• serap* ın mezarından büyüktür.
  • zındanmış...

ulan... artık hangi kelimeyi kullansam, ne desem bilemiyorum...

kürt meselesi, demokratik açılım şu bu... kendisinden, kendi yaşamından, kendi yaşam standartından daha çok abdullah öcalan'ın hücresini düşünen bir kitle var.

peki ezilmişliği, bastırılmışlığı, köleliği, marabalığı görebiliyor musunuz? adam emir kulu, kapıda paspas, tuvalette kağıt... liderim dediği adam için yaşıyor, bazen otobüs yakıyor bazen mermi sıkıyor...

evet tekrar ediyorum. kendisi kümeste yaşıyor ama kendisini kümeste yaşamaya neyin ittiğini sorgulamak yerine liderim dediği adamın rahatı için sokaklara dökülüyor.

anladınız mı? aslınca cevabı kendi içinde gizli. sen kümeste yaşıyorsun çünkü liderim dediğin adam seni kendi rahatı için paspas etmiş, tuvalet kağıdı etmiş...

ah bunu bir anlasanız. ama nerde... liderim dediği adamın ayağının altına paspas olmak için birbiri ile yarışan adamlarla hangi açılım, hangi demokrasi?
  • asmaktan gelinen yerdir bu hucrenin konfor tartismalari. turkiye gercekten ilginc bir ulke oldu artik.
  • olay çıkarmak için bahane arayan beyinsiz teröristlerin kabesidir.

2x1x0.5m ebatlarına düşürülmelidir. bütün gün kendisine kuru ekmek ve haşlama çay verilmelidir.

çünkü lider haşlama çayı çok sever.
  • 1 metreküplük bir çukurun bile fazla olduğu adama (adam dedim özür dilerim) saray yavrusu nisbetindedir.
  • yıllarca yaşadığı mağarasından daha konforludur. rahat batmıştır.
  • bu hücre büyüyünce daha demokratik bir ülke olacağımızı sanan dallamalar var.

ulan allahın malı aponun hücresi büyünce yaşadığın kümeste mi büyüyecek? iş mi bulacaksın, eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şekilde faydalanmaya mı başlayacaksın? hani borsa coşunca emekli maaşına zam gelmiş gibi sevinen salak emekliler vardı ya... al başka bir türü...

herifler bunlar için yürümez, kendisi için bir şey istemez, ama apo için çıkar yürür, otobüs yakar, askere kurşun sıkar, polise taş atar... ulan sömürünün hası bu be... sanki apo'nun umrunda senin hangi kümeste veya dağ ininde yaşadığın...

türkiye'de en ağır şartlarda -türk kürt fark etmez- günde 18 saat çalışan bir dolu insan var ama bunların çoğu daha apo'nun yaşam standardını bile yakalayabilmiş değil. asıl sorun bu. yoksa aponun küçülen 0,17m2'si değil. önce bir bunu anlayın!

yok yok aptallık bile bir yere kadar. ben bu durumu açıklayamıyorum. eee ne beklersin bunlardan;

(bkz: önderi abdullah öcalan olan kitle)
  • basina dagitilan fotograflar sayesinde gormus oldugumuz oda. ulan biz de bu serefsizin hapse atildigini saniyoruz. o orada havalandirmadan, klimadan sikayet ediyor.

geberip 3 metre topragin altina girdiginde de yerim dar diye bagirmadan, yalakalari yollara dokulup ortaligi atese vermeden once su hucrenin haline bakip sukretmesi gerekir bunun.
  • ar gelir tayyip aga ar gelir
    apo'ya da hücresi dar gelir.
  • eski hücresiyle arasında 17 santimetrekare fark varmış. yarısı gitmiş odanın görüyor musun?
hesabın var mı? giriş yap