• tarafsız bölge'de kendini izlemesini tavsiye ettiğim kişi. izledikten sonra "ben niye bu kadar saçma biri oldum acaba" diye sorgulayacaktır
  • şu anda 360'ta, vedat bilgin ve etyen mahçupyan'la tayyip'in killarini yalamaya soyunmuş sözde liberal; özde mevki sevdalısı.
  • yıllarca akp akademilerinde para karşılığı verdiği derslerle hem ihya hem de profesör olmuş, değersiz, dil bilmeyen akademisyen/gazeteci/muhafazakar/yandaş. iki kelimesinden biri vicdandır vicdansız iktidar yanaşmasının.
  • sadece anti kemalizm okumasıyla nasıl liberal olduğunu anlayamadığım kimsedir.
  • serbestiyet.com denen sitede yazıları yayınlanan kişi. son yazısı olan ihsanoğlu neyi temsil ediyor?'u okuma gafletine düştüm. daha yazının başında ihsanoğlu hakkında şöyle demiş:

"nitekim doğan medyası da gülen cemaati medyası da onu asla sıkıştırmıyor, zor yerden sormuyor."

bir anda aklıma mehmet barlas'ın karşısında sıkıştırılan, zor yerlerden soru yiyen tayyip erdoğan canlandı ve güldüm. bu yandaş takımı artık yazarken hiç düşünmüyor mudur, nedir?
  • zamanında asistanlığını yaptığı atilla yayla'nın peşinden hiç ayrılmaz. sürekli miy miy sesiyle konuşarak onun dediklerini gayet sıkıcı şekilde tekrar eden bir nevi küçük atilla'dır. elle tutulur hiçbir bilimsel yayını yoktur. bir dönem fetö'yü desteklemiş, abant toplantılarına katılmış, zaman gazetesinin ingilizce versiyonunda yazmış, hatta fethullah gülen'i korumak için genelkurmay başkanını görevden almaya kalkışmıştır. atilla hocası gibi iktidar yalakasıdır. tipik türk liberalidir.
  • ağır akp'li profesör.

- bu cümledeki çelişkiyi bulunuz...
  • akp'nin liberal kanatdan destekçisi berat özipek yazdığı kabataş savunması yazısına gelen tepkilere çok içerleyip kendini savunan bir yazı yazmış, yazı şurda

http://serbestiyet.com/…engizitorleri-ve-demokrasi/

ama asıl yazıyı okuduktan sonra aşağıdaki şu ilk okur yorumunu buraya almak istiyorum bu yazı okadar iyiki medyada bu zaman kadar konu üzerine yazılan yazıların belkide hepsinden daha iyi, üstelik de sanırım yazarı aynı cenahtah ...

"burada mevzunun neresinden baktığınızla bence çok alakası var..çünkü meseleyi o tarihteki heyecanlı,öfkeli ve bir o kadar da agresif bir dönemde bizzat dönemin başbakanının meydanlarda cümlelere basa basa bir iki defa değil defalarca, hem de elimizde görüntüler var(şimdi savcılıkta ifadesi var diyor zat-ı şahaneleri) diye diye, bağıra bağıra anlattığını, o tarihte gezi olaylarında bütün vatandaşların aynı safta değerlendirilemeyeceğini ifade eden yazarların ve haber kanallarının bu şok ve çok çok çok ağır,aşağılık hadiseyle (bir de görüntüleri birkaç güne vereceğiz dediği camide içki meselesi var)bi anda başbakanın izinden yol yürüyerek bunu bir dayanak noktası alarak haberleştirdiğini.. insan olan herhangi birini bile oturduğu yerde yumruklarını sıkmasına sebebiyet verecek, hele inancı yüzünden uzun zaman kendi memleketinde parya muamelesi görmüş olan kesimi ayağa kaldıran (buna malesef ben de dahilim) böyle kadın,başörtü,bebek,namus gibi kutsallar üzerinden bütün bir kitleyi aynı çatı altında zikretmek benim gibi sokak serserisi diyebileceğiniz bi adamın uydurduğu bir hadise olsa gülünüz geçiniz efendim..ayrıca ifade edilen 70-100 arası üstü çıplak deri pantolonlu, bebeğin alınıp atılması bir bayanın üstüne işenmesi laflarını(bence de yalan)söylemiş bir bayanın (kusura bakmazsanız), sizin ve sizin gibi düşünen taraftakiler gibi tamam kardeşim 70 kişi çok olmuş ama vücudunda morluklar var gibi veya savcılıkta ifadesi var gibi laflar etmesi ayrıca mesleyi başka bir yere götürüyor..ne demek efendim bu kadar ağır bir yalanı bizzat söyleyen(doğruluğu kanıtlanmadı malum!),ardına başbakanı,bakanları,gazetecileri takan ve aylarca herkesi zan altında bırakan bi bayanın söylediklerinin içindeki cümlelerden doğruluk gramajının ayarlanması..bence çok ayıptır bu..
    nettir efendim..
    zaten size olan tepki de bundan..mahalleden olan birinin hırsızlıklarını yüzüne bağıramıyorsunuz..mahalleden olan yalan söylediği zaman bizim mahalleden torpili geçiyorsunuz..mahalleden biri şirk ifade eden bi cümle ediversin sürç-i lisan deyiveriyorsunuz ama karşı mahalle hacca giden adamla dalga geçince adam özür de dilese esfeli safiline 75 milyonun huzurunda sokup çıkarıyorsunuz..bu yüzden samimi gelmiyor..
    mesela yazınızı okudum yahu bu hadiseyi alıp afişe eden elif çakır değil..onu kimsenin ciddiye aldığı yok zaten..siz de biliyorsunuz ki tepeleyen,üstünde tepinen,onunla aynı düşünmeyen herkese onlar diyen zattır..ama enteresan değil mi ima ile dahi olsa bir kelime geçmemiş yazınızda..
    ha böyle bi beklentimiz yok allah için..olursa enteresan olur..zira yazınızda hem nalına hem mıhına gidiyorsunuz..bence mantıklı..ben ne öyle dedim..ne de böyle derim..
    cümleniz öyle güzel ki taciz edilme ihtimalini dışlamıyorum(yani aleyhinde bir cümle yazamam yarın doğruluğu kanıtlanabilir)
    bir iki marjinal cümleyle le de karşı mahallenin insafsız,izansız ve ne kadar acımasız olduğunu delillendiriyorsunuz..
    yapmayın allah aşkına..açıp beraber bakalım mı o gün ve bugüm marjinal cümlelere..bunlar hakikati gölgeleme gayreti değil de nedir..peki öyleyse kendi mahallenize diyecek lafınızı herhalde ayıp olur diye aranızda konuşuyorsunuz..
    bu yalana inanıyor musunuz?
    camide içki içilmiş inanıyor musunuz?
    yolsuzluk yokmuş inanıyor musunuz?
    kimse gittiği okul,katıldığı sohbet,verdiği kurban yüzünden fişlenmemiş inanıyor musunuz?
    hak ve adalet gelmiş,kimse kimseyi kayırmıyor ve haksızlık edilmiyormuş inanıyor musunuz?
    bütün türkiye’yi kucaklıyormuş inanıyor musunuz?
    geleceğe emin adımlarla,sevgi ve güvenle yürüyoruz inanıyor musunuz?
    doların yükselerek ülkenin milyarlarca tl zaraara girmesinde içerideki hadiselerin veya demeçlerin hiç payı yokmuş inanıyor musunuz?
    sokaklarımız çok daha güvenli inanıyor musunuz?
    bütün dünyadaki itibarımız tavan yapmış inanıyor musunuz?
    eğitim kalitemiz artmış inanıyor musunuz?
    sabaha kadar yazabilirim…
    efendim şunu iyi bilmenizi isterim bu yazdıklarıma ben inanmıyorum..
    siz inanıyorsanız inancınıza sadece saygı gösterebilirim..ama size olan saygımı kaybederim..
    kızmazsanız daha yeni yurtdışı seyahati yapmak nasip oldu insanların nelere inandığını,nelerin önünde serfuru ettiğini görünce(hem de çok samimi olarak)..bunun akılla olmadığını kalplerin allah’ın elinde olduğuna bir kere daha iman ettim..hatta imanımı kat be kat arttı..
    netice-i kelam sizin ki “bekleyelim darvin teorisiyle alakalı bi kalıntı bulunamamış olabilir ama bütün dünyayı kazmadık ki” masalıdır..kolay gelsin..her çıkardığınızla dalga geçecekler haberiniz olsun..
    hayırlı geceler
    allah’a emanet olun…"
hesabın var mı? giriş yap