• halk arasında ağır bir küfür, aşağılama sözü.
  • takım tutarlar. takımları akp'dir. ama bunu demokrasi ve halkın iradesi diye pazarlamayı iyi bilirler...

"akp'liler ssk emeklilerinin aylık bağlama alt sınırını 40 puan yükselten kendi tekliflerine muhalefet önergesi zannederek 'ret' oyu verdi!...

...apar topar kulislerden genel kurul’a giren akp’liler, neyin oylandığını bilmedikleri için muhalefet milletvekillerinin tutumuna baktılar. muhalefetin “kabul” oyu verdiğini gören akp’liler, hep beraber “ret” oyu verdi.

sonuçta muhalefetin de desteklediği akp önergesi, akp’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

akp’lilerin uzlaşmayla getirilen değişiklik önergesine ret oyu kullanması, çalışma bakanı faruk çelik’i de şoke etti. sinirli olduğu görünen çelik..."

haberin tamamı için:
    http://www.milliyet.com.tr/…&date=05.04.2008&ver=18

gülelim mi, ağlayalım mı bilemedim. yaşasın demokrasi, yaşasın halkın iradesi...
  • gizli kapaklı imralı görüşmelerine ses etmeyen, oslo'ya ses etmeyen, habur'a ses etmeyen, akillere ses etmeyen, her boku sindiren, sineye çeken ama her gruptan ülkesini seven insanlar padişahlarına karşı ayaklanınca birden vatansever kesilen, polislerine laf ettirmeyen midesiz topluluk. ne diyim afiyet olsun kendilerine, hakkaten vatan haini görmek isterlerse aynaya baksınlar.
  • bugün bir tanesi ile mahalle bakkalında karşılaştım.
    55-60 yaşlarında bir adam.
    ben alışveriş yaparken geldi, bakkal arkadaşı belli,
    bakkal trabzonlu bu arada, bu da rizeliymiş.
    bu arada chp'ye %76 oy çıkan beşiktaş'tayız ha.
    içeride ben ve başkaları da varken,
    "genelde nasıl yerleştirdik ama!" diye baya bağıra bağıra söyledi.
    dayanamadım:
    "kim kime yerleştirdi?" diye sordum;
    biraz takıldı, önce bir şey söylemedi, sonra üzerine gidince:
    "akp, chp'ye işte" dedi kesik kesik.
    gayet sakindim,
    "ya ayıp olmuyor mu böyle" falan dedim,
    "eh eh eh, ben öyle kötü manada söylemedim ki, kötüye çekme" dedi.
    "ya kusura bakma, arkadaşla şakalaşıyordum" dese, eyvallah deyip gidecektim,
    ama böyle kıvırmaya çalışınca dayanamadım.
    "e peki o zaman mesela ben senin bir akraban hakkında 'nasıl yerleştirdim' desem olur mu?'
    durdu biraz, zaten genel olarak bir kilitlendi adam.
    "olmaz ya, olur mu?"
    gibi bir şeyler geveledi ağzında.

bu arada bakkal kripto akp'li, mahalleli akp'ye tepkili olduğu için muhalifmiş numarası yapan
    ve bunu ediğimizi sanan bir şam şeytanı.
    kendi dükkanında böyle bir şey olunca, müşteriyi de kaybederim korkusuyla benim yanımda yorumlar yapmaya başladı falan bu bakkal.
    neyse bu herifçioğlu kesik kesik bir şeyler geveledi.
    en sonunda
    "beşiktaş'ta ben de chp'ye verdim" dedi.
    ben de adamı daha da kitlemek için
    "bana ne chp'den, ben mhp'liyim" dedim.
    tam olarak mavi ekran verdi o an.
    yavaştan kapıya doğru yöneldi.
    bu arada hiçbir tepkimi sert veya gergin bir ses tonuyla bile ifade etmedim,
    hatta dostça ve iyi niyetle yaklaştım, elini sıktım giderken,
    omzuna vurdum.
    sadece dedim ki, "yahu, bir kusura bakma kardeşim diyemedin"
    dedim.
    bir şeyler mırıldandı, gene diyemedi ve çekti gitti.
    arkasından bakkal "ben özür dilerim, kusura bakma" falan dedi.
    yine aynı tayfadan bir genç vardı ortalıkta, o bunu savunmaya falan kalktı,
    bir de ona dert anlattık.
    velhasıl, ben bir akpliye, hatta başı örtülü birine, yanlış anlaşılma olmasın,
    hani gözüm dalıp gider, rahatsız olur diye bakmaya bilye çekinir,
    kimseyi ötekileştirmemek için aşırı derecede dikkat ederken,
    böyle kendinibilmezlerle karşımlaşınca, "ulan yanlış mı yapıyoruz acaba?"
    diye düşünmeden de edemiyorum bazen.

ha bu arada kesin olan bir şey var,
    bu sadece bir akpidir ve kendinden başka kimseyi temsil etmez tabi ki.
  • yollarını "bulmak" için küçükleri el feneri, büyükleri deniz feneri kullanır bunların.

not: bu tanım için anonim bir fıkradan esinlenilmiştir.
  • harama el uzatmazlar; haram kendisi ellerine gelir...
  • %47 gibi bir potansiyele sahipken bile yüz yüze de (kömüre oy verdiklerinden mi bilinmez) ben akpliyim diyemeyecek kadar mahçup kitle.
  • iyi bir insan olma ihtimali sıfırdır. bir akpli görürseniz buna göre davranmanız ve kendinizi karşısında zor duruma düşürmemeniz gerekir, yoksa bundan faydalanır, düşene de bir tekme vururlar her zaman.

düşene bir tekme vurmak her ne kadar soyut bir kavram olsa da somut olarak da karşımıza soma'da çıkmıştır.
  • aynı ortamda bulunmaktan bile tiksindiğim topluluk üyeleri
hesabın var mı? giriş yap