• internette önce minör haber kaynakları tarafından duyurulan indirim. galiba daha sonra doğan grubunun siteleri de bu duyuru kervanına katıldı. başlığı hemen google ile teyit etmeye çalıştım zira sazan avı başladı sandım görünce. esasen hala kıllanmaya devam ediyorum* ama söylenenlerin doğru olduğunu varsayarsak şaşırtıcı. değişen pazar dinamikleri denen rasyonelin neler olabileceğini bilemiyorum. pazardaki rakiplerle ne diye fiyat rekabetine girsinler durup dururken, işleri tıkırında giderken, türk halkını ortalarına alıp hep birlikte ciğerlerimize bukkake yaparlarken? acaba diyorum hükümetle bir tatsızlık mı oldu da indirimi bir erken koz olarak attılar masaya? neyse, şu anda boyumuzdan büyük sorular sormayalım, eski fiyattan katrana bulanmaya devam edelim. nasılsa katran faslından sonra hepimizi tüyle kaplayacak birileri de çıkacak, değil mi redkit?

(bkz: #17724565)
  • hayvani bir zam. arkasından eski fiyata "büyük indirim" başlıklı dönüş. "büyük indirim" vs. bir kampanya ile malum sigara tekeline yeni portföy yarat.

bir yandan beleşe devasa zamlara duyarlılık araştırması ile olumsuz koşullarda gerçekleşecek erken seçim için nabız tut. (erken seçim öncesi veririm coşkuyu, basarım parayı.. seçim sonrası enflasyon azdı mı zamlar yağdı mı bakalım tepkiler nice olur)

öbür yandan bedavaya sigara reklamı yap.
  • sigara sirketlerinin avrupa ve amerika pazarlarin'da yapmaya gotu yemediginden, orta dogu ve asya da uygulamaya calistigi pazarlama taktikleridir.
  • jti'dan karşı hamle beklediğim indirimdir, zira psikolojik bir fark da olsa insanı camel'dan marlboro'ya geçirtmesi olası, oysaki ben camel'la mutluyum.
  • bunun bir sonraki aşaması tütün kalitesinin düşmesidir.
    yıllardır camel neden kötüye gidiyorun cevabı. hükümet vergi dayadıkça bunlar tütüne birşeyler yapıyorlar. bakalım sonunda kim kazanacak
  • zam da olur indirim de olur zam da indirim de içenleri ilgilendirir.benim anlamadığım zamma sevinen indirime üzülen ya da sevinip üzülmese bile yorum yapan içmeyen arkadaşlar.mesala şimdi orkid fiyatlarına zam gelse benim yorum yapmam ne kadar saçmaysa bu içmeyen arkadaşlarında yorum yapması o kadar saçma
  • marlboro'nun stoklarında bir ranch sos efendime söliyim bir sarımsaklı mayonez kıvamını yakalamasına sebep olacak indirim. insan üzülüyor bir an olsun.
  • philip morris indirim öncesi jti ile görüşmelerde bulunmuş ve fiyatları yükseltmesini talep etmiş, karşılık görmeyince indirimi patlatmıştır.yarın jti karşı atağa geçicek sanırım. not: örneğin devletin 40 kuruşluk zammının üstüne 1 tl daha ekleyip vole vurma çalışmalarını da ayrıca takdirle karşılamış bulunmaktayım.
hesabın var mı? giriş yap