• çalışan kadınların bugün ne giysem acaba'yı düşünürken harcadıkları zihinsel enerji günde 71.4 milyon dolarlık iş gücü kaybına sebep oluyor.

kaynak: götüm
  • recep tayyip erdoğan gibi bir adam türkiye cumhuriyeti'nin başbakanıdır.
  • evrenin sadece %4 gözlemlenebilir maddeden oluşuyor. geriye kalan %96 nın %77 si karanlık enerji %22 si de karanlık madde.
    karanlık madde ne mi ? adı üstünde karanlık madde işte bilinmiyor. artık karanlıktan rahatca korkabilirsiniz...
  • sergen yalçın'ı bi ara bayern istedi.
  • bir kelinemin ilk hafri ile en sonadki hafrini degşitirmeden karışrıtıp yaazsran da isnan okuaybiilyomus
  • magirus marka bir minibüs içine bir vagona sığacak kadar insan alabilir. bu olay için gereken şartlar yağmurlu bir bayram günü ve minibüsün üstünde gebze-harem yazmasıdır.
  • mustafa sandal'in adi mustafa'dir.

simdi tabii bir dans etmeler, bir tavir takinmalar, bir kafayi egip bakmalar ama; hepsi soyaddan kaynaklaniyor.
    yoksa yalnizca mustafa olarak anilan bir insan boyle davranamaz kolay kolay.

dusunsene adami sahneye cagiriyorlar "ve alkislarinizla, huzurlarinizda; mustafa!" falan.

olmaz yani.
  • kendi etrafımızda ne kadar dönersek dönelim, götümüz her zaman arkamızda kalır.

kaynak: kıçım
  • "anarşist beyaz türklerin kemalist-solcu olanları da vardır"
    (kaynak: zenci * )

gercek mi bilmem de aklimin zarar gordugu, hasar aldigi, acilan deliklerden su alarak battigi kesin
  • selamlar sayın gözlüklüler. bu akşam eve geldiğimde çelik kapıya civatayla çakılmış olan şu istek entry ile burun buruna geldim. "sevgili kahvedelisi ablacığım. akşam uğradım, kapıya uzun uzun çaktım ama evde yoktunuz. yokluğunuzu fırsat bilenler akla zarar gerçekler başlığındaki hebe höbe no'lu bir entryde kahve'nin ardından atıp tutmuşlar. ben şahsen engel olmaya çalıştım ama çok kalabalıktılar, yanımda da yeteri kadar civata yoktu... döndüğünüzde bu istek entrymi dikkate alırsanız sevinirim. imza darbeli matkap"

darbeli matkap.. asil evladım benim.. çelik kapının halinden de anladığım kadarıyla belli ki seni akla zarar gerçekler diyerek biraraya getirdikleri bir takım yalan yanlış bilgileri kullanıp bir hayli üzmüşler...

1 fincan kahvede değil çekirdek kahvede 800'ün üzerinde madde vardır ve telveli içilen kahveler hariç bu maddelerin tamamı pişirme esnasında suya geçmez. ayrıca cımbızla madde seçip özellikle o maddeler üzerinde çalışma yapılacaksa, kızartılan, kavrulan ve neticesinde renk değişimine uğrayan hemen hemen tüm besinler için kanserojendir diyebiliriz zira --> (bkz: maillard reaksiyonu)

kahve çekirdeğinde bulunan 28 maddeyi ayırıp, bunları 3-5 fareye vermenin de kahve ile yada bu maddelerin kendileri ile ilgili ne gibi bir bilimsel sonuç vereceğini kestirmek güç. çünkü her gün tükettiğimiz ekmekler de aynı şekilde kanserojen madde içeriyor fakat bu maddeler insanları kanser yapmaya yetmeyecek ölçülerde.

belkide hiç kahve içmemeleri gereken yada kahvedeki 28 maddeyi ne dozajda aldıklarını bilmediğimiz sevgili fareleri bir kenara bırakıp, insanlı kahve deneylerine ve araştırmalarına dönecek olursak; http://www.cosic.org/coffee-and-health/cancer

olur da verdiğim link'i okuyacak olursanız zaten yeterince bilgi edinirsiniz. haa ben okumayacağınıza olan inancım yüzünden özeti de yazayım --> şu, şu ve şu yıllarda, n sayısı kadar insan üzerinde yapılan çalışmaların sonucunda kahve tüketiminin kansere yol açtığına dair bir bulgu bulunamamıştır. fakat çeşitli kanser türlerine sahip hastaların bir kısmında (mesela mesane kanseri gibi) kahve tüketimi sonucu hastada şikayetlerde artış gözlemlenmiştir. eh haliyle bu da doğaldır, kanser hastasına değil de sağlıklı adama dokunuyor olsaydı anormal olurdu. zaten hastasıyım biz fareleri kanserden koruyan (!!!???!!) meyve sebzelerin de, kanser eden (!!!???!!) yiyecek içeceğin de. inşallah seneye elmanın içinden 7 zararlı kanserojen madde çıkmaz, zira bu sene kilo kilo yedim. olur da çıkarsa, çelik kapının tamirat parasını asil evladım darbeli matkap'a miras bırakıyorum.
hesabın var mı? giriş yap