• şekilli traş olmayı, kravat takmayı batı medeniyetinin özentiliği olduğunu savunup müslümanların zorda kalmadıkça bunlardan kaçınmasını uygun görmüş.

o zaman alparslan efendi o fetva verdiğin mikrofonu kullanmayacaksın. video kayıdı yapmayacaksın, yapıyorsan da youtube a koymayacaksın. internete girmeyeceksin bunları sonuçta müslümanlar icad etmedi.
  • kendisini 2012-2013'ten beri takip eden biri olarak yorumum şudur: akp adaletsizliği sayesinde hayal bile edemeyeceği bir üne kavuşan fazlasıyla oksimoron, provokatif ve tehlikeli bir tiptir.

oksimorondur; zira hardcore islamcı olmasına rağmen biraz da yaşadığı haksızlıklardan ötürü batı demokrasisine büyük bir hayranlık besler ki ara sıra seküler kesim içerisinde bile gündem olan konuşmalarının sebebi de budur. fakat söz konusu şer-i hukuk olduğunda selefi bir örgüt liderinden farklı tavır almaz. kendisi için 1400 yıl öncesinden kalma kur'an ve sünnet oldukça net bir yasa bütünü oluşturmak için yeterli kaynaklar. insanlar sadece bu kaynaklarda net olarak belirtilmemiş meselelerde farklı görüş öne sürebilir ve tartışabilir. aksini iddia eden herhangi bir din insanını, araştırmacıyı, profesörü de "islamı laikliğe uydurmaya çalışmak", "oryantalizm yapmak" ile suçlar.

tehlikelidir; zira aynı argümanı iran islam devriminden önce mollalar da öne sürüyorlardı ve iran solcuları arasında münakaşa edilebilir/anlaşılabilir/ılımlı bir "düşmanın düşmanı" olarak görülüyorlardı. devrimden sonra da ne solcular herhangi bir meseleyi tartışabildi, ne de mollalar tartışılabilir bir meseleyi halka bıraktı.

maalesef aynı saflık bizdeki ılımlı kesimde, hatta sekülerlerde de var. genel argüman da kuytul'un "kendi kitlesine hitap ettiği", "dürüst olduğu" yönünde. ben bütün bu anlaşılabilirlik yaklaşımının aynı saflığın bir neticesi olarak görüyorum. alparslan kuytul adaletin ve demokrasinin olduğu, dinsizlerin veya gayri-müslimlerin özgür olduğu, "pakistanvari" bir islam devleti teorisine istediği kadar inanabilir ancak pratikte bu devletin hiçbir şekilde adalet ve özgürlük alanı tanımayan iran'a, afganistan'a dönüşmemesi imkansızdır. "alparslan kuytul islamcılığı" kati surette maddi çıkarları doğrultusunda hareket eden akp islamcılığından daha tehlikelidir ve umarım ılımlı/seküler kesim de bu tehlikenin farkına varır ve bu iyi niyetli ama oldukça tehlikeli övücülüğe son verir.

ayrıca dürüst de değildir. takip ettiğim süre boyunca sayısız kez bile bile yalan söylemiş, kitlesini/dinleyicilerini manipüle etmiştir. tek tek ayrıntıya girmeyeceğim, akp ile arası bozulmadan önceki ve sonraki konuşmalarını dinlemeniz yeterli olacaktır.
  • müthiş videoları var:))

http://www.facebook.com/…&oid=109739123217&comments

9.23 te dinden dönenlerin öldürülmesini, bikaç dakka önce de recmi savunuyor. benim dinden çıkmamı sağlayan insan prototipidir.

ayrıca gelsin de öldürsün bakalım, aha çıktım dinden.
  • soyadı köytul diye okunan kişi. hollandalı arkadaşlarım öyle dediler.
  • "diz kapağının üstü tahrik edicidir, hatta altı bile bazen tahrik edebilir. her insan bir değil." a.k.
  • daha 3-4 yıl önce ankara'da belediye otobüslerinde "muhterem alparslan kuytul hocaefendinin müthiş sohbeti" diye reklam afişleri asılıyordu.

nerden nereye.
  • aklı sikinde biri. hangi videosunu açsam karı, kız, ana, bacı karıştırıp duruyor. yahu şu adamı bir rusa neyim götürün de kendine gelsin.

müridlerinden özellikle rica ediyorum bunu sevabınız da artar, hoca efendinizin gıybetini engellemiş olursunuz.
  • bugün acınan bu adam gücü ele geçirse size acımaz. allah adına diyerek kafa keser, göz çıkarır, kırbaç vurur. yetime bile acımamak gerektiğini atasözü yapmış milletiz biz.
  • açık saçık giyinen dişilerle çiftleşemediği için "dişlerini gıcırdatan, yumruklarını sıkan, elinden de bir şey gelmeyen" tüm azgın şakirtlerin sözcüsü bir islam alimidir.
    ve hemcinlerim sorarım size: zalim olmak ister misiniz? ben isterim. yaz sıcağında bu ve bunun gibi itleri kudurtmamak için edepli giyinmeniz icap eder, şanslıysanız sizi dört hanımından biri yapabilir.
    https://youtu.be/c5kskgag2o4.

kusmuk torbasız izlemeyin, another taşakları patlamak üzere dolmuş şeriatçının teki.
  • (bkz: sagopa kajmer)
hesabın var mı? giriş yap