• artık can sıkmaya başlamıştır. zamanında taraftarlardan tek isteğim beni kendilerinden soğutmasınlar derken samimi bulup savunan kafamı da nondanın kucağına bırakayım. kendisinin çok daha kötü performanslarına şahit olmuş biri olarak lig başladığından beri suratındaki memnuniyetsizlik ifadesi ve hakan balta'yı kıskandırmaya başlayan umursamaz ifadesi cidden sinirime dokunmaya başladı. takımdan ayrılmak istedi izin mi verilmedi, rijkaard'la mı anlaşamıyor hiç bir fikrim yok ama bunun acısını kaptanlığını yaptığı takımdan çıkaramaz. eğer saha dısı olgulara morali bozulup oynayamayacaksa hiç oynamasın daha faydalı olur. bordeux maçında kafa attıktan sonra bu forma benim en buyuk odulum diyerek daha da hırslı oynayan arda gitmiş benim isteklerim olmazsa oynamam diyen kaprisli bi oyuncu yerine gelmiş durumda. unutmasın ki formanın önünde olan arma arkasında yazan isimden her zaman daha büyüktür ve o kaptanlık bandı bülent korkmazdan sonra en azından benim için anlamını yitimiştir. biz kendisini ne attığı çalımlarla ne de kurtardığı maçlarla sevdik. sahada yenilgiye itiraz etmesiyle hatta kimi zaman taraftar gibi davranmasıyla sevdik. ama artık yenilgiye itiraz etmeyi takım arkadaşlarına bağırmak, hakem boktan bir aut korner kararı için saldırmak olarak görüyorsa yarın ilk iş floryada kaptanlık bandını ondan daha fazla hak eden lucas neill'e teslim etmesi gerekiyor.
  • kendisini ne severim, ne de söverim kendisine ama bu adam gitsin. artık sevenini de sövenini de duymak istemiyorum
  • kaptan sahanın içinde yüzü beş karış gezelemeyen adamdır.
    kaptan maç içinde oyuna küsmeyen adamdır.
    kaptan zaten özgüveni sıfıra yaklaşmış takımı, hakeme itiraz ederek gördüğü kart ile daha da zayıf bir psikolojiye sokan adam değildir.
    kaptan takımı cesaretlendiren adamdır.
    kaptan takımı ateşleyen adamdır.
    kaptan saha içinde takım arkadaşlarını yönlendiren adamdır.
    kaptan saha içinde takım arkadaşlarıyla saha içinde dialog kuran adamdır.
    kaptan taraftar ile problemi olmayan adamdır.
    kaptan takımın bel kemiğidir.
    kaptan oyundan kopan takım arkadaşının yanına koşup, onu tekrar oyuna döndüren adamdır.

bunlar tekrar ve tekrar, evet belki de yüzüncü defa anlatılmalıdır kendisine. tekrar tekrar. bir çocuğa anlatır gibi. tane tane. bu saatten sonra kaptanlık pazu bandı kendisinden alınırsa, arda'yı hepten kaybetmiş olur galatasaray ve türk futbolu.

bunların dışında bir ihtimal daha var, ama şu transfer beceriksizi ekip döneminde o top yekün intihar olur.
  • kendisini bu seneye kadar oldukça severdim. hatta hakan şükür kadar araştırmacı bir kişiliğe sahip olmasa da kraldan sonraki yeni futbol idolümdü. ama ardacım gördüm ki senden kaptan olmuyor. kaldıramıyorsun bu yükü. hadi sen şöyle bir kaç sene avrupalar da koş gel biz yine seni büyük kaptan diyerek karşılarız 3-5 sene sonra. biz kimleri gönderip kahraman olarak geri almadık ki.
  • kendisini eleştiren galatasaray 'lı kardeşlerimizi eleştirmek istediğim futbolcu. neden mi? şimdi bakınız...
    bir gerçeği açık saçık ortaya koyalım. galatasaray futbol takımı futbol oy-na-ya-mı-yoooooooooooooooor. sıfır yani...
    basit düşünelim. bir halı saha maçındasınız ve takım rezalet. elek gibi bir defans bencil forvet ve yetenekli olan siz. içinizden oynamak gelir mi? ama bu profesyonel ortam diyenlere de şunu söyleyim . peki batan bir şirkette çok yetenekli bir elemansınız. ne kadar gösterebilirsiniz kendinizi?

son cümlem...işler iyi giderken (misal 2008 yılı) arda muhteşemdi de şimdi futbolu mu unuttu? madem öyle bize verin. schuster oynatacak yer bılur ....
  • kendisini at gözlüğü ile savunanlar, en az onun kadar zarar veriyorlar kulübe. daha önce hakkında yazdıklarımdan dolayı hakaretlere varan mesajlar aldığımdan biliyorum arda'ya olan hastalıklı bakış açısını.
    öncelikle bir yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmak lazım: kimse arda'ya "yeteneksiz" demiyor. kaptan yapmak için yanlış adam deniyor. bu onun suçu değil ama. asıl suçlu, bu adamdan bir metin oktay yaratmaya çalışan yönetim ve taraftardır. aceto zamanında çok güzel bir yazı yazmıştı hakkında.

kısaca; arda kaptan olabilecek tecrübeye, birikime ve kişiliğe sahip değil. yetenekli futbolcu ama zamana ihtiyacı var. "arda" olmak için buna ihtiyacı var.

farkındayım ki greets'in, rijkaard'ın gitmesini isteyen taraftar kitlesi arda'yı yaptıklarından sonra bile göklere çıkaran.
    bunların galatasaraylılıklarından şüphe duyuyorum işte.
  • keşke geçen sene satılsaydı dediğimiz , topçu-popçu karışımı biri .arkadaş 30 metre önün boşken hala koşmuyorsan , ya top oynamak istemiyorsundur , ya da kondisyonsuzsundur.git artık da biraz olsun sevgimiz kalsın.eğer gitmezsen sene sonuna kadar o sevgi bile kalmayacak
  • o değil de galatasarayla birlikte bok çukuruna saplanacak 1 yıldır gitti gidecek meşhur ada'ya gidemeyecek gibi geliyor bana.
  • galatasaray taraftarının tahammülünün olmadığı futbolcu. her seferinde de bizim evladımız muhabbeti dönmesine rağmen bu yapılıyor. arda turan bir t-shirt giyer, tabanca resmi vardır bu t-shirtte "vay arda'yı görün işte karakteri bu." denir. o t-shirtün farklı bir anlamı olduğu ortaya çıkar ama ne fark eder ki arda'nın karakteri öyledir. arda turan sinema kapattı yazar, çizer medya; bizim güzide taraftarımız, arda turan galatasaray'ın geçen sezon kötü olduğu dönemde sakat olmasına rağmen, galatasaray'ın kötü gidişinin müsebbibi olarak arda turan'ı gösterir ve bu sinema kapatma olayını çok insafsız bir şekilde kullanır. galatasaray takımı kaptanını ıslıklamaya kalkar. kötü olduğu dönemde de bir destek vermek şöyle dursun, eline geçen her fırsatta da alaşağı etmeye çalışır sanki her sene arda turan gibi yetenekler çıkarıyormuşuz gibi. bir de destek olmayı deneseydik acaba nasıl olurdu? kenan imirzalıoğlu'nun katıldığı not defteri programına telefonla bağlandığındaki ağlamaya yazdığı konuşma tarzını hatırlıyorum da çok farklı olabilirmiş gibi geliyor.
  • ukrayna dönüşü tüm takım hava limanından otobüsle ayrılırken kendisi ticari taksiyle ayrılmıştır.

http://beta.ntvspor.net/…99/disarida-seyirci-var-mi
hesabın var mı? giriş yap