• yıllar önceydi. mojo'da takılıyoruz, ortam o biçim. güzel bir kız vardı, ben de hafif çakırkeyfim yanaştım, "buraya bir melek mi düşmüş" dedim. hıh, dedi saçlarını savurarak. mojo başıma yıkıldı gardaşlar.
  • yıllar önce mojo'da garson olduğum dönemde müşterilerden birinden duydum bu sözü. asıldığı kızı da görsen, götüm gibi. zaten kız buna "hıh" deyince, eleman kızın üstüne kustu, bütün bar yarıldı gülmekten. ağlaya ağlaya kaçtı kız. topukları götüne çarpıyordu kaçarken.
  • yıllar önce özhacılar dürüm kebap evinde bana yazmaya çalışan bir kaç garsonun talihsiz sorusu. hani bana da öyle bir yıllar önce yazmaya çalıştılar, bir daha da değil yazmak yazmaya çalışan bile olmadı. yoksa melek gibi insanım.

bir de özhacılar dürüm kebap evi derken... özhacılar dürüm kebap evi kendi mutfağınız gibi temiz, eviniz kadar huzurlu, giderken sağda, dönerken solda, üstelik burda melekler teklif ediyor.
  • - buraya bir melek mi düşmüş?
    -- evet abi yeni düştü, üst katta 12 numarada.
    - eyvallah.
  • yıllar önce mojo'da takılıyorum tamam mı? melek falan hikaye yani önemli olan mojo'da takılmam...

tanım: yıllar önce mojo'da takılan talihsiz bir gencin soru öbeği.
  • şişman veya en iyi haliyle "topluca" bir meleğe edilmiş olması muhtemeldir bu lafın. yoksa neden düşsün ki? kanadı var, uçar gider melek, ama o gövdeye kanat ne yapsın, düşüyor işte.
  • ben bu filmi biliyorum. filmin sonunda kız vermiyor, adam da başka meleğe, ay aman, başka kıza yazıyor.
  • -burya bir melek mi düşmüş?
    +diego dur allahın seversen zaten ortalık karışık
  • yıllar önce mojo'da takılırken - ki o yıllarda çok meşhur bir mekandı, mine koşan ilk burada sahne aldı-, önümdeki bağyanın sandalyesinde asılı duran yeleği düştü. bende, karizmatik ses tonumla dedim ki "hannfendiğ yeleğiniz düştü". o da "neee! meleğim mi düştü?" dedi. yani hikayenin aslı budur. sonra işte kulaktan kulağa yayıldı. ayrıca benim babam dev-sol'u kuran dört kişiden biri.
hesabın var mı? giriş yap