• şimdiye kadar yapılanlar düşünüldüğünde "işin bokunu" olarak tamamlanması gereken beyanat.
  • çalışma ve sosyal güvenlik bakanımız ömer dinçer'ın şili'deki maden kazasındaki kurtarma çalışmaları için sarfettiği sözler bütünü. anlamlı mı bilmiyorum ama art arda sıralamış işte.

detay için;
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25140943/
  • madem ki 3 günde çıkarabiliyosun neden hiç yardım etmek aklına gelmedi diye sorarlar adama.
  • "böyle bir kaza bizde olsaydı, madencilerimizi üç günde çıkarırdık."

büyük işler başarmış bir devlet adamının söyleyebileceği sözlerdir. mesela tüm madenlerinde grizu patlamasının bir daha olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını sağlayan, yine de bir patlama yaşanırsa yerin yüzmetrelerce altında kalan vatandaşlarını kurtarmak için bütün imkanlarını seferber edip gerekirse haftalarca canla başla çalışan bir bürokrata çok yakışır eminim.

--- alıntı ---

"niye o kadar büyütüyoruz şili'de olup biten hadiseyi? şöyle örnek vereyim, içeriye indirilen sondajın genişliğiyle, aslında yapılan kafes birbirinden farklıydı, uyumlu değildi. kafes sondaj deliğinden içeriye giremediği için geciktiler. çok da basit bir hadiseydi halbuki."

--- alıntı ---

eskilerin bir lafı vardır, arabayı devirdikten sonra yol gösteren çok olur diye.

ha bir de şöyle bir şey vardı, aklıma geldi: (bkz: yersen)*
  • bir gün caddelerde, sokaklarda dev kapakların açılmasını, bir anda fırlayan palyaço kostümlü insanların, "şaka yaptıık, aslında böyle bir memleket değil burasıı!" diyerek haykırmalarını bekliyorum. herkes sokaklara dökülsün, şakayı düzenleyenler tebrik edilsin, sonra şaka bitince güzel bir ülkede yaşamaya başlayalım.
    hani öyle bir beyan ki bu, doğmadan önce tercih formunda ülke kısmına "türkiye" yazan aklımı sikeyim diyorum. bildiğin böyle fötür fötür gideyim hatta. aah ah.
    bu sözler öyle sözler ki, bunu söyleyen adamın hayal gücü bana kalsa tolkien'a, lovecraft'a sekiz basar. adam saga yazsa milyon satar, galaksideki bütün dillere çevrilir, öyle sözler yani.
    çok nefisli, enfesli sözler. oldukça ilham verici. gülerken düşündürüyor, o derece derin.
  • ömer dinçer - pinochet bizde olsa 3 günde yargılardık!
  • gerçek bi hikaye anlatayım şu lafın üstüne. iki tane amele.. biri çukura mı ne sıkışmış, vücudunun üstü sadece serbest. ha bu arada türkiye ha olayın geçtiği yer onu belirteyim. diğer amele arkadaşını oradan kurtarmak için cin bi fikir düşünüyor, şimdi uğraşmayalım saatlerce yanından köşesinden kazıp adamı çıkarmaya diyor, atlıyor vince, kepçeyle hem adamı hem de etrafındaki toprağı alırım diyor.. ve sonuç.. arkadaşının kafasını koparıyor kepçeyle.. gerçek bu hikaye uydurmadım ha..

işte üç günde çıkarırdık diyen adamla o amele arasında zerrrrrrrrrrrrrrrrrrrre zihniyet farkı yok. üç günde vırrrrr diye delerdik burguyla (hani total recall'da vardı ya öyle burgulu delgili makinalar), bütün işçileri marmelata çevirirdik.. yoksa şili'dekiler aptal da üç günlük işi yetmiş günde yapmışlar yani bakana göre.. bakan.. bön bön bakan..
  • "sen kocaman bir çılgınsın" diye bağırıp sarılmak istiyorum sevgili bakanımıza. şili'yi bırak da sen, bi kpss skandalı vardı noldu ona hacı, çıkardınız mı kopyacıları diye de eklemek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap