• yerini sikimde degilsin last seen'i almistir. nereden nereye.
  • yaşanmış hikayedir. telefonların lisede yaygınlaşmaya başlamasının ardından bu çağrı atma olayı meşhur olmuştu. bir akşam tüm aile yemek yerken montumun cebindeki telefonum çaldı ve sustu. annem ''telefonun çalıyo'' dedi, ben de ''çağrıdır'' dedim.annemden gelen soru mavi ekranlara sebep oldu.

sinirli bir şekilde ''çağrı kim?''

bu da böyle bi anı işte.
  • hoşlanılan kişi akla düştüğünde bir tane atılır, hemen arkasından karşılık gelir ama bu karşılık o an için fazla anlam taşımaz.

kişiyi asıl havalara uçuracak olay, ertesi gün aynı döngünün karşıdaki kişi tarafından başlatılmasıdır.

hey gidi hey, içimden sıcacık bi' şeyler aktı geçti lan.
  • lise yıllarında her saat ve dakikanın aynı seyrettiği zamanlarda atılanı vardı bi de. 21:21, 22:22 gibi. çok pis aklımdasın imajı verilirdi. hey gidi.
  • bi nevi telefonla cilveleşme olayıydı. yatağın altında çağrılaşmak ne işe yarardı hatırlamıyorum ama keyifliydi. 3 çağrı arka arkaya atınca uyuyalım anlamına gelirdi.* turkcell o jenerasyondan çektiği kadar hiçbir şeyden çekmedi.
  • ben bunu vakti zamaninda bir ecnebiye yapmistim da aciklamak icin 40 takla atmam gerekmisti. türklere özgü bir cagridir bildigim kadariyla..
  • eğer birinden hoşlanıyorsan ve bir sabah uyandığında sabaha yakın bir saatte onun sana çağrı attığını görürsen bu kesinlikle o kişi de senden hoşlanıyor öyle ki sabahlara kadar seni düşünmüş uyuyamamış ah canıım demekti..güzel zamanlardı..
  • asıl bu çağrıyı aldıktan sonraki sırıtış kısmı kopuktur. hey gidi.
  • biz 'naber, nasılsın, halini hatrını sorayım dedim' anlamında kullanırdık, karşı tarafın cevapsız çağrısı ise 'aa iyiyim valla sen nasılsın' anlamına gelirdi. öyle her aklına gelene mesaj atsan 2 kontörden, ohoo... hoşlanılan kişiye harcanırdı o kontörler öyle eşe dosta değil.
hesabın var mı? giriş yap