• bu ülkede çekilen reklamlar artık hep bir eksik olacak. biz öğrencileri kendisinş yaşatmaya çalışacağız.
    huzur içinde uyumasını dilediğim koca yürekli adamdır.
  • vefat haberini ogrendigimde icim bir kotu oldu, cok ani, cok erken.. cok kıymetli bir insandı, tam raki masasi adami, tam bir beyefendi.. kendisinden ogrenilecek daha cok sey vardi. mekani cennet olsun.
  • mesleğine tutkuyla bağlı insan. yalnızca reklamcılığa değil, bu alanın eğitimine de çok emek harcadı. istanbul bilgi üniversitesi'nin reklamcılık programının koordinatörü olarak hizmet verdiği yıllarda, eğitimin, alan pratiğinin, etik ilkelerinin daha da yükseklere sıçraması için sürekli düşündü, projeler geliştirdi.

çok üzgünüm. kaybı kaybımızdır.
  • yeni nesil reklamcıların, henüz eğitim alan genç reklamcı adaylarının en büyük problemi olan ustaları öğrenmeme, yaptığı işleri bilmeme durumundan birçoğunun tanımadığı usta.
    gönül isterdi ki yüz yüze sohbet edebilme, verdiği dersleri dinleyebilme şansım olsaydı.
    kalan ustaların sırtlarından -sahte bir yüzle- 'network' ağı oluşturma çalışmaları yerine; bilgi ve deneyim kapma umudu ile... çünkü o umut kurtaracak bizim bol cingıllı, yaratıcılığı alt düzeyde olan reklamlarımızı.
  • "yoksa siz hala annenizin margarinini mi kullanıyorsunuz?" sorusunun da sahibiydi.
    (bkz: luna)

hocamdı.

mekanı cennet olsun.
  • sadece reklamcı değildi. çok iyi bir galatasaraylıydı. çok şey öğrendik ondan. ama onu yıkan da galatasaray oldu. ünal aysal'ın iletişim danışmanı olmasını "affetmedi", geleneksel galatasaray klanı. yavaş yavaş yediler onu. ödemediler alacaklarını. davalar, karşı davalar; azar azar bitirdiler dağ gibi adamı. önce küçüldü, sonra bodrum'a sığındı. şimdi, arkasından timsah gözyaşı dökerler.

güle güle git atilla aksoy. arkada o kadar çok şey bıraktın ki, sana o yalanları, iftiraları atanlar düşünsün.
  • yemişim reklam sektörünü, iyi insanlar adına büyük bir kayıp. bir dersinde başarı tanımının para kazanmakla sınırlı olmadığını, sevilen, sayılan bir insan olmanın kendisi için önemini anlatmıştı. gerçekten kocaman bir vicdanı vardı. hatta kendisiyle ters düşen insanlar, sonradan benim de hayatta uzak durulacak insanları belirlememe yardımcı olmuşlardır.

cenazesi bu gün öğle namazından sonra karacaahmet şakirin camii'nden kalkacak.
  • tarih vakfı bir kurucu mütevellisini daha kaybetti.
  • cenazesinde en gerçek şey, eğittiği, mezun ettiği öğrencilerinin vefasıydı. hiç bir protokoler gerekçeleri olmadan geldiler sevgili hocalarını uğurlamaya. üzüntüleri hakikiydi. insancaydı. gençliklerinin tertemizliğini taşıyordu.
  • hakkında aydın engin'in çok güzel, güzel olduğu kadar da hüzünlü bir yazı yazdığı; keşke çalışanı, çırağı olabilseydim dediğim insan.
    gel dediğinde gelirim ben
hesabın var mı? giriş yap