• bir servet çetin beyanı.

"dünya çapında defans oyuncularına baksınlar (puyol, tery, ferdinand) ne yapıyorlar, ekstradan. gol pası mı veriyorlar. topu kesiyorlar önlerindeki oyunculara veriyorlar. puyol ne yapıyor barcelona’da? barcelona’da ben de oynasam ben de topu oyuna kral gibi sokuyor gözükürdüm. ben orada olsam maradona olurdum..."

http://www.milliyet.com.tr/…adona olurdum...&ver=43

gerçekten kendisine katılmamak mümlün değil. ilerleyen süreçte tek başına ulusal takımı sırtlayarak dünya kupasını kazanacağından ve napoli'ye transfer olup yine tek başına italya ve avrupa şampiyonluklarını kucaklayacağından da hiç şüphem yok. yeter ki servet'e imkan verilsin.
  • (bkz: tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin)

güdük necmi : zairenin cumhurbaşkanı mehmet ali kıleydir.
    inek şaban: e e evet...kıley.

e e evet servet barcelona'da oynasan maradona olurdun. e e evet, maradona!

(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
  • maradona'nın ne büyük bir "defans oyuncusu" olduğunu yıllar sonra bize bir kere daha hatırlatmış, servet çetin saçmalığı.
  • "zaten ben doğru düzgün konuşabiliyor olsam bu sene o kadar gol yemezdik" diye bitmesini beklediğim servet çetin beyanatı.
  • servetin topu alıp sağa sola bakmadan sürme sevdasını açıklayan beyanatı.

o değil de eğer ki uydurma değilse bu haber şöyle bir kısmı var ki

"barcelona’da ben de oynasam ben de topu oyuna kral gibi sokuyor gözükürdüm. ben orada olsam maradona olurdum. önünüzde xavi ve iniesta oynuyor. atıyorsunuz üç kişinin arasından topu alıp dönüyorlar. biz de bir top atıyorsun (orta saha oyuncularımızı kötülemek açısından söylemiyorum) bir kaptırıyorlar, gol yiyoruz, sorumlusu biz defans oyuncuları oluyoruz. `bu nedenle topu ortaya vermemeye çalışıyoruz, daha çok garanti oynamaya çalışıyoruz.` yoksa ben de araya derin paslar atmasını biliyorum"

eyvah eyvah diyorum topu orta sahaya vermeme kısmına
  • birden aklıma şevçenko'yu getiren beyan.
    şu dünyada gördüğüm en büyük zulumlerden biriydi servet ve şevçenko'yu birebir bırakmak.
    korku filmi gibi....
  • servet'in topu kimseye vermeden, sağa sola hareket etmeden direkt karşı kaleye kadar topla koşmayı tercih etmesinin sebebini öğrenmiş olduk en sonunda. lost gibi 6 senedir bekliyordum, nedeni orta saha oyuncularına güvenmemesiymiş.

ah be servetim söyleseydin ya biz senin için alırdık xavi'yi iniesta'yı...
  • kız olsam verirdim gibi bir şey heralde. tövbe estafırıldak, bu topçu beyanatları da iyice garipleşmeye başladı. amin.
  • maradona defans oyuncusu değil zaten servet gibi eleştiriler aslında değerli futbolcumuzun beyanatının ne kadar yanlış algılandığını göstermektedir. çünkü servet maradona'nın geçmiş futbolculuk kariyeri dönemine değil günümüzdeki pozisyonuna atıfta bulunmaktadır. yani barcelona'da oynuyor olsa orada yalnızca başarılı bir defans oyuncusu görüntüsü çizmenin de ötesine geçerek adeta takımın beyni haline gelip zamanla kaptanlık pazu bandını takacağını ve hatta hatta silik bir antrenörün yerine gizli liderlik görevini yerine getirip takım içinde otoritesini ilan ederek günün birinde transferleri gündeme gelebilecek zanetti ya da cambiasso gibi isimlere burun kıvırıp takıma katılmalarını engelleyeceğini ifade etmeye çalışmıştır.

(bkz: di mi cevat abi)
hesabın var mı? giriş yap