• bu ilacın bir güzelliği var. içip içmediğinizi hatırlamıyorsanız içmemişsinizdir. içseydiniz hatırlardınız çünkü.
  • hafızayı güçlendirmek için aldığım fakat her seferinde içmeyi unuttuğum ilaç.
  • bugün aldığım ve öğleyin yemekten sonra kullandığım bir ilaç. değişiklikleri ilerleyen günlerde eklerim. bakalım derslere etkisi nasıl olacak. bu ara iyi değilim unutuyorum, dalgınım. yardımcı olur inşallah.

edip: entry beğenilince fark ettim değişimleri yazayım artık.

sinirlere çok iyi geliyor.
    konuya adapte olmanı sağlıyor.
    daha sakin bir insan oluyorsun. bi ara olur olmadık şeye gülesim geliyordu.
    zihnim açıldı.
    iştahım da açıldı.
    sabahları dinç kalktım. alarmdan önce uyanıyordum. öyle bi dinçlik.
    hayat daha güzel gelmeye başladı. zaten çiçek, kedi seven biriyim. günün güzelliğine daha bi dikkat eder oldum.

büdüt. alt tarafı vitamin değil. ciddi bir b vitamini eksikliği içinde olan bünyeme fazla iyi geldi. zaten iyi besleniyorsanız fazla bi şey beklemeyin.

(bkz: durumumuz yoktu kardeş beslenemedik)

edit 2: entryi son oylamalarda görünce gene yazmak istedim. sınav vardı ayık kalabilmek için içiyordum ben bunu. o sınav da olmadı maalesef. hey gidi benexol.. önümüzdeki günlerde işe başlayacağım gibi ve gene alacağım bundan. bakalım o nasıl olacak. muhtemelen gene gelirim buraya.

edit3: arkadaşlar 5 aydır çalışıyorum. aralarda gene aldım tabi bundan. o değil de yani 5 ay ne çabuk geçti ya. haziran geliyor. zaman çok hızlı geçsin istiyorum. ne olacaksa bi an önce olsun. şu atama olacak mı olmayacak mı. beklemek ne yorucu bi şey ya. öyle kuru kuru beklemiyorum tabi de. şu hayatta bi b planı olmalı insanın. hatta siz c planı bile yapın. nolur nolmaz.

he bu arada, birinden hoşlanın. benexol'e falan gerek kalmaz; alarmdan önce uyanırsınız. bi de önemli olan nedir biliyor musunuz? ruh eşinizi bulabilmek. çünkü onu bulana kadar hep yarımsın. bugün annem deid ki o insan gelene kadar dünyan yarımdır. çok doğru. o doğru insan sizi yoran biri olmaz muhtemelen. derin mevzular çocuklar.. alın hadi.. https://www.youtube.com/watch?v=7bmyhj_uqne

bir daha edit: arkadaşlar ben atandım. başka bi şehirdeyim resmen. kendimi bi yandan buraya ait hissediyorum. bi yandan da sanki ömrümün sonuna kadar burda kalmayacakmışım gibi bi his var. ilginç ya. güzel olsun her şey. https://www.youtube.com/watch?v=sag4wfcwune

edit 5bin5yüz: yeni atandığım yer aşırı küçük bi yer. hap gibi bi yer maşallah. gerçekten sıkıştırılmış bi ilçedeyim. her şey var emniyeti osu busu. hepsi de aynı yerde he. hap gibi dediğim gerçek bi şey yani. merkezde hepsi bir arada. sonrası iki üç ev. sonra da bitiyor zaten. dağlarla çevrili her tarafım. dağları görüyorum. kendimi hobit gibi hissediyorum bazen. ve shire gibi bi yerde yaşıyorum, cidden bak. milyonlarca ağaç var. huzur veriyor ve huzurdan geberip gideceğim burda sanırım. insan yalnızlığını daha bi hissediyor böyle yerlerde. durup durup şükrediyorum, orası da bi gerçek tabi. ailemi seviyorum. arkadaşlarımı seviyorum. geçen pembe oje gönderdi arkadaşım. burda alabileceğim yer yok çünkü. pembe mat oje. asla kullanmam ama bunu sevdim. kargoyla bişiler gelince aşırı mutlu oluyorum. sevildiğimi hissediyorum falan. kehkeh. allah sağlık versin.

bi de eğer burayı okuyan varsa ki bence ruh hastası. evet. ruh hastasısınız ama sizi de seviyorum. ne diyodum.. etrafınızdakilerin kıymetini bilin. kendinize yakın gördüğünüz, o enerjiyi hissettiğiniz kişiye asla uzak davranmayın. denizde balık çok vs demeyin. balık malık yok. o sulara da lağım karışmıştır belki. bilemezsiniz. içinizde bi yerde, derinden güvendiğiniz birinden vazgeçmeyin. hiçbir flört, o muhteşem hissi vermez size. geçen arkadaşlarla konuştuk. iki tane arkadaşım var aşırı konuştuğumuz. gene muhabbet döndü yalnızlığa geldi. ilişkilere falan. birine derinden inanmanın o iç huzuru başka hiçbir şeyde yok. kaybetme korkusu iyidir ilişkilerde ama beni beğenmezse, giderse korkusu gerçekten berbat. bu korku başka. muhabbeti öldürür bi süre sonra. en iyisi olacağım diye uğraşırken kendiniz olmaktan çıkarsınız. ne öpüşmeler güzel olur ne de muhabbet.. seni olduğun gibi seven birinin olduğunu bilmek ne büyük nimet ya. vallahi.. insanın egosunu acayip besleyen bi şey bu ve daha başarılı olmanızı sağlar. bunu sağlayan insan egosunu size karşı tutuyodur. o insanla yaşanır.

http://www.izlesene.com/…dirim-adsiz-huzun/7832948#

edit akbayram: sinav icin merkeze geldim. hap gibi bi odada kaliyorum. yurtta kaliyorum su an. yarin gene inime geri donecegim. burda cok sevdiğim kafa bi arkadaşım vardi. hastalandigi icin mal mal yurt odasında takılıyorum. rome dizisini bastan izliyorum. bi de aski memnu'yu.

o dizi gercekten baska gencler. bak 5 yil gecti uzerinden ve ben gene izliyorum. firdevs hanimla politik olmayi öğreniyorum. yolunda ilerliyoruz firdevs reyiz.

size anlatacak guzel bi hikayem yok inanir misiniz. buraya deli kar yağmış. bugun de hava güneşliydi. nasil bi sevinc bendeki gorseniz. önüne baik atilmis kedi gibi sevinc icindeydim. o sevincle kantinde oturdum tabi. öğrencileri izledim. bu arada bisi fark ettim ben. butun kizlar ayni. vallahi bak. kiz yurdunda kalınca daha bi iyi fark ediyosun. istisnasiz hepsi traktör tekeri gibi bi bot, üzerine tayt ve beli gosteren bi kazak. kis olduğundan baronlara benzeyen bi mont. al sana hepsi fabrikadan cikmis gibi. he bi de bordo ruj. yani bilemiyorum ya. ozgun birini goremedim. pakistanli biri var o da yöresel giyiniyor. isteyen istedigini giysin tabi. nasi mutlu hissediyosaniz oyle olsun.

burda o kadar yalnizim ki. iki laf edip kahve icecegim biri olaydi keske ya. telden giriyorum simdi, muzik aticam daha sonra. ogrenci islerinin anahtarini almislar. yoksa girip pc.den harika bi sarki atardim.

edit dit: melabaa https://www.youtube.com/watch?v=dloo-ekdtcm

güneşli ve buz gibi bi havadan yazıyorum bun satırları. yan taraftaki dede gene ineğinin pisliğini ordan oraya taşıyor. kaldır bunu koku yapıyor dedik. ben kendimce çözüm bulacağım siz bana bırakın dedi. üstüne toprak atıyor pisliğin. mükemmel bi çözüm. daha dün kar yağdı ve bugün güneş var. karlar eridi. bizim toprak oldu sana çamur. çamurlu tezekli süper oldu. aferin çok güzel düşünmüşsün dayı dedim. içimden dedim.

aslında canım sıkkın, düşünceliyim. kimse işlemediği günahın masumu değildir diye çok güzel bi laf var. bi şey başına gelmeden anlamıyosun. bi arkadaş var burda. olur olmadık konular hakkında ahkam kesiyor. başına geldiği zaman da ah vah ediyor. ya susucaksın. şu dünyada, bilmediğin/empati yapamadığın olay hakkında atıp tutmayacaksın. sonra fena çuvallıyor insan.

her keskin konuşma senin radikal ve doğru olduğunu göstermiyor. atara atar gidere gider bu alemde şeklimiz yeter minvalinde insanlar var etrafımda ya. valla dişe dokunur bi tecrübeleri de yok. çünkü yaşadığından bi şeyler anlamış insan olaylar hakkında boş beleş konuşmaz. böyle konuşmaya hem istek duymaz hem de bunalır. özellikle evlilik, kadın erkek ilişkileri konusunda.

bak sözlükte çok güzel adamlar, kadınlar var. tecrübeleri tecrübem oluyor. delice okuyorum onların yazdıklarını. bu adamlar realist. bi çok şeyin farkında. kimisi evli, kimisi evlenip boşanmış. belli ki görmüş geçirmişler. ve yol yordam bilen insanlar. gayet keskin yazıyorlar ama onların dedikleri rahatsız etmiyor. çünkü o kadar net ve güzel ifade ediyorlar ki kendilerini, çamur atmak istesen de atamıyorsun. öyle bi keskinlik var. bunu seviyorum işte. böyle insanları çok seviyorum. sana bi şey katıyor. günlük hayatta pek denk gelmiyosun bu tiplere çünkü aşırı konuşma gereği duymuyorlar. hayat tam da onların yaşadığı gibi aslında. işte geri kalan insan yığını da lafları ve varlığıyla kalabalık yapıyor. anlayıp dinlemeden car car konuşan tipler vallahi ömür törpüsü. sktir git dememek için tutuyo insan kendini. o yüzden bu tiplerin yanında asla konuşmayacaksın. bırak konuşsun. belki kendi dediğini kendi duyar.

aylar sonra gelen edip: merhaba dostlar ve hep dost kalanlasjjljslskal

saka ya. remazan ayindayiz ya o bakimdan şeyettim. igrencim ama napayim tutamadim kendimi. bu yüzden cehenneme gitmeyeyim insallah. evimdeyim ben. dun gece geldim. dun guzel bi geceydi bol bol dua ettim yolda. yolcunun duasi kabul olurmus derler ya, insallah olur. benim bi durumlarım var. ilçede yaşıyorum atandigim yerde. merkeze gecme sansim var. tamamen allah'a kalmis bi olay. yani.. bilmiyorum ya. belki yaşın getirdigi bi sey. sanki bi seylere gec kaliyomus gibi hissediyorum. hep bi telasli goruyorum kendimi ya. ataninca her sey duzelicek saniyodum. kucuk yerde yasamak sıkıntılı. küçük yerdeki akademisyenlerin hali tavri sıkıntılı. gerci akademisyenin tribi nazi her yerde ayni. onun disinda insani cok kapali. ama su var, o mutaasip dedigin insanlari bi acayip. kimin eli kimin cebinde belli degil ama mutaasip (!) valla ne diyeyim ki.. insanin olduğu yerde her sey olabilir. su yasima geldim; bi seyleri anladim, çözdüm saniyodum ama anlamamisim. burda sunu iyi ogrendim, gormeyeceksin. gorsen bile gormeyeceksin. ve yapilan her iyilik ve kotuluk sana geri donuyo. er ya da gec. allahtan dilegim tez zamanda gelsin.

sehir merkezinde yasamak daha iyi. sehir insani höm höm olabilir ama senle fazla ugrasmiyor. küçük yerin insani seni taniyor, hakkında her seyi ogrenmeye calisiyor. sonra seni oyle bir kullaniyor ki, hayret ediyorsun. merkezde ugrasacak bisiler bulursun. en olmadi atarsin kendini disari gezersin. kucuk yerde nereyi gezicen..

su an ne olacagi belli degil. belirsizlik insani öldürüyor. evimde annemin mor koltuklarinda oturuyorm simdi. insanin evi baska.. annecim hep der ki , icini temiz tut. biz size haram lokma yedirmedik, allah hayirlisini verir size.. babama da dua ettiriyorum. babanin duasi daha gucludur derler. hani beddua ederse de tutar duasi da.. bazen benim istediğimi soylemiyolar delirtiyolar beni ya. ya neyi dilersen o gerçekleşir. enerji denen bi olay var su dunyada. ben bisi diyorum onlar baska bisi. allah da ona gore veriyo iste. o da kararsiz kaliyo belli ki. tovbe yarabbim. hayirlisi tabi de.

annem adile nasit'e benziyo. guldugu zaman hop hop göbeği sallaniyo. kihkihkih diye guluyo. dun gece beni almaya geldi yolda karşıladı. baktim uzaktan bi sey kosuyo hoppidik hoppidik. korktum ilk, karanlikta kosan birini gorunce. bi baktim annemmis. gadin dedim, goşma dedim. egeliyiz de biz. asdjklajlj

ya arkadaslar, sevgili insanlar. romalilar ! benim icin guzel seyler dileyin. merkeze geceyim. amin. bayram dönüşü belli olcak her sey. bakalim..

20.07.2016 editi: allah insana hayirli bi is arkadasi versin. vallahi asiri cektim bu durumdan. cekilecek cilem varmis belli ki. ömrün iste geciyor ve o insandan hayir gelmiyorsa vallahi dayanilacak gibi olmuyor. ne diyim ya.. gene de bana yamuk yapana yamuk yapmiyorum. eden bulur cunku.

03.11.2016 editi: merkezdeyim ben. yani bi süreliğine de olsa rahatım. çok tatlı bi evim var. düzenim oturdu şükürler olsun. allah beterinden esirgesin. sorunlar var tabi ara ara ama aklım rahat en azından. şükür. bişiler anlatıcam ama mecalim yok.. mesai biticek bi on dk sonra. yalnızlık felsefe yaptırıyo insana. bi ara yapıcam gene..

28.12.2016 editi: bazen aşırı bunalıyorum ve aşırı üzülüyorum. çok yalnız hissediyorum. aynı hisleri taşıdığın insana denk gelmek ne büyük nimet.. karşına her zaman düzgün insanlar çıkmıyor. allah bazen denk getiriyor, bu kez de sen bilemiyorsun. bazen uğraşsan da olmuyor. nasipten öteye yol yok. yani ne yapmalı bilmiyorum.. çevreye göre değişmek istemiyorum. değişemem çünkü. statü tabiki önemli ama sırf statüsü yüksek diye birine ilgi duyamazsın. ya da senden kafa olarak ve maddiyat olarak çok uzak olan insanla da yapamazsın. insan yalnız kalamayan bi varlık. ben özgürüm, iyiyim triplerinde olanlar, o napmış bu evlenmiş mi diye bakar facebook'undan ya da instagramdan.. dengini bulmak ve o ilişkiyi dengede tutmak ne kadar zor. dünyanın en zor şeylerinden biri. özgüven meselesi falan değil bu. empati ve özsaygı meselesi. kimsenin ne dediği önemli değil. senin ne hissettiğin mühim.

mer haaa baaaa editi: okuyan olmasina cok sasirdim ya. siz beni bi sevdiniz bence asjlsjsjajjk

aylardan gene ramazan. biri begenmis de geldim gene buraya. gene memleketimdeyim. evimdeyim. aile evi baska. bi rahat ya. bugun dolasmaya ciktik. mac'in bi urununu aldim, kiydim paraya. nasil mutluyum bi bilseniz. babama cok şık mavi bi tişört aldik babalar gunu şeysi diye. canim benim. kehkeh diye guluyo sevinince. baba ya, oyle gururlu seviniyo.

bu arada, evimin balkonunun kapisini kilitlemeyi unutmuştum. servis beklerken aklima geldi. aslinda yolda da gelmisti. bu acayip bi his. geri dönemedim ama icim de huzursuz. terminale kadar geldim öyle ya. sonra sevdiğim bi abla var. aradim atladi geldi. anahtarimi aldi evi kitlicek. sag olsun. su iki yilda cok guzel bi insan tanidim ya. sukurler olsun. anahtar emanet edebiliyorum. zor animda yanimda. hic kimseyi bilmedigin bi sehirde bu lukstur arkadaslar. bi an gelir, sukredersin ya. oyle bi guzellik bu. cok sukur. hayatta cok guzel seyler var aslinda da yetinmeyi bilmiyorum pek bence. istedikce istiyorum. ama allaha zor gelmez ki. gene de isticem ya. asjkaksjsk isteyin vereyim diyo cunku. amin.

bisi diyim mi size. yani ben bisileri hissediyorum. ruyama falan giriyo mesela biri. bi kac gun icinde yaziyo bana. bu herhangi biri ama ozel degil sadece. kalpten kalbe yol var arkadaşlar. cidden var. su dunyada yasamamiz cok acayip geliyo boyle anlarda. hem her sey bos hem her sey anlamli. allah cidden guzel insanlara denk getirsin.

23.09.2017 editi: arkadaşın biri mesaj atınca geldim gene buraya. epeydir yoktum ve neler neler oldu bilseniz.. hani birine her şeyi, anlatmak istersin ama nerden başlayacağını bilemezsin. sanki kusuversen hööeeeggghh diye, biliverse karşıdaki bi çırpıda.. öyle bi hal işte. bu süreçte şunu gene gördüm ki, men dakka dukka! türkçesi eden bulur.. olayları anlatıp içimi şişirmek gibi bi niyetim yok ama gerçekten eden buluyor. bazen kendi kendime bişileri sorguluyorum. evde yalnız olduğum için vaktim çok oluyor asdlşakjklş öhmm.. hayatta neyi seçersen o oluyorsun. mahalle delikanlısı edebiyatı yapmayacağım tabiki de gerçek bu. allah'tan güzel şeyler istemek önemli. ben çok sabırsız bi insanım. bi şey o an olsun isterim. halbuki istediğin şeyin sana uyması da önemli. bazen ne istediğini bilmek de yetmiyor. ve fark ediyorum ki bekleyince her şey ayağına bi şekilde geliyor. öyle boş beleş bi bekleme değil. candan isteyerek beklemek. çok garip ya. bi benim mi başıma geliyo acaba bu. neyi bi anlığına candan istesem, biraz zaman sonra ayağıma geliyor. sabretmek, beklemek ne önemliymiş ya.

23.12.2017 editi: merhaba.)

mesaj attılar ve geldim. demek ki bu anı bekliyomuşum. ajkljasldkjl
    bir buçuk ay kadar önce görev yerim değişti. çok daha iyi bi yerde başladım. mutluyum. şimdi yıllık izin aldım. baya uzun süredir evdeyim. annem geldi. şu an kar yağıyor iri iri. öyle güzel ki.. annem hikayeler anlatıyo. geçmişte ne olup bitmişse anlatıyo. bazen olaylardan, zamandan ve mekandan kopuyorum dinlerken. dıdısının dıdısı. maşallah zehir gibi hafıza var gadın anamda. ama bu ara biraz yaramaz. sürekli evde bi şeyleri bozuyo. tv, aspiratör. dün de şartel attırdı. ben yukarı kaldırdıkça atıyor şartel. kapıcıyı çağırdım. telin fenerini açtım bekliyoruz. annem suçlu çocuklar gibi omuzlarını düşürmüş ellerini önde kavuşturmuş göbeğine koymuş. ''ben çok pahallık * işledim çok zararlıyım ben '' dedi . ajaldksjalksdjklj gidip sarıldım olur mu öyle şey diye. olaylar seni buluyo anne dedim. ahaha

insan özlüyo tabi. bundan bi buçuk ay kadar önce de annem, babam ve ablam gelmişti. onları güzel yerlere götürdüm, gezdirdim. bu büyük bi gurur cidden. şükürler olsun. güzel sohbetler ediyoruz iyi geliyo insanın ruhuna. her şeyin bi zamanı var derler ya. bu lafa inanmak istiyor insan. annemle konuşunca inanıyorum. çünkü biz 13 yıldan sonra olmuşuz. insan yaş aldıkça fark ediyor kendi anne babasının hayatını. ne kadar zor bi şey düşünsenize ya. benim bi arkadaşım sadece 1 yıl bekledi çocuk için. öldü öldü dirildi. ağladı tüketti kendini. annem 13 yıl beklemiş. off allahım. insan, hayatta hep sınav halinde. bak şimdi çocukları var ve onların yanına gezmeye geliyor. bana kızartma yapıyor. başka lezzetli yapıyor. sabahları gözümü açıyorum bazen sabaha karşı. annemi, yatakta oturmuş dua ederken görüyorum. perdeyi açıyor dışarı izlerken dua ediyor. içim bi garip oluyor ya. vallahi. allah şu dünyadaki sınavımızda yardımcı olsun bize.
    biriyle tanışmıştım ben. dürüst ve temiz geldi. birini görünce bu ''o kişi'' dersin ya, öyle biriydi. yalnızca bir kez görüştük ve asla unutmadım. aklıma geldikçe dua ederim, allah yolunu açık etsin diye. şimdi nerde ne yapar kimbilir. beni birileriyle tanıştırıyorlar sıklıkla. hiçbiri içime sinmiyor ya. tövbe yarabbim. nasıl olacak bu işler bilmiyorum. o içime sinmişti ama olmadı. kısmet. ben o insanı tanıyınca kendimde şunu fark ettim, insan içinin ısındığı biri olunca korkmuyor. telaş yapmıyor. bi de annemden dolayı içime rahatlık geliyor. çünkü her şeyin zamanı var.

bu arada biraz iyileşince dans kursuna başlıcam. evde kendim ediyorum ama daha iyi yapmak istiyorum. çünkü huzur kaçıran insanla konuşmaktansa dans etmeyi ve dizi izlemeyi tercih ederim. bbbb neden uzak duruyorsun diyorlar. çünkü siz bana bir şey katmıyorsunuz.

7martediti: dansa basladim ben. bachata. aslinda bayagi keyifliymis. insanin hep dans edesi geliyor. daha fazla calismak istiyorum ama kurs gunleri sinirli iste. iyi bilen bi partner olsa geri kalan gunlerde de calisabilirim.
    bi de baska bisi daha oldu ama onu tam diyemiyorum simdi. du bakalim zaman gecsin bi. daha belli degil hicbisi.
    bu arada tuhaf ve guzel ruyalar goruyorum. sanki bana bisi soylemeye calisiyor. en umutsuz anlarimda oyle guzel anlami olan ruyalar goruyorum ki.. hayirlara ciksin. bi seyi oluruna birakinca zihnen, o sey gerceklesmeye basliyor bi de. cok garip ve bu kacinci yani. zihnen serbest birakicaksin.

01.04.2018: bi aksam vakti lambaderimin altinda kanepeme uzanmis yaziyorum bunlari. su an sukurler olsun cok huzurluyum. bazi seyler oldu beni uzen. ama kader iste. bazen ust uste gelebiliyor. is yeri olsun ozel hayat olsun. evli arkadasimla konustum. bosanma olayi gundeme gelmis. simdi aralari iyiymis ama. aileler sorun cikarinca ciftlere sirayet etmis tabi. evlilik beni artik korkutuyor. bi yandan sevdigim insani gorme, dokunma fikri cazip geliyor ama olumsuzluklar? bu beni korkutuyor. kime guveneceksin? en basit bi olayda bahaneyle kacan insandan allah esirgesin. ben birini begensem, muhabbet de edebilsek, dokunmaktan da cekinmesem, o kisiyle iliskiye adim atarim. hic tereddut etmem. kim eder ki zaten.. bazen bazi seyleri sen oldu, uydu zannetsen de olmamis oluyor. bi biraz uzuyor. gene de guvenim kirilmiyor ya. baska birini begensem gene ayni heyecanla ilerlerim. cok netim ve sefkatliyim bu anlamda. yeter ki karsimdaki bahane bulmasin bana. cok guzel severim biliyo musunuz. cidden.. su an olsaydi mesela oyle guzel olurdu ki. yutuuptan bisiler bakardik ya da film izlerdik. esasinda istedigim sefkat gostermek tam da su an. belki bi yerlerde hissediyordur kimbilir..

08.05.18 edit akbayram:

mesaj geldi ve burdayim. hemen anlatayim. dans ediyorum acemiyim su an ama cok guzel hissetiriyor. bachata yapiyorum. salsa biraz biliyorum. gecen partiye gittim. profesyonellerle dans etmek oyle iyi hissettiriyor ki.. daha once de parti olmustu ama onda cok iyi degildim. yeni hareketler ogrendikce guzellesiyor. daha iyi olmak istiyorum. bu sevincimi gelip paylasayim istedim. beyler bayanlar. kesinlikle dans ogrenin. yakin temas bu ne vs demeyin. cunku dans ederken oyle sapikca hisler olmuyor. ozgur hissediyorsun. bak baslayin bi iki ay, bana hak vericeksiniz. istanbul izmir'de olanlar cok sansli cunku partiler daha fazla oralarda.

onun disinda hayat iyi gibi. bazi aksilikler var. sorumlu oldugum insanlar iyi niyetimi kullaniyor. bi ayar vericem onlara. amirlik yapmak hos bisi degil ama bazen mecbur kaliyorsun. illa ezeceksin illa. hayret yani..

hayatin tadini olabildigice cikarin. hep derlerdi de sallamazdim bu lafi. ne kadar cahilmisim ve onlar nasil da hakliymis.. elalem ne dusunur demeyin. bol bol gezin. dans edin. hayat bitecek bi gun. olum en hakiki gercek. ve su dunyada insallah guzel insanlara denk geliriz. su aralar acayip sosyalim. ve bunun guzelligini su yasimda anca anladim. kim sizi asagiya cekiyorsa, o insana sktiri cekin. haddini bildirin. bakin nasil duzeltiyor kendini size karsi. olum olan dunyada sizi surekli asagiya ceken birini napicaksiniz allah askina. usturuplu sekilde sktir cekin ve umursamayin. salaga bak. kendi asagilik olmasa sizi degersiz hissettirmeye calismaz. bunlar ozsayginizi bitirmeye calisan tipler. musaade etmeyin ya.

09.06.2018 editi: memleketime geldim gene ramazan bayrami icin.
    ya hissettiklerimi anlatabilsem keske. her seyi oluruna birakin. hayirlisini isteyin. valla bak. dua edemez oldum ben son zamanlarda. ama bi kac gundur edebiliyorum cok sukur. kendi kendimi yormusum. bak mesela ilk basta atanip atanmayacagim bile belli degildi. yuksek bi puan almama ragmen kadro azligindan atanamicam diye korkuyodum. ama atandim. allah dualarimin karsiligini verdi. ne dilediysem oldu. nankorluk edemem. cok sukur. isyerimden tut komsularima kadar dua etmistim. hepsi kabul oldu. ablam nisanlaniyor. benden once evlensin diye dua ettim. cunku hassas biri ve onu cok seven biri olmali. bunu ben gormeliyim. gordum. nisanlanicak bi kac gun sonra cok sevdigi ve onu gercekten seven biriyle. hayat garip. o da cok seyler yasadi. surda anlatsam oha dersiniz. umut her zaman var inanin bana. ben de bazen kaybediyorum. yasadiklarina bi bakmali insan bu durumda. ne dilediysem vermis allah. sukurler olsun. o dileklerimi de verecek gibi hissediyorum bazen. kalbimi temiz tutuyorum. umudumu yitirdim dedigim zamanlarda bile bi yerde buyuk bi inanc var. bunu goruyorum. allah da goruyo bence. insallah..

26.06.2018 edit pakbayram: basim agriyor. dusunceden kaynakli bi bas agrisi bu. kotu gunler yasadim biraz. hayal kirikligi berbat bi sey. insani sersemletiyor. yemek yiyesin gelmiyo, konusasin gelmiyo.. zaman yavasliyor. insan bazen, birine sebepsizce sevgi besliyor kalbinde. hissediyosun o insani. deger vermek tam olarak bu iste. sebepsiz sevgi duymak. her zaman karsiligi olmuyor. sen onu kalpten hissettigin icin benimsiyorsun. benimsemek gercekten herkese olan bisi degil. yüce bir duygu. karsilikli nasip etsin allah ne diyim.

20.07.2018: acaba bi gun suraya gelip cok mutluyum diye yazacak miyim.. huzurum var ama mutlu degilim. asgari bi mutluluk var. saglikli olmak, hayatin stabil akmasi vs. bunlar şükür sebebi tabi de. hayalindeki gibi olmuyor hicbir mutluluk. o da ayri bi gerceklik. surdurulen sey mutlu ediyor.

10.09.2018= hayatima biri girdi. tanima asamasi henuz onu belirtmemisim. cok ilgili. kibar, dusunceli ve yakisikli biri. isi gucu de var. cok enteresan. saskinim. benden hoslaniyor belli ki. özenli davraniyor. ne dusunecegimi bilmiyorum. ilk gordugumde bu bana bakmaz dedim. sonra bakti. saskinim. gerildim de biraz niyeyse. bana kitap almis gelirken. ortak hayallerimiz var cok ilginc. o da dusunuyormus ayni seyi. yaninda rahat ve samimiyim. nasil oldu anlamadim. bu bilememe durumu geriyor biraz beni. efendi biri ama bi yandan da komik. zipir bisi belli ki. o yonunu daha cok gosterirse kesin severim. allah allah ya.. hayirlara ciksin bakalim..

22.09.18: hayirlara cikmadi. bi hafta tatildeyken ben, bi seyler oldu. yanildik birbirimiz hakkinda dedi. ilginc. bu derece buyuk hisler besledigini soyleyenin bunu demesi garip. temkinli olmakta yanilmadim gene.

13.10.2018 saat gece 01.11: icim o kadar sıkkın ki.. ruhum daraliyor. cok agladim gene. aglamasam rahatlayamam. aksam yemege gittim arkadasa. evime geldim. yapayalniz ev. biraz korktum. dus aldim ama tedirgin sekilde.
    bazen ruyalar goruyorum. mesela birini gordum. durumu kotuydu ve ruyamda beyaz gomlek giymisti. ruh hali canliydi iyiydi. muhtemelen gercekteki o sıkıntısı biticek onun. bazen malum olur boyle. arayip ne oldu durum diyemem ama belli ki iyiye gidecek. cunku allah gosterir bana. bunu baskasina anlatsam deli derler ama var boyle bisi. o kadar ruhum daraldi ki dua ettim. sonra karsima sabirla ilgili bi yazi cikti. telefonda hic benzeri bisi bile aramamisken. belli ki daha sabretmem gerekiyor. icim daraliyor..

22.10.2018= dun gece parti vardi. gittim iki dans ettim. iyi geldi. dans etmek ruhu hafifleten bisi. sonra ne oldu dersiniz? evime gittim kös kös. insanlar o partilerde iliski ya da flört vs. var saniyor. bende oyle seyler olmuyor. kendimi cok iyi hissediyorum yalnizca. ozgur ve seksi hissediyorsun kendini. sonra eve geliyorum ayni yalnizlik ayni ozlem.. ruh esini bulamadiktan sonra hep eksik kaliyor..

04.11.2018: bogazim asiri agriyor ve aciyor. konusamiyorum. ailem geldi yanima. konusamadigim icin icimden kendi kendime konusuyorum. annem benim icin tursu yapmis. o tursuyu birine vermek icin getirmis ama. o kisi de gelmedi buraya. yani beni dusunerek hazirladigi sey gene bana kaldi. nasip iste dedi. herkes kendi nasibini yer dedi. insana bi rahatlama geliyo boyle dusununce. bazen de ne kadar yakisikli guzel olursa olsun kalbinde yer acamazsin bazisina.. insan birine sebepsiz sevgi besliyorsa o gercektir iste. donup dolasip ona gitmek istersin. onla konusmak iyi gelir. guvenirsin anlatirsin ozel seyleri. candan ercetin'den gelsin,, iste boyle bir hal icindeyimmm aslinda derin keder icindeyim.. aklim halen o bi kere gordum dedigim kiside. sonra gene gordum onu. gene gorucem.. diger hickimseye oyle candan sevgi beslemedim. ustelik erkeksi geliyor cok.

29.11.2018= umut işkenceyi uzatan bişi. bütün bu umutlar kötü. yalnızca yaşamak lazım. önüne ne gelirse artık.. boyun eğip, kabullenip.. bazı şeyler çalışmayla elde edilmiyor. ''çok çalıştım allah 100 üzerinden 80lik bi sevgili verdi oley'' gibi bişi yok. bi bok olmuyor yani anlayacağınız. şu yaşıma kadar bildiklerimden yanıldım. ne salakmışım. hayır, bu hayatın akışı ve ilişkilerin böyle yüzeysel oluşu halen kabullenebileceğim bişi değil. benim için çok zor. yıldım. candan davranmayan siktirip gidebilir hayatımdan. kalbim dayanamıyor..

09.12.2018= evli ya da boşanmış kadınların hikayelerini okuyorum burda. entryler arasında gezerken bi kadın gözüme çarparsa hemen sayfasına gidip okuyorum bi çırpıda. canım acıyor. dua ediyorum karşılıklı değer bilinen bi evliliğim olsun diye. hiç evlenmedim ben. nickten yanlış anlaşılıyor genelde.

pazar bugün. kendime pırasa yemeği yaptım. çay da koydum. sabahtan biraz dua ettim. hayatım iyi şükürler olsun. çok tatlı kanepelerim var. halım kırmızılı siyahlı harika bişi. bi parfüm aldım kendime. kokusu muazzam. lotus çiçeği.. her şeyin zamanı var. boşanmış kadınlara bakıyorum. hepsi severek başlamış. kimisi başından belliymiş olmayacağı. evlilik sözleşmesi istemiş biri mesela. sözleşme masrafı yaklaşık 1000 lira olunca vazgeçmiş. ne kadar acı şeyler bunlar ya.. kalbim acıyor bu tip şeyleri okudukça. halbuki benim düşüncemde candan sevmek ve değer vermek var. karşılığını da görmek istiyorum. böyle skimsonik evlilik hikayesine dahil olmak istemem mesela. gerçi kim ister de.. aslında her şey nasip kısmet meselesi. yaşanacak olan yaşanır. kaçamazsın. insan gördüğü halde diretebiliyor. bi salıver gitsin ya. sal gitsin yani. sen iki adım atarken o bi adım gelmiyorsa olmaz zaten. ama işte insan oluverir zannediyor. mental olarak salıvericeksin. yapması güç bişi fakat yapabildiğinde kuş kadar hafif olursun.

13.01.2019= dun dans gecesine gittim. bi harikaydi. ayaklarim agriyana kadar dans ettim. ritmi yakalayabildigin biriyle edilen dans muthis hissettiriyor cidden. salsa cok yoruyor. bachata baska guzel.

18.01.2019= mesaj atilinca geldim. kurumda bi sinava hazirlaniyorum. bu ara yogunum. iyi de geldi hani. ders calismayi ozlemisim.
    bi ara birileriyle tanistirdilar falan ama olmadi. olmuyor. o cekim ve sarilma istegi olmuyor. olsun diye telkinde bulundum kendime ama nafile.. arzunun pazarligi olmuyor.. soguk soguk davraninca karsidaki de umudu kesiyor tabi. guler yuzlu ve sicaksin ama yakin degilsin deniyor. diyemiyorum ki ben seni cekici bulmadim ondan diye.. herkese olmuyor bu sey. evdeymissin gibi hissettiren insan ozleniyor. bak ders calisiyorum simdi. hemen bisiler atistirdim. halbuki olsaydi oyle biri cay demlerdim. biraz ders calisir biraz onun yanina giderdim. bu sicaklik hissi harika bisi. arkadasimin sevgilisi geldi de bugun. ondan bi imrendim gene. negzel sey di mi.. yaptigim kekler de artmazdi hem. yerdik.
    https://m.youtube.com/watch?v=qh8dl-yftxe

02.02.2019= deger vermek ve o degeri anlamak bi kültürdür arkadaslar. bu kitaplarda yazmaz. öğretimle de ilgisi yoktur. degeri anlamayan ve nezaketten fersah fersah uzak kimseler sorunlarini cozup oyle gelsinler size. nazik oldugu zannedip davranislarina bunu yansitmiyorsa biri, odunun tekidir. odunu da siz yontmaya calismayin, elinize kıymık batar. kendini duzeltsin, ozenli konusmayi ogrensin kendi basina. insan midesi bu nezaketsizligi kaldiracak kadar guclu degil. tatli konusmak meziyettir.

14.02.2019= kısa sürede yasanan mutluluk ve ardindan gelen felaket bi üzüntü mü daha acı verir yoksa o mutluluk hissinin hiç olmayışı mi diye düşünüyorum bazen.
    acı vericekse bisi hic olmasin daha iyi denir ya hani. hangisi daha iyi bilemiyorum. kafam dolu bugun.

26/02/2019= https://www.youtube.com/watch?v=c4cmj7qqbmi
    ben geldim. şu şarkıya bayılıyorum. pc'den giriyorum. demek ki destan yazcam şimdi. asdkljlksjd
    iş yeri öyle karışık ki beni aşırı sinirlendiriyor. usulsüz işler öyle çok ki... günün sonunda bizim başımız ağrıyor. bugün gergindik birimcek. her şey ters gitti. akşam arkadaşımı çağırdım da iki normal konuştuk. iyi geldi. eskiden ablamla konuşurdum. ablam yazın evlendi haberiniz var mıydı.. allah bi duamı daha kabul etmişti bak. gözüm arkada değil artık. eskiden terminale yalnız gelirdi beni geçirmeye. içim parçalanırdı. şimdi eşiyle bırakıyolar beni. negzel di mi. artık iyi hissediyorum buraya gelirken. ama eskisi gibi konuşamıyoruz pek. hele o düğün günü.. düğünden eve geldik ablam yok.. ilginç bi histi ya. çünkü ben memlekete gidince gece sohbetleri ederdik ablamla. artık yapamıyoruz.. mutlu olsun da önemli değil^^ allah gönlüne göre verdi ablama. tam yaşında istediği gibi oldu evliliği. bir tek bile sorun çıkmadı o düğün olaylarında. aileler son derece uyumlu. sanırım bu sebeple iyi geçti. çünkü herkes bi geriliyo illaki. maşallah tabi. allah bi ömür geçim versin. düğünde de hep oynadım, tam gelinin kız kardeşiydim yalnız öff asdlkjasdlkj elbisem harikaydı ama. vücudu saran, uzun muazzam bi elbiseydi. zarifti. tok bi kırmızıydı. saçlarımı da sıkı şekilde alttan topuz yaptım. and the oscar goes to türünden bişiydi. hey gidi.. allah mutlu insan nasip etsin cidden. hayat zaten yeterince zor. bi de karşında sürekli huysuz, kaba ve ilgisiz bi insan olursa çekilmez. iyi hissettirmiyorsa biri, neden var ki?.. hayat bişileri paylaşınca anlamlı. konuşunca, dinleyince.. bak, ben mutlu etmek istiyorum. mutlu edince mutlu olabilen biriyim. düşün bak, diyelim sevgilin var ve mutlu olsun diye bişiler yapıyosun, salak saçma tepkiler geliyor karşıdan. hoff.. zor zor. allah insana anlaşabildiğini versin. ablam mesela acayip geç hazırlanır. ben hadi hadi diye bıdı bıdı ederdim hep. şimdi ise eşi bakıyo geç olcak, gidip bişilerle uğraşıyormuş. hiç bıt bıt etmeden. ne güzel değil mi. böyle böyle basit bi sürü şey var. acayip mühim şeyler. allahım dinimiz amin.

15.03.2019: hi ! bir ogle arasi su an. dun adliyeye gittim ogleden sonra. hava inanilmazdi. ben de inanilmazdim. icim muthis rahatti. isleri hallettim insanlarla hossohbet ettim. baska bi enerji vardi dun. harikaydi. cokca sukrettim. bazen sabirsizlaniyorum ya hani. dun o anlamsiz telasim yoktu icimde. ne guzel seymis ya anda kalabilmek. tarif edilecek gibi bisi degil bu. sonra alisveris yaptim eve gectim. ve bisi diyim mi size. ben o kisiyle gene gorustum. yani bundan iki hafta once falan. cok guzeldi. ya oyle tatli ki, insanin isirasi geliyor. mutlu olmasini isterim. hani su tarif edemedigim rahatlik ve sukur hissi var ya, iste onun da yasamasini isterim. derin bi oh ceksin. kafasi bosalsin bi. guzel olsun ya her sey..

14.04.2019: merhaba. en son ne guzel hissediyormusum. simdi ise bosluk hissi. aslinda her zaman boyle de iste o gun iyi halimdeymisim. hayat oldukca stabil. insan rutinden yoruluyor. iki tane kitap aldim kutupheden. balzac'in kitabi ikisi de. sabah harika kahvalti hazirladim. olabildigince yavasim bugun. yavas ve hissiz. havalar azicik isin da yuzmeye gidicem. belki enerjim yukselir. hafta ici sabahlari enerjim yuksek oluyor. kahvaltida nihat sirdar dinliyorum. sonra da dans ediyorum biraz. gene etrafimdaki herkesten sıkılmıs durumdayim. zaten hicbir zaman cok sevmedim belli kisiler disindakileri. bazen guzel oluyorlar. tadinda kalan sohbet olunca anca. ama yalniz da bi sure sonra cekilmiyor. denge cok muhim bisi. denge ve inanc, hayattimizin en zor ve sabir gerektiren ugrasisi olabilir. bir ugrasidir bu. cogunlukla da aci ve kalp kirikligiyla yerine oturmaya baslar. gecenlerde kara deligin fotosu cekildi. cok garip geldi bana. zaten biliyoduk ama kanitli sekilde gormek.. o gunden beri garip hissediyorum. biz evimizde otururken, hayatin rutini icindeyken isigi bile icine ceken bi guc var. boyle bakinca hicbir hukmumuz yok su yasamda. telas yapmak manasiz.. bu sekilde yasanmiyor ama ara ara hatitlamakta fayda var. benim gibiler icin ozellikle..

20.04.2019: annem gene birini bulmus bana. sabah sabah arayip soyledi. istemiyorum dedim kizdi telefonda. konusucaksin hemen reddetme dedi. bikmis benim bu tavrimdan. onu uzuyomusum. ben baslarina kalacakmisim. oyle daha mi iyiymis. nolurmus bi kere konussam.

offfff. bak icim sisiyor ya. asiri sinirlendiriyor boyle seyler beni. tanimadigim kisinin annesi aradi demin. guzelce anlattim dusuncelerimi. sizi anliyorum teyze, cocugunuzun mutlulugu icin nasiptir diye on ayak oluyosunuz. dilerim herkes mutlu olur dedim. allah herkese gonlune gore versin dedim. zaten annesiyle konusmam absurt bisi. aksam da cocugu aricakmis. seytan diyo catir catir saydir.. sabir sabir.. annemle cok eski arkadaslarmis bu teyze. dedim zaten, siz annemle sohbetinizi bozmayin olmazsa cunku olucak diye bisi yok dedim. cok guzel izah ettim. bayramda gidince de kibarca istemedigimi cocuga soylerim. annem de gorusmedim diye sinirlenmez, arkadasiyla arasi da bozulmaz. benim de kafam rahat eder. bu ne ya. cidden fazlasiyla sinirleniyorum bu olaylara. sevmek, deger vermek oyle dan dun olucak seyler degil.

09.05.2019: bazi seyler degisebilir.. takili kalmamak onemli. su akar yatagini bulur.

19.05.2019: ip atlamak harika hissettiriyor. dinç ve enerjik tutuyor. sabah işe gitmeden de atlıcam bundan sonra. kehkeh^^

08.08.2019: mesaj attilar geldim. selamlar.

neler neler oldu bilseniz.. kusmak istiyorum gene, boyle bi cirpida anlatmak icin.. oncelikle tasindim. evim cok tatli. yeri daha guzel. kafe, market, kargolar, ptt gibi yerler yakin.
    o, bi kere gorustum sonra yeniden ve yeniden gorustum dedigim kisiyle gene gorustum. bu kez son oldu ama. cok safim onu anladim. halbuki yarin dogum gunum ve 30 olacagim.. cocuksu bi saflik var halen. iyi degil ama. sanirim bu hic gecmeyecek. biz yakindik ve geldik gittik birbirimize.
    bazi insanlar biz gibi degil. halbuki insanin kalbi neyse kendi de o oluyor. o hic degismiyor. cok durust gelmisti ya bana. bi yanim hala ayni dusunmek istiyor ama olanlar oyle degil.. olanlar cok dusuncesizce ve ayip. yanlis zaman desem yine de temize cikmiyor.. cunku zamanla ilgisi yok. tamamen deger vermemekle ilgili. "ben degerin kralini veririm de.." gibi bi cumle kurabildi cunku. ayip.. yaralayici.. ben benimsemedigim birine kendimi acamam. benimsedigim kisi altin gibi parlaktir benim gozumde. digerleri cazip gelmez. benimsemedigim kisiye karsi sabredemiyorum. eger olmayacagini biliyorsam hic bulasmiyorum. kimsenin ahini almadim ben. herkes kalbinin ekmegini yer. bu boyledir. zaman gosterir..

15.03.2020: selam. naber? ben superim. uzun zaman oldu. bisiler anlatmak isterdim ama anlatamam. sunu diyebilirim, daha iyi seyler oluyo hayatta. yani senin sandigin seyden de iyi bisi var. o yuzden akista kalmak mukemmel bi olay. her seyde gecerli bu. iste, askta vs. bi aydinlanma yasadim da ben :d hayat insana tahmin etmeyecegi seyleri gosteriyor.

27.10.2020: merhaba arkadaslar entryme hosgeldiniz.

asjlajskajs

uzun zaman oldu. bi hafta falan once bisiler oldu. allah allah ya. yeminle neyi dilersen o gerceklesiyor. her seferinde sasiriyorum. biriyle tanistim hemen kaynastik. degisik bisi. yani allah allah ya.. tovbe estagfurullah ya.. ihtiyacin olan her neyse sana o veriliyor su hayatta. asigim oluyorum demem asla ama su gibi akan bisiyin icine daldim gibi hissediyorum. oyle kendi halimde ve akisin icindeyim ki, yillar sonra bu seyin olmasi garip geldi. hep bi zorlama, bekleme durumlari yasamistim ben. hic ole olmadi bu. dan diye gelisti. zaman gecsin bakalim boyle, bi bakalim..

14.02.2021 = melabaaa

o kisiyle olmadi. izmir kari gibi cabuk eridi. hayirlisi. asiri kar yagdi buraya. kirmizi ojemi de surdum oturuyorum. bugun poker ogrendim. ne keyifli bi oyunmus ya. gecenlerde de pis yedili oynadik baya. bi de 101 oynadik. ben ilk kez oynadim. acemi sansi var bende. yendi bizim ekip. karsi taraf cok sinirlendi. pis yedili oynamaya karar verdik. orda bireysel oynucaktik guya. bunlar bana karsi birlesti. kartlari atarken artistlik laflar falan.. cok sinirlendim. birini isirdim. iri yari bi ayi oldugu icin tam dovemedim ama hasar verdim. iyi oldu. bi de ona yogi dedigim icin alinmis.. olacak is degil. annemle babam bize kart oyununu yasaklamislardi. bak agustos'ta 32 yasinda olucam, bu yasa kadar kart oyunu bilmedim pek. sonra iste boyle yogilerle ugrasiyorum. hos degil... onun disinda hayat stabil devam ediyor. behzat ç. izliyorum. mikemmel. is yerinde birim degistirecek gibiyim. bakalim..

05.03.2021 editi:
    https://www.instagram.com/…tfx/?igshid=n4jwgr8r0ns4

melabaaa. ya su haydo'ya cok guluyorum. miras davasi seslendirmesi vardi. ha bu rize'ye emican vefat etti diye dolanip duruyorum etrafta ya. ama buny insan icinde acmayin. ayipli biraz ashkajajs

24.05.2022: bir yil gecmis ya. selam herkese. su bi yilda asiri gezdim arkadaslar. yani ayagi yanmis it gibi ordan oraya gittim. hele hele son zamanlarda biriyle birlikteyim. dansta tanistik. ilk goruste cok begendim. ben birinden ilk goruste etkilenmeyince olmuyo zaten. o da cok tatli biri. ingiltere'de yasiyo normalde. ve bi ay sonra gidecek. allah kerim artik. yanimda yoremde birini bulamadim bi turlu. kara bahtim kor talihim. dun gene uzuldum bi agladim. son bi yilda kader, karma ile ilgili seyler okudum. size de anlatmak isterdim ama ayni frekansta olmak lazim hissedebilmek icin. kader dedigin sey, sadece senin dunyaya gelmenle ilgili degil. kimbilir kacinci kez geldik bu dunyaya. o yuzden bazi insanlar yakin, bazilari sebepsiz tiksindirici geliyor. ogrenilmis belli seyler var ve bebeklikten cocukluga kadar yavasca unutuyorsun. fakat his olarak kaliyor. neyi neden yaptigini bilmedigin seyi kalp biliyor aslinda. yani boyle konusunca cok daginik ve manasiz kaldi ama... dua her seyi degistirir dedikleri dogru iste. hep iyi seyler yazilmiyor ya kaderde. gecmisten gelen hesaplasmalarin bedelini sen odeyecek olabilirsin. sinavin bu olabilir. bu noktada dua her seyi degistiriyor iste. kocaman bir nefes verip dua etmek istiyorum sadece. eskiden olsun olsun diye zorlardim, simdi sadece mutlu olayim diye dua ediyorum. kisi ozelinde degil. iyi hissettiren biri olsun. bu kadar.

bi de hayat bu kadar pahali olmasa daha guzel olacakti aslinda. ben boyle ulke gundemini .... gercekten. euro yuksek olmasaydi baska ulkelere birlikte gidip gezebilirdik. öf.

15.03.2023 editi: 10 ay geçmiş. selamlar kenkalar. bugün hava aşırı tatlıydı burda. sıcak bile diyebilirim. izinliydim, arkadaşlarla kahvaltı ettik. ev gezmelerine bayılıyorum. hayatımda değişiklikler var. birim değiştirdim. çok da iyi, çok da güzel iyi oldu. kendime daha çok zaman ayırıyorum kafam rahat. yüzmeye başladım düzenli. su müthiş rahatlatıyor. şamanlar akarsulara çok kıymet veriyor ya, boşuna değil. su canlı ve duyan dinleyen bişi. akarsulara asla çöp atmayın der bilge kişiler. suyun ruhu sinirlenir derler. doğru. deniz de öyle, canlı. havuzdaki su bile rahatlatıyor ki klorlu bişi. deniz bulup yüzemeyince havuzla yetiniyorum. her gün bir saat yüzüyorum. dans gecelerine gidiyorum. dans etmek harika bişi ya. latin festivaline gittik geçen aylarda. tabiki kimseyle tanışmadım. ayaklarım ağrıyana kadar saatlerce dans ediyorum tabi tanışamam. öyle işte. birini sevmek bile lüks oldu ya. hayret ediyorum hayatımın bu şekilde ilerlemesine. birini sevmek mucize ya. oturdum çay içiyorum netflixten güzel bi film açtım. bu arada aklıma gelmişken, airfryer alın arkadaşlar. acayip konforlu bişi. hayat kalitenizi artıran bi ürün. öyle aklıma geldi aniden. fenomen olsaydım ürün yerleştirirdim tam şuraya. hey gidi. patates yapıyorum nefis oluyor. köfteleri eti falan harika pişiriyor. öyle işte. şu çayımdan bi yudum daha alayım. lambader açık, üzerine şal attım daha loş olsun diye. şu filmi izleyeyim şimdi. birazdan da sızarım zaten. filmdeki adam tanıştığı kişiyle tğm geleceğini görebiliyor. ne güzel olurdu ben de görebilseydim kiminle mutlu olabileceğimi. öyle işte. sizi öpüyorum kendinize iyi bakın seçeneklerinizi iyi değerlendirin. 33 yaşımdan bildiriyorum yaş ilerledikçe bencillik artıyor.
  • fiyat politikası yönünden acayip bir ilaç. bu ilacın 30'luğu 5,44 tl, 50'liği 11,84 tl yani 30'lu olandan iki tane alınca 60 tanesine 50'lik kutudan daha az para veriyorsunuz. lakin eczanede bulunan hanıma anlatamadım bir türlü.
  • sözlükteki çoğu kişi gibi hafıza kaybı ve halsizlik hasebiyle kendi kafama göre kullanmaya başladığım ilaçtır. bu ilaçla ilgili kendi deneyimlerimi aktarmak isterim.

1- hafıza kaybına iyi geliyor. odanın ortasına gelip ben buraya niye geldiydim yahu olayları azalıyor.

2- enerji veriyor; ancak -bu kısım önemli- halsizliği almıyor. yani iş yapabiliteniz oluyor ama kendinizi zorlarsanız o enerji kullanılabilir oluyor. öyle içeyim beni yataktan kaldırsın hemen, olayı yok malesef.

3-en ilginci ve zevklisi : rüyalar 1080p oluyor, rüyaların hazırlanmasında beyin hiçbir masraftan kaçınmıyor. aman efendim gemi mi lazım hemen beliriveriyor haşmetli ulu bir gemi. bildiğin apartman boyutunda filan. gördüm oradan biliyorum.

4- devamlı kullanınca etkisi azalıyor , zaten sürekli kullanımın böbreklere zarar verdiği söyleniyor. bir hafta kullanıp bir hafta ara vermek iyi bir fikir gibi. yani en azından ben o şekil kullandım. başkası şu şekil kullanır onu bilemem.

eyyorlamam bu kadar.
    geçmiş olsun.
  • içeriği vitamindir ve ilaçtır. yediğiniz yemekten kesinlikle farkı vardır.
  • insanı uyuşturup morona çevirmeden sinir sistemini düzenleyen muhteşem ilaç.
    algıda performansı yükseltmeye bire bir...
  • kırmızı eti bayramdan bayrama yiyen fakir halkımız için kurtuluş ışığı.
  • formülüne bakmak için gelmiştim başlığa ama yazılmamış henüz ve o yüzden bu hizmeti ben yapıyorum:
    vitamin b1 (tiamin) 250 mg,
    vitamin b6 (piridoksin) 250 mg.
    vitamin b12 1mg.

(bkz: apikobal)
  • annemin "bu ne be kedi gibi her köşede kıvrılıp yatıyosun!" sitemlerinin sonucunda kullanmaya başladığım eski vitaminim. redbul etkisi yapıyor ama iştahımı da kudurtuyor. 3 haftada 4 kilo vermiştim, şimdi sol kulağıma gelip "yi yi yi yi" diyor. pis kokulu şey.
hesabın var mı? giriş yap