26089 entry daha
  • burada kaç gündür sıkıcı şehir diye gömülüyor ama böyle devam ederse yarına denizimiz olacaktır.
  • biri bize hortum tutuyor ve flaşla resmimizi çekiyor. gözümü aldı la bebe flaşı gapa
  • mikail çok kızmış galiba.
  • uzun yıllardan beri ilk kez hayatımda bu kadar şiddetli yağmur yağdığını görüyorum. bundan daha şiddetli de yağmaz artık dedikçe daha da şiddetleniyor. yağmur tanecikleri cama öyle bir vuruyordu ki demin, dolu yağıyor sandım ama yağmıyormuş. duştayken bile suyu bu kadar açmıyorum ben.
  • küçükken rahmetli babam kovanın dibinde kalan suyu en son kafamdan aşağı dökerdi banyo yaptırırken, onun gibi yağıyor, yağmur gibi değil. muson bölgesine terfi ettik.
  • bugün metroda ilginç bir olay yaşadığım şehir.

kart basıp turnikeden geçmek üzereyken, bir kız gelip "durun benim kartımda fazla var" diyip önünde duruğum turnikeye kart bastı. daha sonra koşarak kaçtı. tüm turnikelerde sıra olduğundan milleti bekletmemek için (ve beynim error verdiği için) turnikeden geçmek zorunda kaldım.

niye böyle bir şey yaptı, derdi neydi hala anlamadım.

edit: 7 tl'lik aktarma ücreti bastı. acaba bir sonraki bineceği toplu taşımada aktarma yaptığı belli olmasın diye mi yaptı?
  • sayın ego, tek görevi otobüs saatlerini göstermek olan ancak asla otobüsün ne zaman geleceğini doğru olarak göstermeyen ego cepte uygulamanızı artık düzeltir misiniz?
    otobüs peşinde koşmaktan yoruldum.
  • belediyelerin ağaçlı ve ağaçsız doğal boş arazileri yağmaladığı şehir. gaz almak içinde mahalle içlerine küçük çocuk parkları yapıyorlar. felaket bir rant dönüyor. bakıyorlar neresi boş , orayı birilerine satıyorlar.
  • benim için dünya üzerindeki en güzel şehirdi. şimdi kendisiyle son üç günümüz.

öyle ki ben burada bulunduğum on yılın çoğunluğunu aynı sokakta geçirdim, bulunduğum yere öyle bağlıyım diye düşünüyordum hep. bir gün de gideceğimi biliyordum fakat hep daha duygusal olur diye düşünüyordum ankara ile olan iletişimim. beklediğim kadar duygusal olmadı. tabi son gün salya sümük ağlayabilirim hala, bilmiyorum. genelde insanlarla vedalaşırken ağlıyorum. benim bağlılığım mekanlara değilmiş, insanlaraymış.

sahiplenememişim yani yeterince. ya da bilmiyorum, öyleydi ama geçmiş. artık sahiplenemiyorum diyeyim.

en azından vaktiyle, çok güzel bir öğrencilik sunmuş şehirdir. çok ideal bir beyaz yaka şehridir. stabil bir şekilde hayatınızın sonuna kadar yaşamak için, bence idealdir. yapardım da. bir dönem delirdim sadece, böyle oldu işte.
  • bulutların midesi bozulmuş
62 entry daha
hesabın var mı? giriş yap