• resmen doğal afet statüsüne kavuşmuştur artık. mütemadiyen yağmaktadır. görüş seviyesi iyice düştü. bunun bir de akşamı var, işten nasıl döneceğiz diye şimdiden kara kara düşündürmektedir. bir "sürrealist"in mükemmel önlemlerini akşam saatlerinde göreceğiz bakalım.
  • dün akşam 5.30 işten çıktım. güya erken çıktım eve geldğimde saat 9 du. söve söve bi hal oldum. ama bugün iş tatil olmuştur sayesinde. dün akşam söylediğim bütün kötü sözleri geri alıyorum.
  • "evden çalışma" denen konsepti an itibariyle sıcak yatağımda sözlük okuyarak gerçekleştirmemle birlikte dua ettiğim, cuma akşama kadar da bitmesin dediğim yağıştır.

ya o değil de ben home office çalışsam hayatta çalışmam ya ne yalan bişeydir bu, müdür yok evdesin kim çalışır lan. "öğretmeniniz hasta, ders boş ama siz kitabınızı açıp hede bölümü okuyun" gibi bişi..
  • durmak yok yağmaya devam! o değil de belediye de kar tatilinde galiba.
  • öncüsü olan 8 mart 2011 ankara'da kar yağışı gibi bu da odtüyü tatil etmeye yetmemiştir. nasılsa a4 yokuşuna kendimiz dökelim diye tuz varilleri koymuşlardır ama değil mi, neden gitmeyelim ki okula?
  • öncelikle;
    (bkz: #22462360)

ve dünden kalan maceramız devam ediyor. arabam dün bıraktığım yerde olduğundan sabah otobüs+dolmuş yollarını deneyerek 5 dakika önce iş yerine ulaşabildim. öncelikle arabasını çıkarmaya düşünenlere sakın ha diyorum. geldiğim güzergah; beşevler-anıttepe-kızılay-dikmen caddesi-hoşdere ve şunu söyleyebilirim durum hala çok fena. bu güzergah üzerinde ben gelirken bir tane bile kar temizleme aracı ya da belediye ekibi yoktu. genelde zinciri olan araçlar nispeten daha rahat giderlerken, çoğu araç kaymaya ve yolda kalmaya devam ediyor. bizim dolmuş zar zor kanırta kanırta önce dikmen polis karakolunun ordan, daha sonra da hoşdereden çıkabildi. yollarda dünden kalma bir sürü araç olduğundan şerit sayısı azalmış durumda. karın susuz yağmasından dolayı, yolların açılması oldukça uzun sürebilir. evinde oturan ve çıkmakla çıkmamak arasında kalanlara duyurulur; zorunda değilseniz çıkmayın.
  • göz gözü görmeyecek şekilde hızını almış yağmaya devam etmektedir. dün akşam işimden evime on dakikalık mesafeyi iki saatte zar zor kat edebildim ki bunun yaklaşık bir saati yürüyüşle geçti. asla kar tatili olmayacak bir meslekte çalışmam nedeniyle yine işyerindeyim akşama allah kerim...
  • durum bu kez vahim.

şehrin ortasında kar kalınlığı 27 cm. üşenmedim bahçeyi cetvelle ölçtüm. ürkütücü tarafı ise halen yağıyor olması. bu şekilde devam ederse 1 saat sonra buna ne cetvel, ne belediye , ne kar lastiği, ne de zincir yeter. oturun oturduğunuz yerde ve dışarı çıkmayın. hele çankaya taraflarına hiç gelmeyin.

burası iptal!!
  • yabancı filmde bir oyuncu böyle bir şey görse "kahretsin" diyecek kadar sert ve yoğun kar yağışı.

(bkz: türkün soğukla imtihanı)
  • o değil de ekmek yok. apartman görevlisi ancak ekmek getirebildi, onlar da sadece görüntü itibariyle ekmeği andıran buz kalıpları gibi. hiçbir markette ekmek yokmuş, çayyolundaki halk ekmeke gitmek durumunda kalmış.
hesabın var mı? giriş yap