• zirve basma hayallerini yıkmak istemediğim site, ama zirveler genellikle barlarda oluyor ve buralara girişte 18 yaş sınırı var.
  • yıllardır sokakta yaşıyorum. mitingler, kahvehaneler, berber dükkanları, kantinler, kavgalar, tartışmalar gördüm. kimini izledim, kimine katıldım. lisedeyken solcularla, üniversitedeyken faşistlerle kapıştım. ülkücü kankalarım, akrabalarım, solcu kuzenim, kürtçü dostum oldu.

ipnesi, uyuzu, hırsızı, şerefsizi... sokakta yüz bin çeşit insanla tanıştım. en az 50 vilayet, 6 ülke gezdim. üç büyük şehir artı eskişehir'in ciğerini biliyorum, taşranın en koyu, en pis üniversitelerinde, yurtlarında sabahladım.

gönül rahatlığıyla söylüyorum atsızcılar.com'daki adamlardan birine bile rastlamadım. bunu "böyle şeyler yok" diye söylemiyorum. bunlar hakikaten de kendileri gibi olamayacak kadar uyuz, korkak, klavye başında değişen, sapıklaşan insanlar. çapsız, korkak ve yüzeyseller.

bu forumda atıp tutuyorlar, sonra sokağa çıkıp cem uzan gibi adamlara hatta gidip deniz baykal'a filan oy veriyorlar. espri yapamadıkları için küfrediyorlar. bunlar yoklar.

olamadıkları için, var oluşlarına dair iki dakika olsun anlamlı bir hayat yaşayamadıkları için sapıtıyorlar. kompleksliler.

ha bu arada, atsız'ın bütün kitaplarını okudum, şiirlerini bilirim. hani günahım kadar sevmem kendisini ama atsız'ın da bunlarla, bu siteyle alakası yok. devrin ruhuna uygun bir şekilde ırkçılık yapmış, savaş yıllarının dengeleri için piyon olmuş gitmiş. ruh adam gibi de nefis bir roman yazmış. bu kadar komplike bir şuursuzluk sergilemezdi doğrusu.

atsızcılar ise şaka bile değiller.

yıllar önce izmir'de bir adam zuhur etmişti. mhp'den atıldığı için olsa gerek, giderek radikalleşmiş, şirazesini yitirmiş ve türkçü toplumcu budun derneği'ni kurmuştu. cenk tozkoparan'dı adı. o zaman, başta ülkücüler olmak üzere kimse bu adamı ciddiye almamıştı. bu adam giderek zıvanadan çıkıyor, ırkçlılığın pis sularında yüzüyordu. o zaman bu adama bakarak, bundan daha kötü, daha iğrenç, daha çekilmez ne olabilir demiştim, şimdi cevabımı aldım: atsızcılar.

lakin şu var: bu adamlar beni korkutmuyorlar, tavsiyem şudur kimse korkmasın. dedim ya; çünkü yoklar. çünkü dillerinden akan pislikten gayrı ve internet deryasında kapladıkları gigabaytlardan gayrı bir zararları olmaz. çoğalsalar bile. zira it ürür, kervan yürür.
  • nihalatsiz.org otaginin (ahaha) kapanmasina üzülen bütün herkes için bomba etkisi yaratacak bir sitedir..cektigimiz o sikintili günler geride kalmis ve sinirsiz eglence baslamistir sayelerinde...iste bi örnek :

geçen gün bir türkçü arkadaşımla kafede oturup konuşuyorduk

yan masamızdaki adamlar dikkatimi çekti türkçülükten bahsediyorlardı

ben hemen atladım biz türkçüyüz diye

masaları birleştirdik konuşmaya başladık

isminin cengiz olduğunu öğrendiğim kişi " benden 6 kuşak öncesi kürt diğer kalanların hepsi türk melezi dedi "

diğeri olan nedim ise " benden 3 kuşak öncesi türk melezi dedi "

cengiz ekledi

ben 6 kuşak öncesi olmama rağmen tanıdığım bazı türkçü kişiler beni aralarına kabul etmiyorlar . atsız ata 3 kuşak öncesi türk demiştir dedi benimki ise 6 kuşak dedi

cengizin saçı 1 numaraya vurulmuştu şakayla karışık kafasını elledim bakayım kafatasıan diye sanki çıkıntı var gibi geldi bana kafa tası aynı sayın atamız gazi mustafa kemal atamıza benziyor

telefonlarını aldık bile onların çok samimiler ya sanki türk gibiydi cengiz ama diğerini bilmem

cengiz bembembeyaz dı diğeri azcık esmerdi

ben diğerinin tamtürk olduğuna inanmıyorum

cengiz türk gibi

sizce cengizi aramıza alalımmı onun ile arkadaş olayım mı ? + foruma davet edebilir miyim

çok sıkı atsız atacılar bu arkadaşlar :)

saygılar
  • saçma sapan her cümlenin altına m. kemal atatürk imzası koymalarına hayran olduğum bilgilendirici faydalı bir site.hatta siparişle adresinize kımız bile gönderiyorlar ve türkçü şaman ayini yapabileceğiniz en yakın noktayı size bildiriyorlar.yıllardır arayıp da bulamadığım soruların cevaplarını bulmamı sağladıkları için teşekkürü bir borç bilirim.tengri size akıl fikir versin ırkdaşlarım...

zamanın ötesinden gelen edit..sayın ırkdaşlarım; size teşekkür edip,atsizcilar.com'un ne kadar faydalı bir web sitesi olduğunu yazmama rağmen beni kötülemişsiniz.türklüğe yakışmaz bu hareketiniz.çok gücendim...
  • kullanicilarinin acilen kisirlastirilmasi gereken site.

edit: ahahah... canlarım benim. teşekkürler.
  • siteden:
    "-kandaşlarım ufo'lar hakkında ne düşünüyor öğrenebilirmiyim ?
    -türk ırkından olmayan herşey bizim düşmanımızdır.ister uzaylı olsun ister insan.ebedi olan tek şey türklüktür..."

yok anam, öyle böyle değil! kozmos sınırlarını aşmış bunlardaki coşku...
  • "türk nasıl olmalıdır?" , "türk'ün fiziksel özellikleri nedir", "soysuz devşirmeleri nasıl tespit ederiz?" şeklinde güzide tartışma başlıkları var bu ortamda. kendilerinin ne kadar has türk olduklarını, soylarının ne kadar asil olduklarını tartışıyorlar ve hepsi teker teker yüzde yüz türk olduğuna kanaat getiriyor.

hey yavrum be...

o kadar eminseniz atsızcılar, size bir tavsiyem olacak. national geographic ile ibm iş birliğinde sürdürülen epey büyük bir proje var, "family tree dna" diye. ödeyeceğiniz bir ücret karşılığında size bir kit yolluyorlar, siz de bu kite kendi vücudunuzdan* doku örneği koyup geri yolluyorsunuz. genetik yapınızdaki str markerlarını inceleyip sipariş ettiğiniz teste göre anne ve baba tarafınızın geçmişlerinde dünyanın hangi yörelerinden insanlarla çiftleştikleri, soy ağacınızın (özellikle baba tarafınızdan) nerelere dayandığı, dünyanın hangi bölgesine ait genetik materyal bulundurduğu anlaşılıyor.

şöyle bir öğrenin bakalım, ne çeşit bir çorba, ne çeşit bir bulamaçsınız insanoğlunun geri kalanı gibi de, ondan sonra atıp tutun.

buyrun atsızlar. hepiniz ısmarlayın kitlerinizi. bakalım hangi otağdan gelmişsiniz. hangi biriniz katıksız türk acaba?
    cep harçlıklarınızı biriktirip, testlerinizi ısmarlayın mesela aşağıdan:
    http://www.familytreedna.com/products.aspx

bakalım nerdensiniz? hangi budundan?

greklerden mi, germenlerden mi, slavlardan mı, anglosaksanlardan mı, afrika yerlilerinden mi?
  • atsızcılar grubunun olumlu ya da olumsuz herhangi bir ilgisini çekmek istemiyorum ama, başlığı altına yazmadan da duramadım.

bir katkı maddesi olarak internet'in sosyal düzenleyici (bkz: emülgatör) faaliyeti göstermesi için atsızcılar ve türevi marjinal grupların varlığına oldum olası ihtiyaç duyuluyor. ''bunlarla bir arada yaşadığımıza inanamıyorum ya?'' diyen ve bir arada yaşadığıma inanmak mecburiyetinde kaldığım çoğunluk ne zaman normalliğinden şüphe duyacak olsa bu tip mihraklara uzaktan bağlanıyor, o gece yastığa başını 'atsızcılarla kıyaslarsan ohooo epey normal' olmanın huzuru ile koyuyor. 'bunlar'la bir arada yaşıyoruz, kabul, ama bunları bunlar yapan şey ne? bir bakalım.

ilk akla gelen ırkçı-turancı politik kurguysa, geç onu, ''düzeyli bir milliyetçilik, ne mutlu türküm diyene ilkelerine bağlılık, türkçe dünyanın en mükemmel dili'' trenine bindiğin anda kualitatif olarak zıttın. ırk mitolojisi ve nevi primordialist metafizik gönenmelerse, onu da geç, ''ramazanda orucumu da tutarım, annelerimizin başörtüsü, burcun ne, bir güç var''lara girdiğinden beri sen de metafiziksin, sen de rabıtalısın. şiddet kullanımına yatkın dil, sivil savunma merkezli örgütlenme ile zorlayıcı kuvvet kullanımını meşrulaştırmaya yönelik niyetlenmelerse, hiç durmadan aynen devam, tck tck tsk mgk, kkk ssk pkk gibi sansürlemek zorunda kaldığım göte girebilirdeki gizli özne suretinde bir takım meşrulaştırılmış sınırlayıcı nedenlerden ve onlara rıza gösteren işbirlikçi yapından ötürü sen de ekiptensin, sen de içeridensin. ''e ama biz o kadar da değiliz'' ise en son kalen, prenses başka kalede maryo, artık ne kadar öyle olduğunu, ne kadar öyle olmadığını tartışır halde oluşumuzdan, ilk yargımı hatırlatmak isterim: bu adamlar sizin size normal olduğunuzu hatırlatmak için —de— varlar. siz 'o kadar da' olmayışınızla 'bu kadar'ına razı geliyorsunuz, onlar da size bakıp 'bu kadar mı?' dediklerinden o kadar hırslanıp, hınçlanıyorlar.

o açıdan, sıkı durun, atsızcılar grubunu 'normal'lerden daha ahlaklı ve erdemli buluyorum. normallerin görünürdeki 'herkese saygılı, farklılıklara hoşgörülü, göreliliğe inanmış' tavrının kontrolsüz bir yalınlıkla konuşan samimi ağzı gibiler atsızcılar. hepbir ağızdan sikine doğru konuşa konuşa dikeltilmiş anaakımlaşmalardan, kendi ideolojisini yaşayıp, yaşatmaktan ismini, cismini yitirmiş 'orta'daki 'adsızcılar'a göre çok daha dürüst, ve tam olarak o yüzden çok daha 'marjinal'ler. 'orta'daki yalan yaşamın çevresinde kümelenmiş halde ortadaki gerçek sınırlar'ı bekleyenler sana da soruyor: sen ortada olmasan biz kimin marjinali olacağız? biz hangi ortanın marjiniyiz? herşey apaçık ortada değil mi?

tabi bu üstteki paragrafları okuyup da 'otis budunsevgisine kaymış' dememek lazım. şunu demeye çalışıyorum, bu abiler sizin inandığınız şeyleri sizin adınıza yüksek sesle söyledikleri için marjinal oluyorlar. başkalarının inandığını kendi kendisine tekrar eden çoğunluğun aksine kendi inandıklarını başkalarına yüzüne ünleyecek kadar samimi ve tüm bir duruş sergiliyorlar. onların inandıklarına, tıpkı sizin inandıklarınıza olduğu gibi, inanılmaz bulduğumdan inanmıyorum. ve yine sizin inandıklarınıza, tıpkı onların inandıklarına olduğu üzere, inanmadığım gibi, inandıklarınızı söylemeniz için de seve seve canımı falan hiç veremem. inanmadığı şeyleri duymaktan herhangi bir reel zararı olamayacak kadar mevkii sağlam olan adamın hoşgörüsüne bir, canımı veririm derken ki müsterih muktedir tavrına iki. volter de, coulter de; söyleyen de, söyleten de; bağıran da, bağırtan da götümü yesin.
  • müzik konusunda essiz tartismalarin döndügü site

"irkdaşlarım daha önce de yazdım,türkçülüğü daha yeni öğreniyorum.

sizden bir kaç şey isteyeceğim;

ben çok arabesk dinlerim,ama arabesk sanatçılarının irklarını bilip,ona göre tavır almak istiyorum.

lütfen aşağıda ki sanatçıların bana ırk bilgilerini verir misiniz?

1-cengiz kurtoğlu
    2-ferdi tayfur
    3-müslüm gürses
    4-orhan gencebay

eğer yalnış birşey yapdıysam özür dilerim. :("

http://www.atsizcilar.com/…ilar-hakkinda-t8481.html
  • fantastik insanlar barındıran bir site. farklı bir gezegenden bize yazdıklarını düşünmekteyim:

"bir türkçü, arada sırada değişiklik ve çeşni olsun diye pizzada yiyebilir fakat pizza sevgisi kurufasulye sevgisinin önüne geçtiğinde sorun var demektir."

nası yani
hesabın var mı? giriş yap