel insandır kendileri. severek takip ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
  • doktora tez konusu farklı olmasına rağmen keneler hakkında bu kadar paper okuması bazen yadırgandı, günlerini gecelerine katması, ana tez konusundan daha fazla bilgiyi bu konuda edinmesi eleştirildi. danışman hocası da aynı şekilde eleştirildi. kendisi bile bazen "ne yapıyoruz biz dedi". ancak kenelerle başlayan ve daha sonra vektörel hastalıklar boyutuyla devam ettirdiği çalışmaların hayatının en büyük mucizelerinden birine sebep olduğu düşünülürse, ne iyi yapmış.

house md gibi olmak bazen riskli olabilir. hastalıkların belirtileri birbirine benzeyebilir vs. ancak bu defa house md'lik işe yaradı.

başına gelenlere halen inanamıyor. kendi tanısını koyup doktora gidene kadar halen bir şüphe, halen "durun siz kardeşsiniz" ya da "kerem bey röntgenleriniz karışmış, kafanızı kesmek zorundayız" gibi bir sonu bekliyordum. ancak kısa zaman içinde tedaviye geçiyoruz, evet lyme hastasısınız cümlesini duyunca, insan ister istemez mutlu oluyor.

hayat bakalım kendisine daha neler gösterecek. eskiden hayatım roman olur diyordu, artık romandan uyarlanan ve 5 sene sürecek dizi bile olur diyor.
  • yılbaşı akşamını odasında yalnız başına geçirirken, dahası geçmişle geleceğin arasına sıkışmışken, ve zaman tıpkı bir çöp öğütücü gibi benliğini paramparça ederken, gözyaşları yanağına değil yüreğine süzülürken, kaçmak, uzaklaşmak isterken herşeyden, yabancılaşırken kendine, umudunu kaybetme diye ototelkinleri sürdürerek hayatta kalmayı başaran suser. zaten onun için herşey çok net.

ben yaşayacak kadar güçlü, ölecek kadar cesur değilim. işte tüm ızdırabım bu.

edit : yeni yıl için hep iyi dileklerde bulunduk savaşlar çıktı, tsunamiler insanları yedi, bireysel olarak da mutlu olamadık. bu defa 2005'in yaşadığımız en iğrenç yıl olmasını dileyeyim. belki bu defa başarırız güzel bir yıl yaşamayı.
  • 14 nisan mitingini senlendiren insan.. ah bi de gorusseydik.. ziyani yok, gonuller bir!
  • bill gates'in beddua ettiği suserdir kendisi. ne alaka mı?

muhtemelen geçmişte korsan windows kullandığı için bill gates, microsoft software'in şerri üstünde olsun demiştir. ve bir kaç kez microsoft software'in kısaltması olan ms'i tekrarlamıştır.

sonuç mu?

ms -> marfan sendromu
    ms -> multipl skleroz

ms'in lanetini kıracak büyücü aranıyor, yoksa bu gidişle yakında menstrüal sendrom geçiren ilk erkek olarak tarihe geçecektir.
  • ankara midye dolma ve bira zirvesi 11'in bol hayır duası alan midye tedarikçisi, +1 öğütme makinesi..

çok dayanıklı çıktı yalnız benimki..
  • herkese üstadım demesiyle yaran koparan adam.kendi kendime düşünüyorum ben neyin üstadıyım? tanburi miyim? udi miyim? acaba zekai tunca gırtlağına mı sahibim?* ama bulamıyorum.demek ki bir bildiği var bu adamın.ya da ben kendi kendimi avutuyorum.
  • "geceyi yakala" anlamına gelmesi muhtemel ifade... sözlüğe de hoşgelmiş.
  • house m.d gibi yazardır alimallah. bugün okulda kollarını açarak "artık ms değilim lyme hastasıyım" deyişi vardı ki görmeyin gitsin. bu pırıltıyla bu merakla bu ilgiyle daha önündeki yollar çok uzun ve güzel olacağa benziyor. biraz da şansı yaver gitsin bundan sonra güzel arkadaşımın * güle güle ms hoş geldin lyme diyerek hayatının yeni, döneminde başarılar diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap