• ayda 20.000 lira kazanmasına rağmen eşi tarafından "parası bitti" diye dışlanan adam. oğlum döverim lan ben bunları karı koca.
  • gelsin yarın 600 liraya yanımda başlasın.
  • 3700 tl'ye ozel okula giden, 5000 tl'ye de ozel ders alan cocuk mu olur lan. sikeyim oyle cocugu afedersin.

ver sanayiye, sen de kurtul cocuk da kurtulsun.
  • masraflardan sonra geri kalan 500 tl ile sevgilisiyle simit sarayında buluşan eski futbolcu.
  • matematik bilmeyen eski topçu.

- antrenörüm, 20 bin lira alıyorum. banka kredisi ve kartlara 10 bin veriyorum her ay. oğlumun okul taksidi 3700tl. özel ders ücreti yıllık 5000, özel şoför, harçlık, telefon faturaları, site aidatı 1500tl. maaşımın 19500'ü masraflara. geriye kalan 500 tl ile geçinmeye çalışıyorum.

bak burada özel ders ücreti yıllık 5000 yazıyor. ödediğin ayı sayma, kalan 11 ay boyunca aylık 5500 kalıyor.
    bir de o kartlara nasıl borç çıkıyor? harcıyosun di mi?
    demek ki aylık 500 lirayla geçinmeye çalışmıyosun.
    bir de özel şoförü varmış. lan madem 500 lirayla geçinmeye çalışıyorum diyorsun ne özel şoför peşinde koşuyorsun? (evet sayın okuyucu, ilk aklına geleni yazmak istedim de biliyorsun gge diye bir şey var.)
  • abdullah ve karısı televole yıllarının "neşeli çiftlerinden" biriydi. karısı "fenerbahçe'ye git, en büyük fenerbahçe" diye şakalar yapar, abdullah pek oralı olmazdı.

işte bu şakalaşmalar bir gün gerçek oldu ve 28 yaşında fenerbahçe'ye transfer oldu. fakat semih şentürk'ün tam aksine "kariyerinin sonuna yaklaşan abdullah ercan" diye tuhaf bir lakabı vardı.

çıktı, açıklama yaptı. "yüzüm eskidiği için, beni yaşlı sanıyorlar ama ben 28 yaşımdayım" dedi, gene de inandıramadı. fakat sorun onun yüzünün eskimesi değil, olmayan saçlarıydı.

o zamanlar türk futbolcularının bir çoğunun saçları aslan yelesi gibi, kaleci saçı gibiydi. bunu fark eden suat saç ektirince 5 yaş gençleşti, kariyerinin en parlak dönemini yaşadı. mesela zidane için "real madrid kaç yaşındaki adama mal gibi milyon dolarlar ödemişti", yordan letchkov beşiktaş'a 30 yaşında gelmişti ama yaşlıydı, vb.

abdullah bu ayrımı ne yazık ki, göremedi. 25 yaşında "emektar futbolcu" oldu ve kel kafasından maalesef o sorumluydu.
  • apo ve eşi bir zamanların futbol-magazin programı televolenin değişmez isimlerindendi. bir programda şöyle bir diyalog olmuştu.

apo: bence ben baya iyi futbolcuyum ya.
    eşi: hee o yüzden hala trabzonspor'dasın!
  • lan hiç yazasım yok böyle şeylere de dayanamadım;

10 bin kartlara verilirken geçinmiş olunmuyor mu lan, yani o karta 10 bin durduk yere gelmiyodur, market benzin giyim falan. geçim de bu değil mi apo?
  • şu ülkede asgari maaşla geçinip gıkını çıkarmayan insanlar var ve benim yakınımdalar. bu adam ise ayda 20bin lira kazandığını ve yettiremediğini söylüyor, pes. pişkinliğin de bu kadarı olamaz ki.
  • fevzi tuncay'ın dünkü halini gördükten sonra, bugünkü açıklamalarıyla beni sinir etmiş eski futbolcudur.

- antrenörüm, 20 bin lira alıyorum. banka kredisi ve kartlara 10 bin veriyorum her ay. oğlumun okul taksidi 3700tl. özel ders ücreti yıllık 5000, özel şoför, harçlık, telefon faturaları, site aidatı 1500tl. maaşımın 19500'ü masraflara. geriye kalan 500 tl ile geçinmeye çalışıyorum.
hesabın var mı? giriş yap