• blowjob sahnesinde el ele falan tutuşurlar heralde. bekliyorum sabırsızlıkla hadi.

eşit: kız masanın altına girip çocuğun penisini eline aldı ve biraz inceledikten sonra ağzına alıp... şaka aq şaka, çocuğu yanağından öptü, bi de sonra makas aldı. bence kız artık hamile.
  • kevin'ın kahvehane işleten bir adam olması hüzünlendirmiştir.
  • az önce bir diyaloğuyla yarmış dizi.
    kızı kaçırılan bir adama polis sorar:
    -kızınız kaç yaşındaydı?
    + 3 buçuk. bugün doğum günüydü.

çocuk buçuklu doğdu herhâlde. *
  • şimdi izlerken utanıyorsunuz değil mi?

hah işte yapımcılar yayınlanmasından utanmıyor hiç. işte tam da o yüzden shameless.
  • bu kadar çok yaylı çalgıyı nereden buldunuz amk?bizim ulkemizde bu sanat dalina o kadar onem verilmiyor bile.

şu ânâ kadar shameless'la tek ortak noktalari çamaşır makinesi. sanirim dinimizce ve turk orf adet ananelerine, genel ahlak yapimimiza ve toplum hassasiyetlerimize bir tek o uyuyor

biraz once fiona ve vic. akşam kinaya gitmek için sozleşti.

kev, bin yilda bir vi ' ye kinaya gitmesi icin izin veriyor, fiona da gec kalmayiz di mi diye tembihliyor.

fiona mahallede adamla yurudugu icin laf cikacak dedi. partilemelerinde de leğenle kısır karacaklar zaar . .

keske uyarlama icin isim hakki parasi vermeselermis. babasi gorse taniyamaz bu cocugu.
  • bu uyarlamayla ilgili en korkunç şey sanırım eşcinselliğe bakış açısı. türk dizilerinde bir istanbul masalı dışında gay karakter hatırlamıyorum. burada da telif hakkı almışsın, uyarlama yapıyorsun ama ian'ı evli bir kadına aşık gösteriyorsun. ian mickey aşkı efsane bir aşkken üstelik. neden? çünkü bunu herhangi bir dizide, filmde hala işleyemiyoruz. hala yokmuş gibi davranıyoruz, hala gözlerimizi kapatıp üç maymunu oynuyoruz. dizilere dalga geçer gibi gay karakterler koyuyoruz. gerdan kırdırıyoruz, koriişş diye konuşturuyoruz ama asla aşk hayatını göstermiyoruz. asla ama asla feminen olmayan bir eşcinsel erkek düşünemiyoruz. eşcinsel kadınlarsa zaten yoklar. sene 2017.
  • 10 yıl önceki türkiye'de bu hâliyle ancak samanyolu uyarlardı, şimdi maşallah ülkece stv!
  • rtük nedeniyle çılgın, türk televizyonlarında gösterilemeyecek derece şeyler olmayacağı tabii ki belliydi, ancak bu kadarına da insan hayret ediyor. bunun içinde beni en çok rahatsız eden kısım dizideki yoğun ataerki atmosferi oldu. normal bir türk dizisi olsa bunu garipsemeyeceğim, ama shameless uyarlamasında koymayıver? bak yapacağın tek şey koymamak. rtük olayı falan da değil bu yani. dizideki bütün dişli kadınlar başını öne eğen karakterlere, komplekssiz erkekler de tam tersi salon agasına çevrilmiş. sonlara doğru cidden bunaltı geldi.
    misal,
    amerika versiyonunda çok eşli olan, webcam karşısında dünyaya online seks yapan kev ve v çiftinin türk versiyonundaki kadın "kocam zor izin verdi" diyerek kızların olduğu bir kınaya zar zor gidiyor, kocasından izin alarak.
    eve eli kanayan yaralı bir adam girince ev halkı ilk olarak "ne oldu" diye sormak yerine "kim bu lavuk" moduna giriyor, erkek kardeşler çocuğa dayılanmaya başlıyor falan ablalarının namusunu koruyacaklar ya.
    amerika versiyonunda pansuman sahnesi hakkında konuşurlarken şakasına "evet pansuman yaptım ona hatta fiona ve o çocukla berbaer threesome düşündüm" diyen v'ye "oha fiona ile threesome imkanımız var mı hahah" şeklinde cevap verebilen bir insan olan kev, türk versiyonundaki v'ye çocuğa pansuman yapıyor diye bağırmaya başlıyor, o da hemen çocuğun yanından ayrılıp itaatkar bir şekilde önüne bakıyor.
    amerika versiyonunda bir müslüman olmasına rağmen baskın bir karakter olan gösterilmiş market sahibinin karısı olan kadın türk versiyonunda sessiz sessiz kocasının bağırmalarına, erkeklik kasmasına göz yumuyor.
    aynı şekilde eve geldiği akşam steve ile parti yapan, ona kondom veren frank yine türk versiyonunda namus bekçisi, çocuğu evden kovuyor.
    oral seks sahnesini bırakın eve ders çalışmaya gelmiş bir erkek bile kızın babası na söylenemiyor ve yine bu baba tarafından evde ders çalışılırken apar topar kovuluyor.
    shameless gibi bir dizide de işin içine namus bekçiliği sokmak zorunda mıydınız bre senaryo yazarları?
    tanım: bir fox dizisi. shamelessla uzaktan yakından alakası yok.
  • kevin'ın barı kahvehaneye çevrilmiştir. ahahaaha.

edit: %1 ihtimal ıan'ın gay olduğunu gösterebilirler mi lan acaba diyordum. adamlar sigara bile içmedi. sigarayı geçtim fiona laf çıkar diye endişe ediyor. inanılmaz.
    yapımcılar "millet shamless'ı seks sahneleri için mi izliyor çıkarsak nolacak?" kafasında yapmışlar.ama olay seks sahnesi değil işte "aykırılık".
    siz aykırılığı farklılığa çevirmiş. ve farklılıktan dram çıkarmışsınız.
    hem size hem rtük'e teşekkürler. ülke televizyonlarının ne kadar yobazlaştığını bir kez daha hatırladık.
  • gerçekten bunu neden yapıyorsunuz hiçbir zaman anlamayacağım. orijinalini izlemiştim imajı verdiğinizde cool mu oluyorsunuz? gallacherlar böyle miydi diyor adam, shemelass’a 4. sezon giren chuck için daha 10. bölümdeki diziye hani chuck diyor. yapmayın utanıyorum okurken.
hesabın var mı? giriş yap