• olması gereken olmuş ve sözlüğün gelişimi için doğru adım atılmıştır. ben 7 ay çaylak kaldım ama sürekli tekrar yazar olmayı bekledim ve olacağımı da biliyordum.
    70000 çaylak ise sadece "belki yazar olurum, yoksa sikimde olmaz eksisözlük. girip entry bile oylamam." kafasıyla burada bulunmak istiyorsa yanlış sözlükte olduklarını anlamışlardır. 6 ay bir defa bile sözlüğe uğramican, sonra da yazarlığın gelmesini bekliyecen.
  • kesinlikle yanlis bir uygulama degildir. yazar olmayi gercekten hak eden caylak arkadaslarimizin yolunu acmak icin yapilan herseye tam destek veriyorum. (bkz: tribunlere oynamak)
  • büyük ihtimalle script yazıp uçurmuşlardır. yoksa öyle 70.000 adamı teker teker uçurucan, ona ne mesai, ne de moderatör dayanır.*
  • yönetimin yaptığının doğru olduğunu düşünüyorum. 6 ay boyunca bir kere bile "ulan ben çaylaktım. acaba yazar olabildim mi?" diye düşünüp sözlüğe giriş yapmaya dahi tenezzül etmeyen çaylakların uçurulması yerinde bir karar. sözlüğe değer veren, gerçekten yazar olmayı isteyen binlerce kişi dururken, sözlükle ilgisi alakası olmayan binlerce kişinin sıralamayı doldurması ve diğerlerini bekletmesi asıl haksızlıktı, bu giderildi. ayrıca bu çaylaklar ilelebet uçurulmuş da değiller, tekrar aynı haklarını kullanabilmeleri yolu da açık bırakılmış.
  • "güçte büyük bir tedirginlik hissettim, sanki milyonlarca kişi dehşet içinde çığlık attı, sonra hepsi sustu." - obi-wan kenobi
  • bu uçuş sonrası sözlükteki çaylak dengesi şu şekildedir:

11.nesil :20.040
    (burdan görüyoruz ki bu 70000 çaylak arasında en az kıyıma uğrayanlar 11.nesildir zira 1 gün öncesinde bu sayısı 24.000 civarındaydı)

10.nesil:12.212
    (nerdeyse her iki 10.nesil çaylaktan birisi uçurulmuştur,1 gün önceki rakam 27.000 civarıydı 15000 kadar vatan evladı şehit edilmiştir bu uğurda)

9.nesil:6183
    (arada kalan çaylak neslidir 1 gün öncesindeki sayıları 13000 civarıydı yarısı uçmuş yarısı ise bir ümitle yazar olmayı beklemektedirler.)

özetle gün itibariyle elimizdeki onay bekleyen çaylak sayısı 38435,yukarıdaki kişisel istatistiklerime dayanarak kabaca 4.000+15.000+7.000=26.000 kişi sözlükten uçmuştur 1 gecede,hal böyle iken geriye kalan 44.000 kişinin onay bekleyen çaylak değil sadece çaylak olduğunu anlıyoruz ya da anlamıyoruz.
  • kurtlar vadisi gladio filminin vizyona girmesine tam 21 gün kala yapılması manidardır. bu 21 günün sistematik açılımında kevin spacey ile işbirliği yapılmış olması muhtemeldir. öte yandan, 70 binin geçtiğimiz ay* tüik verilerine göre trafiğe çıkan yeni araç sayısı olması itibariyle olayı ergenekonla ilişkilendirmemek imkan dahilinde değildir.
hesabın var mı? giriş yap