• kendisini ilk baslarda sempatik buluyorduk ailecenek, tanzanya dahil abuk subuk ulkelere gidip say hello to turkey diye gezinip duruyordu daha sekerdi daha sempatikti, aksansiz ingilizcesiyle butun dunyayi dolasti basimizin taci'idi.. sonrasinda varmisin yokmusun isimli programinin konseptini ve vermek istedigi mesaji cok uzun sure anlamaya calistim fakat anlam veremedim.. halada veremiyorum birbirinini hic tanimayan 20 kusur kisi kutularin basina geciyor kutular aciliyor, buyukse herkes ''aoooouw'' rakam kucuk ise birden tezahuratlar vs.vs.. bunu ben pek anlayamadim zaten milletimiz ac, oraya cikanda ac, alkislayanda ac, izleyende ac, elin adami 40-50milyar para alsin diye mahvediyor herkes kendini sokaktaki bakkala borcu olan adam bile heyecanlaniyor kazanmasini istiyor karsisindakinin. verdigi roportajda "reytingimi sözlükteki zavallılardan anlıyorum" lafi ise gayet kirici, evet buradaki herkes cok bilmis gibi gorunebilir, ukala'da olabilirler ama biz populer kulture dahil degiliz. sen yeterli parayi buldugunda ve bu isten tatmin oldugunda ekranlarda bulunmayacaksin fakat biz suanda oldugu gibi buraya gulerek,aglayarak, serzenis ederek veya her ne yapiyorsak ayni sekilde entry giriyor olacagiz. baska kurumlarin, sahislarin ve projelerin reytingini anlatiyor olacagiz.. yetenek sizsiniz isimli yarisma'da calinti bir konsept olarak bize sevdirildi ona lafimiz yok eyvallah basimizin uzerindesinde fakat bu kadar parca parca bolup reklam almaya deger mi? son olarakta coca-cola reklamlarini gayet itici bulduk acun abimizi. unutmayalim bu hayatta hersey populerite, para ve guncel basin degildir.. insallah yakin zamanda sozluk halkina bir pardon ceker yoksa ayip kacar bu yorumlar.. ne olursa olsun genede ben olmasina karsi degilim. devam et boyle acun insallah sonunda dunyanin en zengin produktoru olursun..
    (bkz: sac ektirmek)
  • bir gün unutulacak gidecek ancak o zaman ekşi sözlükteki yazarların ne demek istediğini tam olarak anlayacak. bilirkişi değiliz elbette ama göz var izan var. günübirlik projelerle salt reytinge dayalı programlarının gelecek kuşaklarca nasıl da komik görüldüğünü anlayınca bazı şeyler çoktan geçmiş olacak. paran da olsa, dünyanın servetini de kazansan izleyenlerin hatıratlarına pencere açamayacaksın; çünkü programlarının ruhu, karakteri yok ki acun bey!!
  • eger reytingini eksisozluk uzerinden olcuyorsa ne yazik. gelsin burdaki bir cok insanla yuzlessin isterim. bu ettigi lafi bir de yuzumuze-yuzume -- bakarak soylemesini isterim acikcasi. kendisinin benim diyebilecegim bir cok konuda bile aslinda ne oldugunu gormek isteriz. hayatta cok zor seylerle karsilasan tek insan olmadigini medyamiza da hatirlatmak lazim bir de. donup dolasip verdigi roportajlarda "ben su yasima kadar kaybedendim" edebiyati ne kadar kolay bir edebiyat ve halkimizin ne kadar kolay aldigi/kabullendigi bir edebiyat malesef. tanimadigi ve kendini elestiren insanlara ettigi kelimeleri ne kadar ozensiz seciyorsa bence bu dakikadan sonra burada kendi adina hakaret iceren entryler olursa onu kabullenebilmeli. kusura bakmasin ama bence bulundugu camiaya hic bir yenilik getirmemistir. oynayip yonettigi bir cok "projesinin" cakma oldugunu kendine hatirlatmak isterim. yama yapilan projelerin safiyane kendi projesiymis gibi halka satmasi ne kadar etik onu da sormak isterim. kendisi bulundugu camiayi da bence cok iyi bilmemekte. "blue man group" denilen amerikada cok unlu bir show var. yetenek sizsiniz adli programda cikan 3 cocugun bu showun bi parcasinin aynisini yapmasina ragmen taniyamamasi kendisinin eksikligidir. son olarak sivadigi devler ligi projesini de tebrik etmek isterim. ana tema cok basit ve guzel olmasina ragmen her hafta gittigi format degisiklikleriyle kendisini zavalli duruma dusurmustur. bence kendisini biraz kizaga ceksin artik.
  • başarısının sırrı sokaktaki adam olabilmesidir. bu yüzden de bu mecrada sevilmez. sokaktaki adam ortalama ilkokul 3 mezunudur ve yılda okuduğu kitap sayısı da 0.3.
    genellikle üniversite, kampüs görmüş, bir anlamda fanus içinde yaşayan adamlara da acun'un tarzı itici gelecektir. ancak bu ekşi, kampüs, bilgisayar, internet, yabancı müzik, alternatif edebiyat dışına çıkılınca görülecek tek şey aslında sayısal olarak onların enteresan değil bizlerin enteresan olduğu gerçeğidir.
    neticede bu kültürden çıkma aziz kedi de televizyonda program yapıyor ama anketler olsun, parodiler olsun onun yaptıklarının hiç birisine annemiz, babamız gülmüyor. bu toprağın çocuğu çünkü o.
    acun ise tamamen makyavelist, tamamen hayatının bir döneminde "sikerim ulan topunuzu" hırsıyla en güzel arabalara ve kadınlara binme gayretinde bir adam. apayrı bir kulvarda. aynı frekansı yakalamanız imkansız.
    youtube bir adım olsa da ilerde iptv yaygınlaşınca ortam, acun gibi adamlara değil bu tür ortamların çocuklarına kalacak. o zaman sizin alternatifleriniz sizi kötüleyecek. o zaman ne diyeceksiniz acep.
  • bir de o ba$indan gecen regular hadiseleri anektod gibi fikra gibi lirik-epik $iir gibi anlatmasi, dogru tonlamalari yapamamasi, anlatiminin finalinde de yapay, suni, artifical ve monoton gulumsemesi yok mu.. olmaz olasica..

bana acun ortaokulda borc alan ama sonra parayi iade etmeyen o sevimsiz o cirkin cocugu hatirlatiyor.
    samimi degil bir kere.

haydi hepsini gec; o nasil bir ego be abi. nasil hic mi utanmiyor du$unmuyorsun yahu.. sen ne yaptin ki televizyonculuk adina, ne koydun ki ortaya boyle laflar sarf edebiliyorsun. dediklerinde dogru bile olsan iki kere du$unmen gerek oyle buyuk laflar icin.

para demi$sin sonra, bahsetmem onemsemem demi$sin.
    abicim para seni ne hale sokmu$ da haberin yok be. aynen habersizce girmi$ kanina.

acun, kabul et ki, sozluk yazarlarinin seni neden begenme ihtimalleri olmadigini gayet iyi biliyorsun.
    cunku sen ve senin i$lerinin hitap ettigi kitle ortalamanin altinda bir zeka duzeyine sahip insanlar.
    sozluk yazarlarinin neredeyse tamami du$unebilen, yargilayabilen, mukayese yetisine sahip genc ve nispeten zeki insanlar.
    sozluk yazarlari (cogu) neden okan bayulgen'i sever mesela? bayulgen hemen her programinda sozluk'leri ovdugu icin mi? bilemedin. cunku bayulgen de lafini esirgemeyen, yapay degil hakiki ve oz i$lerin adami.
    senin olayin farkli, amenna. senin sevenin farkli, ba$imla beraber. sen git hayatinda televizyondan ba$ka "sosyal" aktivitesi olmayan insanlara seslen. onlar seni her zaman oldugu gibi bagirlarina basarlar. ama nereye kadar soyliyim, en faz be$ sene daha. cunku sen ve senin gibi televizyon figurlerinin hazin sonu budur ve bu son kacinilmazdir. silineceksin acun. sen gidince gelecek acun 2, ho$. ama sen olmayacaksin.

olmayacaksin cunku carkin donmesi lazim. oysa ki sen mezkur roportajinda kendi kendini duayen, kendi kendini ilah, kendi kendini super-star ilan etmi$sin. gonul isterdi ki oyle ol. ama oyle degilsin acun. "ozunde iyi" bir karakter olabilirsin, ama televizyon ekranina ciktigin zaman siritiyorsun. sanki televizyon senin i$in degilmi$ gibi geliyor bana ve eminim ki bircok sozluk yazari arkada$ima.

televizyonda sanki bir cigir acmi$ gibi konu$maya devam eder ve bu rota istikametinde bu hizla devam edersen senden carcabuk kurtuluruz.

bazi sozluk yazarlari adina;
    burcix
  • hayal taciri, standart televizyoncu bir arkadaş kendisi..
  • yabancı formatlı programları kitap çevirisi yapar gibi türkiye'ye getiren kişi. o olmasa türk halkı bu güzelliklerden mahrum kalacak gerçekten. aydınlık türkiye'nin yol göstericilerinden.

sözlükteki zavallılar söylemi bile nihat genç'i hatırlatıyor, kendisine bakınca da imitasyon gibi geliyor artık. inanıyorum ki tükürdüklerini yakında yalayacaktır.
  • bir gazeteye verdiği röportajda :

*iınternetteki sözlüklerde sizin için hiç iyi şeyler yazmıyorlar, bunu biliyor musunuz?

- biliyorum... ben reytingimi oraya yazı yazan bazı zavallıların yazdıklarıyla ölçüyorum. ne kadar entry olursa, ben o gece programın reytingini iyi-kötü anlarım.

demiş kişidir.

"sözlükler" çoğul olmasına rağmen ekşi sözlük yazarları tarafından "sözlük ekşi sözlüktür" olarak yorumlanması ve "bazı zavallıların" da hemen hemen herbir yazar tarafından üzerlerine alınılması garip bir durumdur.
  • bir zavallı olarak, hakkında 27 entry görünce, varlığını hatırladığım adamdır.. tv'deki ratingi çok da skimde değildir, fakat; burada bir gecede 27 entrylik ratingiyle, "yine ne sıçtı acep?" diye beni meraklara salmıştır. o yüzden çok da büyütülmemeli kendisi.
  • son röportajının başlığını görene kadar bir şekilde sempati duyduğum insandı.. burada takıldığım saldırı cümlesi bir sözlük yazarı olarak beni de ilgilendirdiğinden değil, ne kadar sahte, saldırgan ve eleştiriye kapalı olmasından dolayı. çoğu zaman sözlükte çok saldırgan eleştiriler yer alabiliyor fakat mühim olan bunları kaldırabilmek ve etrafındaki dalkavular gibi bunları da bir süzgeçten geçirebilmek en doğrusu. bu entry itibariyle, bende acun ılıcalı'nın gözünde bir zavallı olacağım ama o yine reytingine yorsun bu durumu hiç umurumda değil. 300 kişinin karnını doyuruyorum ben diyen bir insandan bu beklenir doğal olarak.
hesabın var mı? giriş yap