• kadınların gelip pipi dansı, erkeklerin gelip kuku dansı yaptığı bir çeşit çöp çatan programı.

yaşadığı ülkeden bir kez daha utanmak isteyenlerin bu programı yalnızca 5 dakika izlemesi yeterli. kameralar önüne birden bire atlayan gangam style dansçıları mı dersiniz yoksa roman havasında popping dansı yapmaya çalışan abazan yurdum gençlerinimi hangi rezaleti görmek istiyorsanız açın bakın ve başkalarının yerine bir kez daha utanın.

benim anlamadığım sene olmuş 2013 hala bu mehmet ali erbil denen ne yeteneği olduğunu yıllardır çözemediğim uçkur meraklısı adamı ekranlarında kim neden barındırmak istiyor? bir ara bir yok oldu diye sevindik yine geldi. sanırım ekranlardaki son demlerini oynuyor. hayır önceden de rezildi de bu kadar değil. umarım tez zamanda sonsuza dek kaybolursun yayın hayatından. yanlış anlaşılmasın bir çeşit ölüm bedduası etmiyorum. biliyorum ki her insanın ölmesi acıdır üzücüdür yakınları için. o açıdan benim göremeyeceğim duyamayacağım bir şekilde kaybolsun görüş alanımdan çıksın gitsin yeter.

bu programı nereden bildiğime gelecek olursak hiç sevinme mehmet aliciğim sana reyting verdiğim yok. çalıştığım yerde bütün kanalların açık bulunduğu bir sürü televizyon var, işte orada seni ve programını gördükçe haline acıyor kulaklarını çınlatıyorum, hey gidi mehmet ali neredeeeeen nereyeee?

sansürün her türlüsüne karşıyız ama her gün türk örf ve adetine uygun değildir gerekçesiyle bir sürü kitabın yayının müstehcenliğini incelemeye alan sansürcü zihniyete bu programın ne halt olduğunu da bizzat sormak istiyorum.

abartıyorsam istediğiniz kadar abartıyorsun diyin bu program bir çeşit insanlık suçudur başka da bir bok değildir.

kustum rahatladım.
  • bugün ilk defa tv 8 'de gördüğüm program. izdivaç programına benziyor sanırım ama yarışma formatını tam anlayamadım. çünkü mehmet ali erbil'in kızı yaşındaki yarışmacı ile geçen diyaloğu beni baya bi iğrendirdi:

mehmet ali erbil: nerede yaşıyorsunuz?
    kız: öğrenciyim arkadaşımla beraber evde kalıyorum.
    mehmet ali erbil: çok güzel çok güzeeel. arada beni de çağırın. çok güzel masaj yaparım. masajda çok iyiyim. hizmet ederim size... ehehehe ! ( kızı baştan aşağı süzer ) sonra manikür pedikür...

ev hanımlarından oluşan seyirciler güler ve alkışlar ...

gerisini izleyemedim. izleyebilen varsa anlatsın. çünkü insanlar bunlara ne amaçla katlanıp oraya çıkıyor gerçekten merak ediyorum.
  • yanlis yerde yapilan yanlis reklam. sozluk abazaninin ne isi var siberalem'de? mis gibi sosyomat var. azan cekiyor iki tane foto (kadinsa bolca miktarda et gostereninden, erkekse fonda araba gostereninden), bes saat ugrasip photoshopluyor. al sana et pazarinin krali.

dedigim gibi. sozluk abazaninin ne isi var siberalemde?
  • (bkz: ask adami inletir, dert adami soyletir be sozluk)

sahsima, bir yildan beri, mutemadiyen, msn messenger mecralarinda yurttan seksler korosuna zoraki back vokal yaptiran, taciz turkusu soylettiren olusumun son numarasi.

allah sizi inandirsin erenler, her login olusumda, memleketimin aska susayan esrafini gormemle birlikte, omurilik soganim soyuluyor saniyorum, gozlerimden gelen yaslar cabasi...
    kontak liste yetkisi isteyen, aska tapan bu sivazci genclige rastlayisimda iniyor gogsume bir heves. devlet uretme ciftligine birakilmis bir denek gibi hissediyorum kendimi.
    "bilmeden bir dugmeye bastim galiba. selebriti mi olduk nedir bu yastan sonra?" deyu zirvaliyorum.
    allahtan messengerin engelle secenegi imdadima yetisiyor.
    ben cunyet arkin olmusum, arkadaslar da dayaksever figuranlar mubarek; vuruyorum, dusuyorlar, fakat bir sonraki karede tekrar karsima cikiyorlar. mmorpg mudavimiyim o derece.

gel zaman/ git zaman sonra:

"ya'u muhtar! ne istir bu is... millet bize gamata vermek icun siraya mi girmis ne?" kaygilariyla azicik meselenin derunune indigimde, ask/ mesk sekmesinde nikimle selamlasivermistim. arkasinda da dilber ay suhlugu ile poz vermis bir davetkar;
    oldukca comert cumleler esliginde "kosun gencler kosun aska. askere, ogrenciye bedava" diyor...
    apis arasindan dumanlar cikiyor.
    "muhtar" dedim, "sakata geldik. anlasilan o ki, millet bizi seksi bir karniyarik saniyor."
    sitenin yonetimine mi rica etmedik, belediyeye mi sikayet etmedik ama nafile...

simdi, bu aska gel tellalligini duyunca firsat bildim:
    "muhtar bak kismet ayagima kadar geldi... bu benim son sansim" dedim kendime... aksi takdirde gotumuze teneke baglayip gezecegiz sagmal gerceklikte.

velhasil mecburiyetten de olsa aska geliyorum habire. sagolasin/ varolasin siberalem.

bugunku doviz kurlarimiz:

http://img84.imageshack.us/…mgamatayioolacaklw2.jpg
  • (bkz: göte gel)
  • servis sektörü, ihtiyaçlar hiyerarşisinde piramidin hep bir üst basamağına oynayan bireyin en büyük destekçisi olagelmiştir çağlar boyunca. aş, eş, iş, ev gibi temel gereksinimler, güvenlik, mal takası, sosyalleşme gibi daha komplike taleplere dönüşürken, işleri bir nebze olsun kolaylaştıracak kişi ya da kurumlar her zaman fiziksel realitenin ayrılmaz birer parçası olarak çevremizde bulunmuştur. lokanta salonlarından bohçacı teyzelere, iş bulma kurumlarından emlakçılara, bankalardan sosyal kulüplere onlarca servis incelendiğinde herbirinin çıkış noktasında mutlaka bir insani ihtiyaç yattığını fark etmek, şaşırtıcı olmayacaktır.

medeniyet tarihi, son 100 yıl içerisinde servislerin fiziksel dünyadaki “kişi”lerden, fiziksel dünyadaki “kurum” ve “kuruluş”lara kayışına sahne oldu. dijital devrim sonrası, son 10 senelik dönemde ise servislerin fiziksel dünyadaki kurumlardan, sanal ortamdaki oluşumlara kayışına hepbirlikte tanıklık ediyoruz. günlük yaşamın bir zamanlar yalnızca “sokakta” icra edilen rutinleri, birer birer ekran önünden kalkmadan hayata geçirebilir ufak işlere dönüşüyor: banka şubelerinin yerini online şubeler, iş kurumlarının yerini kariyer siteleri, köşebaşındaki kitapçının yerini elektronik ticaret siteleri, bit pazarının yerini online ikinci el açık artırma servisleri, emlakçıların yerini emlak siteleri alıyor. karnımız acıktığında telefon açacağımız bir restoran yerine artık bir aracı web servisimiz, evimizin güvenliğinden endişe ettiğimizde sigorta yaptırdığımız bir başka web servisimiz var.

artık girizgaha bir son verip, “başlığın bizi yönlendirdiği yer” e gelelim, “online dating” servisinin fiziksel dünyadaki izdüşümünün ne olduğunu, yukarıdaki örnekler ışığında tespit etmeye çalışalım.
    “dating” servisinin doğuşundaki merkezi insani ihtiyaç, bir partnere duyulan talep. karşı ya da hemcinsimiz olabilecek partnerimiz ile yaşanması olası cinsel, romantik, paylaşımcı ve benzeri tüm ilişki kombinasyonları elbette tanımımızın dahilinde.
    insanin bir “eş”’e duyduğu talebin ihtiyaç piramidinin tabanında yer aldığını düşünürsek, fiziksel dünyada bu ihtiyacı karşılamaya talip onlarca servisi bulup çıkarmak zor olmasa gerekir: “çöpçatan”’lık müessesesi ve kültürümüzde bulunmayan “singles bar”’lar akla gelen ilk iki örnek olmaya adaylar.

elbette bireyin kendine bir partner edinmesinin yolu, mutlaka bu servisleri kullanmaktan geçmiyor. okul, işyeri gibi sosyal ortamlar, çoğu zaman “özel biri” ile tanışmamıza ev sahipliği yapıyor ve işte bu detay, sosyal networkler ile “online dating” servislerinin gerçek hayatta farklı izdüşümlere sahip olmasının ana nedeni olarak karşımıza çıkıyor.
    “online dating” merkezinde bir partner bulma ihtiyacı ile, bu konuda istekli olanların hazır bulundukları bir servis, yalnız birasını yudumlayan bir kadının yanına yaklaşıp gönül rahatlığıyla “tanışabilir miyiz?” diye soracağınız bir bar ortamına benzer temelde. üniversite kantininde de hayatınızın aşkıyla karşılaşma ve tanışma şansınız vardır öyle değil mi? emin olun kantinde kolasını yudumlayan bir kıza yaklaşıp buluşmayı teklif etmeniz, bar ortamındaki kadar hoş karşılanmaz.
    peki sosyal networkler fiziksel dünyada hangi servisler ile eşleşmekteler? kulüpler, dernekler, aynı türden ilgi alanları olan insanların oluşturdukları birlikler, bu kişiler arasında kaynaşma sağlayacak tüm platformlar bu izdüşüme örnek gösterilebilir. “dating” var mıdır bu misyonlar içinde, elbette vardır, lakin daha büyük bir kümenin parçası olarak bulunmaktadır orada. kampüste kendinize pekala biriyle tanışabilirsiniz, ama üniversite kurumunun amacı size bir sevgili bulmak değildir.

bu bağlamda, sosyal network siteleri ile online dating servislerini karşılaştırmak, elmayla armudu karıştırmaktır. ayrı amaçlara hizmet eden bu servisler için yurtdışı ve yurtiçi internet trendleri de takip edildiğinde, online dating’e olan ilgideki yükselişin azalmadığı, ayrı ihtiyaçlara cevap veren iki sektörün birlikte büyüdüğü görülmektedir.

internet’ten bulduğum bir evde oturuyor, akşam yemeği siparişimi genellikle online veriyorum. kullanılmış eşyalarımı internet üzerinden satıyor, bankacılık işlemlerimi yerimden kalkmadan yapıyorum. türkiye’de işini düzgün yapan internet servislerini, yaşam konforumu doğrudan artırdıkları için seviyor ve takdir ediyorum. yeni biriyle tanışmak istediğimde o bar senin bu bar benim gezmek, psikolojimi yıpratmak yerine başvurabileceğim güvenli, aktif bir online dating servisinin varlığı, doğrusu içimi rahatlatıyor. varsın şu an kullanmıyor olayım...
  • (bkz: aşka kitakse)
  • hareketli, şirin mi şirin bir aydilge şarkısı
hesabın var mı? giriş yap