• bim'in internet sitesinde yazana göre ibrahim halit çizmeci adlı vatandaş. bir yerden de giriş yapmak lazım tabii yatırımcı olarak ama ileride bir toplantı oldu mu adamı yerin dibine sokuverirler valla.

- bence şirketin politikasında değişmesi gereken şeyler var.
    + ibrahimcim şimdi boş ver politikayı da çayları tazelesen diyorum.
    - ayıp oluyor ama mustafa bey yine konuyu 10 tl. ye getireceksiniz değil mi?
    + abi valla o kadar sempatiksin ki, payını verip yollamıyorum hususi, toplantılara neşe getiriyorsun allahıma.

http://www.bim.com.tr/…skileri/ortaklik-yapisi.html
  • ortaklık yapısı yüzdelerle ifade edilirken hakkı yenmektedir. % 0.00 görünmektedir ama aslında % 0,000066'dır.
  • aldığı murat bey kaşar ve blume peçete'yi iade etmek isteyen müşteriye, bim yönetimi tarafından nakit iade yerine verilen hissenin sahibidir.
  • firdevs çizmeci ile bir şekilde akrabalık bağı olduğunu düşündüğüm insan.

ikisinin yatırdığı paranın toplamının 1.800.000 olmasından şüphelenip bu tespiti yaptım, kaynak kıçım yani.

düdüt: iki isimli topbaş'ların üç tane oluşuna da kıllanmadım değil, bir bok da bilmiyormuşum bim ile ilgili onu farkettim. hep kıllanma, hep şüphe bu ne lan!?
  • yönetim kurulu toplantılarına katılıp katılmadığını merak ettiğim adam. eğer katılıyorsa hiyerarşinin neresinde yer alıyor, arada fikir çatışmalarında suratına 10 tl çalınıp paran kadar konuş la deniyor mu, yıl sonu karı üleşirken bunun hissesine bir şey düşüyor mu yoksa eline 1 paket ilkler yağlı gevrek ve le cola verip yolluyorlar mı hep merak ediyorum bunları.
  • anonim şirketlerde minimum ortak sayısı 5 olduğundan dolayı ortak edilmiştir. 5 ortakla anonim şirket kurulduğu zaman, ortaklardan biri daha sonra ayrılırsa, tasfiye anlamına geliyor. bu yüzden 5 ortaklı anonim şirketleri, laf olsun diye 2-3 yedek ortak icat ediyor. böylece ortaklardan biri veya ikisi ayrıldığında tasfiye durumu ortaya çıkmıyor. tamamen götümden uydurmuş da olabilirim bunları. böyle de geyiğin içine sıçarım işte. huyum kurusun.
  • şirket bim olmasa bim'in hissedarıyım ayağına hatun kaldırmaya çalışıyor diycem ama zor heralde başkandan böyle bi izin alması. ayrıca kulislerde ani bir atakla hisselerini 2 katına çıkaracağı söylenmekte bu günlerde.
  • en asil duygunun insanıdır. mağrur bir kişiliği vardır. azıcık aşım kaygısız başım diyerek küçük iş adamı pozundadır.
  • bim in ucuzluk politikasında nihayet bokunu çıkarmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap