• büyük kütleler halindeki mercan resiflerinin (mercanların oluşturduğu koloniler) kalıntılarının uzun yıllar boyunca üst üste birikerek meydana getirdikleri kara parçası; mercanada. merkezlerinde genellikle lagün denilen bir göl bulunur. rakımları çok düşüktür. maldivler, komorlar, mauritius gibi ülkeler bu türden takımadalardan oluşmaktadır. bu yüzden yakın bir gelecekta, okyanus sularının yükselmesine mütekaip şekilde sular altında kalmaları tehlikesi mevcuttur.
  • içimdeki denize yerleşmiş, varlıgıyla orayı güzelleştiren, zenginleştiren ve huzur veren bir narin kayalıktır kendisi. dünyadaki bütün ferah su akıntılarını, serin taşları, güneş ışıklarını ona aramağan ediyorum..iyi ki doğmuş, iyi ki ablam olmuş. *
  • zor anlarımda hep yanımda olduğunu bildiğim küçük gestapo subayımdır bu benim, haa bir de uzaktan kumandalı ada vapurudur, türünün tek örneğidir. korumam altındadır *
  • doğduğu günden beri kalbimin içinde kocaman bir yer kaplayan mercan balığım. ızgarası güzel olur diyorlar, yarın akşam afiyetle yiycem, şerefine de 2 duble mercan rakı, on tane öpücük, 2 kocaman sarılma, ohh...missss *
  • bezelyeyi pişirip yemek yerine bezelyelerle uyumayı tercih eden, ancak uyumayı da beceremeyen, üç nesildir üst üste prensesler yetiştiren nadide ailenin güzide üyesidir. **
  • lens suyu bitesice, üstelik derler ya hani yenge. çaresiz zamanlarımda part-time kedi bakıcım/ev arkadaşım, paranoyak duman avcım/ubeyd korbey'im, yaratıcı çuçi ressamım.

ilk tanıştığımızda bi' baktım ulan kız her şeye sürekli dehşet içinde bakıyor, meğerse sadece öylesine bakar dururmuş, hayat(t)a bakışı öyleymiş, ne bilelim...

meksika bakışlı sri lanka dudusu.
  • bugün vapurda, yaninda oturan kadinin, ne isle ugrasiyorsun evladim sorusunu çevirmeyim diye cevaplamis çevirmen.
  • aç kayalık hayvanı.
  • fazlasıyla asteriks okuduğundan şüphe ettiğim, evinin içinde kendi özel ve özerk kütüphanesini kurmak için canla başla çalışmaya başladığını, birlikten kuvvet doğar cicim bak gel annenin kütüphanesiyle bir ol, yapma ayrı gayrı dememizin hiç bir işe yaramadığını esefle gördüğümüz, kendisindeki bu çılgın değişimin nedenlerine anlam veremediğimiz cin mısır ile kitap kurdu karışımı bir iyilik timsali *
  • suratı asıkken aslında çok eğleniyo olabilen,
    gülümserken aslında çoook sıkılıyo olabilen garip, parlak bi taş..

bi de taksime giderken telefonunu ve ev anahtarını yanına almayı akıl edememe, ya da sallamama gibi bi durumu var ki ona da yuh diyoruz ailecek.
hesabın var mı? giriş yap