• yaptığı salakça eylemin tek faydası, kürtlerin de linç kültüründe türklerden farklı olmadığını gözler önüne sermek oldu sanıyorum. her zaman dediğim gibi, bu coğrafyanın insanının mayası bu, meselenin ırkla, siyasetle hiçbir alakası yok. kimini atılan kafa tahrik ediyor, kimini bildiri okumak, kimini bizzat diğerinin varlığı, orada bulunması. diğerini yok etme arzusu açığa çıkıyor bir nedenden. "öldürün" diye bağırıyor adamlar. yahu ihkak-ı hak ise istenilen, adamın attığı kafayı da, daha önce yapılan linç girişimlerini de bizzat bu linç tavrınla sen meşrulaştırmıyor musun? sorsan bu adam da kendince ihkak-ı hak yapıyor zaten. yok birbirinizden farkınız. bu ülkede herkes faşist.
  • facebook hesabı uydurma olabilir, yani hareketin bireysel olduğu izlenimini yaratmaya çalışmış olabilirler; ama profil gerçek de olsa, hazırlanmış da olsa milliyetçilik ve cinsiyetçiliğin nasıl iç içe geçtiğinin bol örneğini sunuyor.
    ilk alıntıdaki diğer kişi de bir polis memuru. yüreklerimize su serpildi yine.

1.

mehmet culfaz
    vayyy be karesıme bak bakude kaldıgımız eve bırı gırer bırı cıkardı kadınlar boşuna uğraşmamışlar senınle demekkı jeeplerle mercedeslerle gelıyolardı nerde o günlerimiz çok karizmatık çıkmışsın kadeşim yakışır kardeşime
    july 26 at 3:10pm ·

mehmet culfaz
    bakude manken gibi kadınlara bagırıp çağırıyordun büyük konuşuyodun
    şimdi özlemiyomusun o günleri ?
    july 26 at 3:10pm ·

bilgehan şimşek
    işin sırrı burda zaten mehmet. herkesin önünde eğildiği, iltifatlar yağdırdığı, bakınca ağzının sularının aktığı kadınlara bende diğerleri gibi yapsaydım gelirlermiydi zannediyosun:)) dünyanın en zengin, en güçlü kadını bile akşam evine döndüğünde kandisine hükmedecek bir erkek arar bunu unutma...yok özlemiyorum o hayat hayat değilki insan gibi mi yaşadık zannediyosun damızlık öküz gibi yaşanır mı ya...böylesi daha iyi...
    july 26 at 4:01pm ·

bilgehan şimşek
    neyse özel konuları burda konuşmayalım mehmet. bu arada hayırlı olsun polislik eğitimin bornova'ya çıkmış tebrik ederim seni...çok kısmetli adamsın vesselam. askerlıkte izmir, polislikte birde izmirden evlenirsen ki bana öyle olacak gibi geliyo nescafe 3 ü bir arada gibi olucak yani...
    http://www.facebook.com/…bx_album&fbid=416561895797

2.

bilgehan şimşek
    bunu kendıme hakaret olarak algılıyorum fatmacıgım:)))) benım onden yada arkadan gıtmem hıc sorun degıl sagımda, solumda, onumde, arkamda yürüyen kıza laf atacak, tacıiz edecek adamı analar doğurmadı henüz:)))) asarım adamı taksım meydanına kulaklarından:))
    september 3 at 1:58pm ·
    http://www.facebook.com/…bx_album&fbid=427525685797

3.

bilgehan şimşek
    kova burcundan kurtuluş yok nereye gitsem bir kova çıkıyo karşıma mutlaka...5 dk konuştuk o bile yetti etkilemeye...kova burcu, psikoloji okumuş, 87 li, fiziği harika, gülüşü mükemmel ancak zararlı insanı katil eder...çünki haddinden fazla güzel.

bilgehan şimşek
    sende çok fenasın saim. marmara da da böyleydin çok güzel bir kız dikkatimi çektiğinde bakardım benden başka ilk kim farketmiş diye zoom yapmış olarak görürdüm seni...daha bilgide okurken kayıt altına aldığına göre oooo maşallahın var gerçekten...senden korkulur. hızlı gonzalessin heee:;)
    august 16 at 1:12pm ·
    http://www.facebook.com/…bx_album&fbid=425027090797
  • kendisi yerde sürüklenirken akın birdal makam arabasına biniyor,bu fotoğraflarına bakarken sigara keyfi yapmaktan kendimi alamıyorum, itiraf etmeliyim ki pek fotojenik değil. olsun ama bu haliyle daha sempatik görünüyor, "kafama koyduğum şeyi ölümüne yaparım" diyor, kendisinden arta kalanla bundan sonraki hayatında kafasına bir şey koyabilecek mi çok merak ediyorum
    http://www.milliyet.com.tr/…rticleid=1287425&page=1
  • yıllardır, "ülkücüler, kürtcüler aynı, 'al birini vur ötekine'" diyen bir tayfa vardı.
    işte onların en büyük hayallerini gerçek kılan reis.
    ccc hadron çarpıştırıcısı ccc
  • akın birdal 'a hunharca saldırmıştır bu zat* ki algoritma tanımı gereği hemen meczup ilan edilerek yaptığı bilinçli eylem münferit katagorisine indirgenmektedir. hep aynı teranedir.

"baboli kimse normal karşılamıyor" kavga filan kötü şeyler bunlar ile bu zat da niceleri gibi bilincin altından altından sahiplenildikten sonra, ötekine çok seri darbeler, depdep peşine üçlü ooruken ile faşizmi üç kere ağza üç kere burna vererek beyne çektirmece neticesinde sıradan faşizm.

devletime karşı geleni vurmaktan hoşlanacağım örgütlenmiş bir sürecin beyanatıysa, prensibimdir bana vurmayana vurmam cüneyt abimizin hümanist deklerasyonudur.
  • etkisiz hale getirilmeden polise teslim edilmiş şahıs. daha etkili biçimde hayata dönecektir. satırıyla, silahıyla , tankıyla, tüfeğiyle bilimum ağır sanayi hamleleriyle tekrar dönecektir.
  • linç girişimi ve son görüntüleri yüzünden mazlum gösterilmeye çalışılan kişi. ulan biri geliyor sana kafa göz dalıyor, sen de "aman ben demokratım, çok barışçılım" falan diyerek dayağı yiyecek misin? adam kafayı attıktan sonra çekip gitseydi dimi? hatta gözüne bir yumruk yediğinde diğer gözüne de isteseydi bir tane? merak ediyorum taraflar farklı olsaydı sadece hastanelik mi olurdu diye.

ulan hayvana karşı hayvan olacaksın. bu kadar basit. sikerler demokrasiyi!
  • silahlı propaganda yapan şehir gerillası diyeceğim ama adamın silahı bile yok, onlarca adamın ortasında linci göze alarak dalmış, kafatasını kullanmış, ideolojiyi/teoriyi pratiğe dökmüş bir zamane ibrahim kaypakkaya'sı desem, pekekeli gerillalı örgüt'lü yazarlar dikkat buyururlar mı? düzenlediği "operasyon"a "operasyon", "öz savunma eylemi"* desem, devlet şiddet tekelinin sadece kürt sivillerce ihlal edilebilieceği yönündeki sol/kürtçü fetvaya bir isyan olur mu?

neyse şimdi standart cümlelere geçeyim, terör şiddet, uçan kafa hangi tip kafatasından gelirse gelsin kötüdür, lanetliyorum; hatta (serbest çağrışım by rte); (bkz: papazı vurmanın hiçbir tasvip edilir yanı yok); pkk'lı şehir gerillalarının eylemleri kadar bile kötüdür (sonu mağdurun ve saldırganın ölümü olabilirdi).

akın birdal için de samimi üzüntülerimi ileteyim, daha evvel bu adamın eli silahlı ve derin devletçe kullanılan sürümlerince kurşunlandı, eğer bir şehitlik psikolojisi içinde başına gelecek her şeyle beraber, kendi milliyetçi gündemi gereği yapılabilecek her şeyi (pkk, şiddet eylemi vs.) de göze almadıysa, bu eylemin karşılıklı bir saldırganlık dalgasını tetiklemesinin önüne geçmesi lazım.

en nihayetinde gerçek bir şahsa hakaret etmek zaten yasak ve acizlik; bu saldırgan benzerleri gibi zihnen az gelişmiş, yetersiz insanların içinden çıkabilen tehlikeli ve zararlı bir insandır, kendisi dahil herkes bu tip şahıslardan ve geri az gelişmiş fikirlerinden korunmalıdır.
  • kafayı devlet bahçeli'ye ya da merhum muhsin yazıcıoğlu'na atmış olsaydı başına neler gelirdi çok merak ettiğim provokatör.
  • bu adamın uğradığı saldırıdan sonra alınıp götürülmesi süreci baştan sona kepazeliktir. hayvanlar gibi dayak yemiş adamı yürüterek götürüyorlar, o da sanırım karakola. inanılır şey değil.
    yediği haltı hiç karıştırmıyorum, yorum yapmaya bile değmez, böyle mallarla beraber yaşıyoruz, aynı sokakları yürüyor, aynı havayı soluyoruz.
    akın birdal'ı da zerre sevmem, not edeyim istedim.
hesabın var mı? giriş yap