• yeni hobim, her ne kadar geç kalmış hissetsem de verdiği mutluluk anlatılmaz. her sabah gözlerim kapalıyken kumruların kanat sesini duyuyorum, serçeler biraz haylaz ama camı gagalıyorlar.
  • kırıntılar hafif ıslatılarak konulursa kuşların daha rahat yemelerini sağlar. karınları doyduktan sonra şarkılarını söyleyip giderler.
  • bu işlemi yaptıktan sonra o mini minnacık güzel çipetpetlerin gelip o ekmekleri yemesini izlemek ayrı bir keyif verir her zaman.
  • alt komşunun kuş pisliklerinden şikayet etmesi nedeniyle bıraktığım eylemdir.
  • aç kalmış martıların doyması için aralıksız yapılan uygulama.
  • önümüzdeki 1 hafta çok soğuk geçeceği için, civardaki kuşlar için cam kenarına mutlaka biraz ekmek bırakalım. bırakın pisletsinler cam kenarlarını, söz ben gelip temizleyeceğim. bu süper duyarlı entryimi de böyle bitiriyorum.
  • kanatlı dostların soğuk havada işlerini kolaylaştırmak için özellikle yapılmasının güzelliğini yansıtan, hayata dair gülümseten detaylardan. sevaptır.
  • ekmek kırıntısı değil de bayatlamış ekmekleri parçalayıp koyuyorum. normalde efendiliğiyle gönüllerde taht kurmuş kimi güvercin arkadaşlar 15 cm pencere önünde hırs yapıp diğerlerini atmaya falan başladı, hiç hoş değil. soğuklarda, hele kardan pek başka yiyecek kaynakları olmadığından olsa gerek. bayat ekmeklerinizi yemiyorsanız atmayın, böyle değerlendirin derim.
  • geçen gün kar yağdığında 1 ekmeğe yakın parçalayıp koydum.sitenin bahçesinde bir sürü kuş var bazıları büyük parçaları kapıp götürdü bazıları konup minik kırıntıları yedi. mesela güvercin ilk konan o oldu ama büyük parçayı almadı belki de parçalamayı bilmiyordur. her neyse destek verdiğim eylem. bu arada yalnızlık bir ovanın düz oluşu gibi bir şey.
hesabın var mı? giriş yap